Architektura MuratorStudenciWydarzenia studenckieWakacyjny staż studencki VELUX w Danii

Wakacyjny staż studencki VELUX w Danii

VELUX ogłasza nabór na dwumiesięczną praktykę studencką w biurze architektonicznym, w siedzibie firmy w Hørsholm koło Kopenhagi. W poprzednich latach zwycięzcy konkursu brali udział m.in. w przygotowaniu planu rewitalizacji kopenhaskiego osiedla z lat 60. XX wieku, modernizacji szpitala w Chile czy projektu domu na wodzie w Amsterdamie. Zgłoszenia do konkursu o staż można przesyłać do 7 czerwca.

Zwycięzca konkursu będzie miał okazję zapoznać się z ekologicznymi, energooszczędnymi i wykorzystującymi światło dziennego rozwiązaniami w architekturze – wszystko pod okiem doświadczonych architektów pracujących w międzynarodowym środowisku.

W poprzednich latach zwycięzcy konkursu brali udział m.in. w przygotowaniu planu rewitalizacji kopenhaskiego osiedla z lat 60. XX wieku, modernizacji szpitala w Chile czy projektu domu na wodzie w Amsterdamie.

Szczególnie cenna jest możliwość poszerzenia umiejętności praktycznych poprzez pracę nad konkretnymi projektami - podkreśla Magdalena Urbaniak, studentka Politechniki Wrocławskiej, laureatka XIII edycji konkursu o staż - W trakcie stażu pracowałam nad kilkoma projektami ekologicznych domów jednorodzinnych. Była to okazja do poszerzenia wiedzy na temat zrównoważonego budownictwa. Co dla mnie bardzo ważne, nauczyłam się bardzo dużo o wykorzystywaniu światła dziennego, które istotnie wpływa na jakość przestrzeni w budynku oraz komfort przyszłych ich użytkowników”.

Studenci zainteresowani udziałem w konkursie powinni przesłać mailem na adres m.kupska-kupis@VELUX.pl oraz agnieszka.szwarczewska@VELUX.com list motywacyjny, CV, list polecający przedstawiciela wydziału oraz porfolio ze swoim dorobkiem. W tym roku w jury zasiada prof. dr hab. arch. Ewa Kuryłowicz z Politechniki Warszawskiej, a także Agnieszka Szwarczewska, obecnie architekt w firmie VELUX, a także laureatka konkursu o staż z 2010 roku.

Rekrutacja jest dwuetapowa. Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się w siedzibie firmy VELUX w Warszawie. Kandydatów, oprócz twórczej i kreatywnej osobowości, powinna wyróżniać bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad ubiegania się o staż znajdują się na stronie: www.velux.pl/profesjonalisci/architekci/studenci

Terminy:

7 czerwca 2015 - zakończenie przyjmowania zgłoszeń
17 czerwca 2015 - rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami
24 czerwca 2015 - ogłoszenie wyników rekrutacji
3 sierpnia – 30 września 2015 - staż w biurze architektonicznym VELUX w Danii

Wszelkie koszty związane z podróżą i pobytem pokrywa organizator.

Art in Architecture: konkurs na najlepsze instalacje artystyczne we wnętrzach Trwa trzecia edycja Art in Architecture Festival. Wydarzeniu towarzyszy konkurs na najciekawsze instalacje artystyczne zrealizowane zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i publicznych. W jury m.in. architekci Przemo Łukasik, Katarzyna Kuo Stolarska, Oskar Zięta i Witold Dudek.
Konkurs na projekt kładki i wieży widokowej w Augustowie Trwa konkurs na projekt kładki pieszo-rowerowej nad rzeką Nettą w Augustowie. Zadaniem uczestników jest też zaproponowanie wieży widokowej z tężnią i parkiem ekologicznym.
Nagroda Quadro – najlepsze realizacje Poznania 2021 Poznaliśmy wyniki konkursu o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro 2021! W 23. edycji konkursu na najlepszą realizację minionego roku zwyciężyła pracownia Insomia za projekt kolejnego etapu osiedla Nowy Strzeszyn.
Konkurs na aranżację wystawy stałej Muzeum KL Plaszow Trwa konkurs na wykonanie koncepcji aranżacji plastycznej wystawy stałej w nowo utworzonym Muzeum – Miejscu Pamięci KL Plaszow. Ekspozycja zostanie zrealizowana w dwóch lokalizacjach: nowo projektowanym budynku Memoriału oraz zabytkowym obiekcie, tzw. Szarym Domu.
Twój dom – dialog z tradycją. Konkurs na wzorcowy dom dla Podlasia i nabór na warsztaty z projektowania architektury regionalnej Narodowy Instytut Dziedzictwa zaprasza do udziału w konkursie na projekt domu jednorodzinnego dla terenów wiejskich i podmiejskich województwa podlaskiego. Konkursowi towarzyszą warsztaty z projektowania regionalnego.
Konkurs na projekt promenady nadmorskiej w Ustce Słupski oddział SARP zaprasza do udziału w konkursie na projekt nowego zagospodarowania promenady nadmorskiej w Ustce. Jury pod przewodnictwem Zbigniewa Maćkowa czeka na projekty do 23 listopada.