Architektura MuratorStudenciWydarzenia studenckieProjekt-Przedszkole! Warsztaty architektoniczne dla studentów

Projekt-Przedszkole! Warsztaty architektoniczne dla studentów

Wychodząc od konsultacji z dziecmi podczas tygonia warsztatów grupa studentów pod kierownictwem
polsko-duńskich architektów stworzy dwie koncepcje przedszkola, oparte na skandynawskiej stylistyce,
rozwiązaniach energooszczędnych i z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju.

Projekt-Przedszkole! Warsztaty architektoniczne dla studentów

Termin: 19-20.2011 i 25-26.2011
Miejsce: przestrzeń dzielnicy Żoliborz Południowy/Warszawa
Prowadzący: Jakub Lewkowicz (dansk arkitekt M.A.A.) oraz Lilianna Prus i Jędrzej Lewandowski (Le 2 WORKSHOP)

Istotnym elementem będzie włączenie dzieci do współtworzenia projektu. Przedszkolaki zdefiniują jakość, do której dażyć będą uczestnicy i architekci, chcąc stworzyć przedszkole modelowe, odpowiadające potrzebom, pomysłom i fantazji dzieci.

Warsztaty skiwerowane są do studentów kierunków projektowych i artystycznych.
Zgłoszenia do 31 października 2011 wraz z dopiskiem w tytule Projekt-Przedszkole:

Katarzyna Domagalska kasia@hopsiup.org
Joanna Krupa asia@hopsiup.org

Fundacja Młodej Kultury Hopsiup Project, tel. 608 430 678

Pokazowy Dom Zeroenergetyczny Green Power W Polsce powstał Dom Zeroenergetyczny, pokazowy budynek służący prezentacji technologii i materiałów budowlanych, przeznaczonych dla budownictwa energooszczędnego. Jednym z uczestników przedsięwzięcia jest firma ZCB Owczary, w ofercie której znajdziemy ceramikę budowlaną dedykowaną budownictwu pasywnemu i niskoenergetycznemu.
Energooszczędność bez ograniczeń projektowych. Stolarka okienna i drzwiowa Schüco Jednym z podstawowych założeń polityki zrównoważonego budownictwa Unii Europejskiej jest minimalizacja zapotrzebowania na energię. Firma Schüco współpracująca z architektami z ponad 78 krajów świata dostarcza systemy okien, drzwi wejściowych i drzwi przesuwnych, które pozwalają na realizację powłok budynków nawet w standardzie pasywnym. Termoizolacyjność nie została przy tym okupiona ograniczeniami projektowymi.  
Projekt - Przedszkole Fundacji Młodej Kultury Hopsiup Project Projekty studenckie energooszczędnego przedszkola w ramach warsztatów Fundacji Młodej Kultury Hopsiup Project
Relacja z seminarium „Building Energy Efficiency. Komfortowy, bezpieczny Tegoroczna edycja poświęcona była poszanowaniu energii w kontekście budownictwa jednorodzinnego. Tematyka seminarium objęła światowe i europejskie standardy, dyrektywy, normy prawa w świetle efektywności energetycznej budynków
Stenlose South - największa energooszczędna gmina w Europie W Danii, na terenie gminy Egedal powstaje najbardziej energooszczędna wioska w Europie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i rozwiązań budowlanych koszt rocznego ogrzewania przeciętnego domu jednorodzinnego na tym obszarze wynosi zaledwie 1200 złotych.
New Monte Rosa Hut SAC „Chata przyszłości” jest gotowa. Po około sześciu latach pracy otwarto innowacyjny budynek generujący ponad 90 procent energii własnej. Projekt jest zapowiedzią nowego rozdziału w zrównoważonym budownictwie w Szwajcarii.