Architektura MuratorStudenciWydarzenia studenckieStudenci łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych w konkursie „ASPiruj, kreuj, GRAweruj”

Studenci łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych w konkursie „ASPiruj, kreuj, GRAweruj”

Konkurs dla studentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, w ramach którego młodzi artyści mieli za zadanie stworzyć projekt grawerunku i aranżacji łazienki, zorganizowała po raz drugi wspólnie z łódzką ASP marka Radaway. Konkursowe prace są niezwykle świeże,  oryginalne i intrygujące.

Studenci łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych w konkursie „ASPiruj, kreuj, GRAweruj”
Studenci łódzkiej ASP nagrodzeni w konkursie marki Radaway na stworzenie autorskiego projektu graweru na szkle kabiny prysznicowej

Do udziału w projekcie „Piękno w każdym wymiarze” zaproszeni zostali studenci II roku Wzornictwa i Architektury Wnętrz, a ich zadaniem było stworzenie autorskiego projektu graweru na szkle kabiny prysznicowej oraz aranżacji wnętrza łazienki.

Dzięki aktywnemu udziałowi w projekcie dr. hab. Grzegorza Reńskiego prof. ASP – opiekuna kierunku i inspiratora młodych projektantów - zgłoszonych zostało ponad 60 oryginalnych i ciekawych projektów nawiązujących do m.in. natury, geometrii, sztuki oraz folkloru.

Konkurs „ASPiruj, kreuj, GRAweruj” to doskonała okazja dla młodych projektantów, by zmierzyć się z przyszłym zawodem. Po skończeniu studiów mają bowiem zajmować się tworzeniem projektów zarówno atrakcyjnych wizualnie, jak i odpowiadających na potrzeby użytkowników. Udział w konkursie będzie dla nich testem umiejętności, a jednocześnie ciekawym punktem na mapie doświadczeń – przekonuje Hanna Błaszak, dyrektor marketingu Radaway.

W konkursie zwyciężyła Adriana Kowalczyk, która przygotowała minimalistyczny choć niezwykle intrygujący wzór „Pool”. Inspiracją do stworzenia tego graweru były dla autorki motywy wody i jej refleksów na różnych powierzchniach. Widok przenikających się fal z pewnością pomoże zrelaksować się w łazience podczas wieczornych rytuałów.

Drugie miejsce przyznano Remigiuszowi Szulcowi za pracę w stylu folklorystycznym „Slavic”. Seria Slavic jest inspirowana słowiańskimi wzorami i symbolami, które zauważyć można na regionalnych wyrobach. Celem młodego artysty było odświeżenie tradycyjnych wzorów i wprowadzenie ich w nowej odsłonie do współczesnych wnętrz.

Trzecia na podium stanęła Olga Mazur z geometrycznymi wzorami pt. „Wanda”, dla której inspiracją były lata 60-te i 70-te XX wieku. Charakterystyczne dla tych czasów duże, wyraziste, kontrastowe wzory, oparte na figurach koła i kwadratu, autorka przeniosła na szybę kabiny prysznicowej. Grawery na szkle prezentują się doskonale we wnętrzach pełnych barw.

W plebiscycie internautów wygrała z kolei Aleksandra Januchta, która przygotowała piękną, bogato zdobioną „Ramę” dla kabiny prysznicowej.  Wszystkie nagrodzone wzory grawerów znajdą swoje miejsce w ofercie Radaway.

Studenci łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych w konkursie „ASPiruj, kreuj, GRAweruj”
Wystawa prac konkursowych studentów łódzkiej ASP
Studenci łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych w konkursie „ASPiruj, kreuj, GRAweruj”
Praca konkursowa Adriany Kowalczyk "Pool" - 1. miejsce w konkursie oraz konkursowe miejsce 2. dla projektu „Slavic” Remigiusza Szulca