Architektura MuratorStudenciWydarzenia studenckieSWISS-POL czyli szwajcarsko-polska wymiana myśli architektonicznej

SWISS-POL czyli szwajcarsko-polska wymiana myśli architektonicznej

13 czerwca w Warszawie odbędzie się kolejna edycja szwajcarsko-polskiej wymiany myśli architektonicznej pod hasłem SWISS-POL. W programie wykłady, dyskusje i przegląd studenckich portfolio.

SWISS-POL

W tym roku do udziału w wydarzeniu zaproszono dwa szwajcarskie biura architektoniczne: Frei + Saarinen Architekten www.freisaarinen.ch i Lando Rossmaier www.rossmaier.com. Wykłady szwajcarskich architektów będą punktem wyjścia do rozmów, wymiany doświadczeń i nawiązania zawodowych kontaktów.

Studenci i absolwenci studiów architektonicznych będą mieli okazję wziąć udział w przeglądzie portfolio. Zgłoszenia należy kierować na adres bec@beczmiana.pl, w tytule wpisując "Portfolio", a w treści – swoje imię i nazwisko. Przegląd odbędzie się w języku angielskim. Liczba miejsc ograniczona!

PROGRAM:

12.00 Wprowadzenie: Bogna Świątkowska, Fundacja Bęc Zmiana

12.15 Kasia Jackowska przedstawi gości oraz szwajcarskie realia zawodowe i edukacyjne

12:30 Wykład Lando Rossmaier Architekten

13:30 Wykład Frei + Saarinen Architekten

14:15 Pytania, dyskusja, wymiana doświadczeń

16:30 - 20.30 Przeglądy portfolio w grupach i indywidualne, dyskusje.

13.06 (sobota), godz. 12-20.30
Warszawa, PORTHOS, ul. Marszałkowska 9/15

Organizatorem spotkania jest Fundacja Bęc Zmiana / www.beczmiana.pl

Szwajcarski dom na starość W Szwajcarii istnieje tradycja do przenoszenia się na starość do domów opieki, ale coraz wyraźniejszy jest trend, by budować zespoły wielopokoleniowe, ze zróżnicowanym podziałem przestrzeni, wówczas łatwiej o wykreowanie silnych relacji międzyludzkich, a seniorzy dłużej pozostają aktywni – rozmowa z architektem Danem Schürchem, współautorem projektu tego typu osiedla w Zurychu
Centrum edukacyjne (Rolex Learning Center) Rolex Learning Center to nowy wielofunkcyjny budynek w kampusie politechniki w Lozannie. Jego ciągła, miękko falująca forma przypomina fragment naturalnego krajobrazu, wyraża otwartość, dynamikę i nowoczesność lozańskiej uczelni. Autor: SANAA
New Monte Rosa Hut SAC „Chata przyszłości” jest gotowa. Po około sześciu latach pracy otwarto innowacyjny budynek generujący ponad 90 procent energii własnej. Projekt jest zapowiedzią nowego rozdziału w zrównoważonym budownictwie w Szwajcarii.