Architektura MuratorStudenciWydarzenia studenckieSARP Poznań: KonsultAKCJA – konsultacje dla studentów architektury i urbanistyki

SARP Poznań: KonsultAKCJA – konsultacje dla studentów architektury i urbanistyki

KonsultAKCJA to zorganizowane przez poznański oddział SARP spotkanie studentów wydziałów architektury i urbanistyki oraz architektów. Konsultacje pozwolą na ocenę i skomentowanie portfolio przez czynnych zawodowo architektów i rozmowę o praktycznych aspektach zawodu architekta;  w spotkaniu udział wezmą m.in. projektanci z pracowni Ultra Architects, PL. architekci, Front Architects...

Konsultakcja: konsultacje i dyskusje z architektami w siedzibie SARP Poznań
Konsultakcja: konsultacje i dyskusje z architektami w siedzibie SARP Poznań

W ramach półgodzinnych indywidualnych konsultacji z wybranym przez studenta architektem omówione zostanie portfolio, architekci skomentują przygotowane prace i odpowiedzą na pytania dotyczące praktyki zawodowej. Inicjatywa w założeniu organizatora, poznańskiego oddziału SARP ma zwiększyć wiedzę studentów o wybranej przez nich profesji, a także pomóc  w nawiązywaniu kontaktów ze środowiskiem zawodowym.

W I edycji KonsultAKCJI uczestniczyć będą:
Ultra Architecs
EASST.com
Front Architects
Neostudio
PL. architekci
Pracownia Projektowa Mariusz Wrzeszcz
Trabendo
Atelier Starzak Strebicki

Organizatorzy proszą zainteresowanych studentów o nadesłanie na adres warsztatysarp@gmail.com zgłoszenia zawierającego: imię, nazwisko, wydział, rok studiów, wskazanie architekta u którego chce odbyć konsultacje
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, o udziale w wydarzeniu i przydziale do wybranych konsultantów decyduje kolejność zgłoszeń.

Po otrzymaniu maila potwierdzającego rejestracje zarejestrowani uczestnicy otrzymają numer konta, na które należy przelać opłatę organizacyjną w wysokości 10 zł. Opłata uprawnia do konsultacji u przedstawiciela jednej pracowni. Po dokonaniu wpłaty uczestnicy proszeni są o przesłanie potwierdzenia przelewu na adres warsztatysarp@gmail.com

KonsultAKCJA - sobota 11 maja 2013 roku
siedziba poznańskiego oddziału SARP
Poznań, Stary Rynek 56

Stanowisko SARP w sprawie wyboru projektanta Centralnego Portu Komunikacyjnego Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich zajął stanowisko w sprawie wyboru generalnego projektanta Centralnego Portu Komunikacyjnego w trybie tzw. dialogu konkurencyjnego. Tak można zlecić budowę elektrowni albo system integracji baz danych. Najlepszym trybem poszukiwania najlepszego rozwiązania lotniska jest otwarty konkurs architektoniczny – piszą architekci.
Śniadanie na Foksal: nowy cykl spotkań w OW SARP Warszawski SARP zaprasza na nowy cykl dyskusji o architekturze. Tym razem w nieformalnej, piknikowej atmosferze w ogrodzie Pałacu Zamoyskich. Gościem specjalnym pierwszego spotkania będzie Kamil Wyszkowski z UN Global Compact Network Poland, a redakcja „Architektury-murator” jest patronem medialnym wydarzenia.
Dyplom Roku SARP 2020 – laureaci Dorocznej Nagrody im. Zbyszka Zawistowskiego Dyplom Roku SARP Poznaliśmy laureatów konkursu o nagrodę Dyplom Roku SARP 2020. Tegoroczną edycję honorowym patronatem objął Jürg Burri – Ambasador Szwajcarii w Polsce, a partnerami merytorycznymi są dwie szwajcarskie firmy: Geberit i Schindler.
#ArchitekciDlaKlimatu. Inicjatywa Koła Architektury Zrównoważonej SARP Trwa globalny tydzień protestów dla klimatu. Polscy architekci dołączają do akcji, proponując deklarację budownictwa proekologicznego.
Młodzi na SARP U40 Ogólnopolskie Spotkania Młodych Architektów SARP U40 to inicjatywa podjęta w 2018 roku przez szczeciński oddział stowarzyszenia. W dniach 17-18 maja w Lublinie pod hasłem Przemiany odbyła się druga edycja wydarzenia. Relacjonuje Katarzyna Gucałło.
Znamy wyniki finału polsko-niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA-SARP 2019 Nagrodę główną wygrała Dominika Strzałka z Politechniki Krakowskiej za pracę Miedzianka, the history of disappearing. Ceremonia wręczenia Nagród i wyróżnień odbyła się 16 czerwca 2019 r. w siedzibie ZG SARP w Warszawie.