Architektura MuratorStudenciWydarzenia studenckieVELUX: konkurs dla studentów architektury. Nagroda to staż w Kopenhadze

VELUX: konkurs dla studentów architektury. Nagroda to staż w Kopenhadze

Producent okien do poddaszy, firma VELUX zaprasza studentów architektury do udziału w XII edycji konkursu - nagrodą jest staż - dwumiesięczna praktyka zawodowa w biurze architektonicznym firmy w Kopenhadze; organizator konkursu pokrywa koszt podróży i pobytu

Staż VELUX w Kopenhadze
Staż VELUX w Kopenhadze

Konkurs Velux
Praktyka zawodowa ma umożliwić  utalentowanym studentom uzyskanie wiedzy na temat ekologicznych, energooszczędnych i wykorzystujących światło dzienne rozwiązań w architekturze. Stażysta przez dwa miesiące będzie pracować pod kierunkiem doświadczonych architektów nad międzynarodowymi projektami realizowanymi przez biuro projektowe VELUX. Praktyka odbędzie się w dniach 1 sierpnia – 30 września 2013 r. w siedzibie firmy w Kopenhadze. Organizator pokryje wszystkie koszty związane z podróżą i pobytem.

W 2013 roku po raz pierwszy w rekrutacji weźmie udział Agnieszka Szwarczewska, która wygrała konkurs trzy lata temu, a obecnie pracuje na stałe w biurze, gdzie odbywała praktykę.
Gorąco zachęcam studentów do uczestnictwa w konkursie. Z własnego doświadczenia wiem, jak wiele można nauczyć się podczas tej praktyki. To bardzo dobry początek kariery zawodowej, a także ciekawa możliwość spędzenia wakacji za granicą – podkreśla Agnieszka Szwarczewska.

Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać list motywacyjny i życiorys w języku angielskim, list polecający przedstawiciela wydziału, na którym studiuje kandydat (w języku polskim lub angielskim) oraz swoje portfolio na adres architekci@velux.pl najpóźniej do 12 maja br. Najlepsi kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne, które odbędą się na Politechnice Łódzkiej. Ważnymi kryteriami oceny będą twórcza i kreatywna osobowość, umiejętności wizualizacyjne, jakość projektowania oraz dobra znajomość języka angielskiego. W skład jury wchodzą przedstawiciele Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej – prof. nadzw. dr hab. Joanna Olenderek oraz mgr inż. Lilianna Prus, a także architekci firmy VELUX – Monika Kupska-Kupis i Agnieszka Szwarczewska. Wyniki zostaną ogłoszone 12 czerwca 2013 roku.

W poprzednich latach zwycięzcy konkursu brali udział m.in. w przygotowaniu planu rewitalizacji kopenhaskiego osiedla z lat 60. XX wieku, modernizacji szpitala w Chile czy projektu domu na wodzie w Amsterdamie.

Pełny regulamin konkursu na staż VELUX w Danii można znaleźć na stronie www.velux.pl/profesjonalisci/architekci/studenci

Nowa ekologiczna urbanistyka dla Seulu. Konkurs UIA Post-Human Urbanity – taki tytuł nosi organizowany przez Międzynarodową Unię Architektów (UIA) ideowy konkurs dla studentów i młodych projektantów. Mają oni przedstawić wizję organicznego habitatu, w którym ludzie i ich miejska infrastruktura współistnieją harmonijnie z naturą.
Światło dla… Konkurs dla studentów, młodych projektantów i architektów: diody LED Agencja SOMA, Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych i Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego zapraszają studentów, młodych projektantów i architektów do twórczego wykorzystania potencjału diod LED w ramach międzynarodowego konkursu Światło dla...
Zaprojektuj dobrą rzecz. Konkurs WellDone dla młodych dizajnerów WellDone zaprasza studentów i absolwentów uczelni artystycznych oraz inne osoby zainteresowane dizajnem do zaprojektowania nowego produktu.
VELUX ogłasza wyniki konkursu dla studentów architektury W jubileuszowej, 10. edycji konkursu zwyciężyła Katarzyna Sobuś, studentka architektury Politechniki Wrocławskiej. W nagrodę wyjedzie na dwumiesięczny staż do znajdującego się w Hørsholm koło Kopenhagi biura architektonicznego firmy VELUX, które zajmuje się m.in. rolą światła dziennego w architekturze.