Architektura MuratorStudenciWydarzenia studenckieWarsztaty MEDS Silesia Revival 2021

Warsztaty MEDS Silesia Revival 2021

Warsztaty architektoniczno-designerskie MEDS Silesia 2021 trwają od 14 do 19 sierpnia. Hasło tegorocznej edycji, odnosi się do miejskiego i architektonicznego kontekstu Górnego Śląska jako terenu kopalń, szybów i fabryk.

MEDS Silesia Revival 2021
MEDS Silesia Revival 2021

Warsztaty MEDS to okazja do rozwoju umiejętności technicznych, młodzi projektanci mają szansę sami obsługiwać narzędzia, samemu budować konstrukcje, pracować w międzynarodowym zespole. Jednak poza codzienną pracą, w trakcie MEDSa organizowane są równier dwa wydarzenie otwarte - Dialogi, czyli spotkania z zaproszonymi gośćmi i dyskusje na zadane tematy. Ma to być okazja do poruszenia ważnych tematów w kontekście rewitalizacji i dodatkowa możliwość zdobycia nowej wiedzy przez naszych uczestników.

Pierwsze z dwóch spotkań z serii Dialogi (więcej informacji: tutaj) ma mieć charakter wprowadzający w podjętą tematykę warsztatów - tj. rewitalizację i kontekst tożsamości śląska. Wprowadzeniem będzie wykładuRyszarda Nakoniecznego (około 30-40 min), w którym zostanie przybliżona problematyka miast śląskich - ich historia i antecedencje. Po zakreśleniu kontekstu odbędzie się dyskusja o rewitalizacji oraz jej składowych. Rozmowa będzie przebiegać w interdyscyplinarnym zespole moderowanym przez dziennikarza - wsród prelegentów specjaliści i aktywiści w zakresie tożsamości, polityki przestrzennej i urbanistyki. Zaproszeni prelegenci to Marlena Wolnik, Rafał Kost, Katarzyna Furgalińska, Oskar Grąbczewski i Marcin Szczelina. Natomiast Piotr Kumor przygotuje performance. Rozmowa odbywać się będzie w języku angielskim.

MEDS Silesia Revival 2021
Dialogi II

Drugie ze spotkań z serii Dialogi (więcej informacji: tutaj)będzie skupione wokół ekologii. W dyskusji wezmą udział artyści i architekci, którzy podzielą się swoim podejściem do tematyki związanej z kryzysem klimatycznym i jego skutkami. Członkowie będą antycypować scenariusze rozwoju. Wsród zaproszonych gości Magdalena Milert, Anna Tofiluk, Agata Miryn-Sienkiewicz, Paulina Grabowska, Adrian Krezlik i Andy Yu. Rozmowa odbędzie się po angielskuMEDS Silesia Revival 2021
MEDS Silesia Revival 2021

 

Trwa nabór uczestników 11. edycji warsztatów MEDS Silesia Revival 2021!
Termin zgłoszeń: do 14 lipca
Termin warsztatów: 14-29 sierpnia 2021
Lokalizacja: poprzemysłowe tereny Górnego Śląska, m.in. Tychy, Katowice, Dąbrowa Górnicza
Opłata rejestracyjna: 270 €
Chcesz wziąć udział w warsztatach? Wypełnij: formularz

Przez dwa tygodnie będziesz pracować w grupie pod okiem doświadczonych tutorów oraz:
- poznasz ludzi o otwartych umysłach z całego świata,
- nauczysz się korzystać z narzędzi remontowo-budowlanych,
- weźmiesz udział w wybranym przez Ciebie projekcie,
- poznasz historię oraz kulturę Śląska.

Warsztaty MEDS tworzą ludzie, którzy każdego roku przyjeżdżają z całego świata, żeby podzielić się swoim doświadczeniem z różnych dziedzin designu. Szukamy osób o otwartych umysłach, zamiłowaniu do ciągłego zdobywania wiedzy i pasji tworzenia. Każda grupa wraz ze swoim tutorem będzie pracować nad powstaniem projektu i jego dokumentacją, która zaprezentowana zostanie podczas kończącej warsztaty wystawy.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę warsztatów lub zaobserwuj  Facebook i Instagram

Tagi:
Kurs naturalnego projektowania w Gniewoszowie Są jeszcze miejsca na letni kurs naturalnego projektowania w Gniewoszowie w Kotlinie Kłodzkiej. Pięciodniowe warsztaty poprowadzą architekci Magdalena Górska z pracowni eKodama, Tomasz Mielczyński z biura TXMA oraz Ben Lazar, specjalista od permakultury.
Architektura Betonowa 2021 – Gra o tron [FOTOREALACJA] Zakończyła się 6. edycja warsztatów studenckich Architektura Betonowa 2021. 24 studentów z Krakowa, Zielonej Góry, Warszawy, Wrocławia, Lublina i Poznania projektowało, a następnie wykonało fizyczne szalunki, aby na koniec wypełnić je mieszanką betonową i stworzyć niepowtarzalne rzeźby – trony.
O wolności w czasach izolacji - relacja z warsztatów studenckich Think Freedom Godziny spędzone na telekonferencjach, mnóstwo zdjęć, skanów, rozmów i e-maili. Tak wyglądały warsztaty, które odbyły się w po ogłoszeniu zawieszenia zajęć na uczelniach wyższych. Planowane były spotkania w Muzeum Żydowskim i synagodze w Oświęcimiu, jednak dynamiczna sytuacja epidemiczna w kraju zmusiła do zmiany formy warsztatów na zdalną.
Studio Zoochitecture: Iza Rutkowska przekształca kolejne przestrzenie publiczne według pomysłu dzieci Najpierw był Madryt, teraz Wilno, wkrótce będzie Warszawa. Artystka Iza Rutkowska wraz ze studiem Zoochitecture przeprojektowuje przestrzenie publiczne według pomysłów najmłodszych. 15 października ruszają w Warszawie warsztaty dla dzieci. Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy!
SPOT – Survival Budowlany 2020. Warsztaty studenckie Do 30 maja trwa rejestracja na Survival Budowlany SPOT 2020. Organizatorzy zapraszają studentów i absolwentów kierunków technicznych z całej Polski. „Architektura-murator” jest patronem medialnym wydarzenia.
Architektura Betonowa 2020, czyli Gra o Tron: warsztaty studenckie Zakład Architektury Mieszkaniowej i Kompozycji Architektonicznej IPA WA PK, Katedra Technologii Materiałów Budowlanych WIMiC AGH, Stowarzyszenie Producentów Cementu oraz PERI Polska zapraszają  studentów wydziałów architektury oraz szkół artystycznych do udziału w warsztatach Architektura betonowa 2020. Zgłoszenia do 1 czerwca.