Architektura MuratorStudenciWydarzenia studenckieWyniki konkursu „A-m” na najlepsze projekty studenckie!

Wyniki konkursu „A-m” na najlepsze projekty studenckie!

Liczba prac przesłanych na zorganizowany przez redakcję konkurs na najlepsze projekty studenckie przerosła najśmielsze oczekiwania. Spośród blisko 100 koncepcji wybraliśmy siedem, wyróżniających się oryginalnością, estetyką i szczególnym podejściem do aktualnych problemów społecznych.

Wyniki konkursu „A-m” na najlepszy projekt studencki!

Konkurs na najlepsze projekty studenckie opublikowane na stronie www.architektura.murator.pl ogłosiliśmy pod koniec września. W ciągu zaledwie trzech miesięcy, do 31 grudnia 2018 roku, przesłaliście blisko 100 prac, z czego dużą część w samą noc sylwestrową. Warto zaznaczyć, że zamieszczając projekty w naszym serwisie, tworzycie też jednocześnie otwarte dla wszystkich użytkowników portfolia, które – mamy nadzieję – pomogą Wam zaistnieć na coraz trudniejszym rynku architektonicznym.

Uczestnikiem konkursu mógł być każdy pełnoletni student wydziału architektury, architektury wnętrz, wzornictwa przemysłowego (form przemysłowych) i innych, pokrewnych kierunków kształcących się na państwowych i prywatnych uczelniach w kraju i zagranicą, ale też absolwenci takich uczelni, którzy obronili dyplom po 31 grudnia 2016 roku. Zgłaszane prace mogły być projektami semestralnymi, dyplomowymi bądź przygotowanymi na inny konkurs.

Choć wybór nie był prosty, po zapoznaniu się z nadesłanymi projektami postanowiliśmy ostatecznie przyznać trzy nagrody i cztery wyróżnienia. Wszystkie opublikujemy w numerze marcowym, a laureaci trzech głównych nagród otrzymają dodatkowo półroczną prenumeratę naszego miesięcznika.

Nagroda w konkursie na najlepszy projekt studencki, ex aeqo

Biblioteka dla dzieci w Collodi

Autor: Wojciech Wiśniewski, Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, opieka naukowa: dr inż. arch. Marek Lamber

Nagrodę przyznano za zaprojektowanie interesującej, wyróżniającej się formy architektonicznej z poszanowaniem historycznej części miasta Collodi i naturalnego krajobrazu.

Nagroda w konkursie na najlepszy projekt studencki, ex aeqo

Noclegownia dla bezdomnych z materiałów recyklingowych

Autor: Aleksandra Durak, Wydział Budownictwa Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej, opieka naukowa: dr inż. arch. Maciej Olenderek

Nagrodę przyznano za zaprojektowanie systemu funkcjonalnych przestrzeni z dużą wrażliwością odnoszących się do problemu bezdomności.

Nagroda w konkursie na najlepszy projekt studencki, ex aeqo

HYBRID SPACES / Między plażą a portem

Autorzy: Paula Rydel, Marta Strus Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej, opieka naukowa: dr inż. arch. Gabriela Maria Rembarz, dr hab. inż. arch. Justyna Martyniuk-Pęczek, prof. nadzw. PG

Nagrodę przyznano za zaprojektowanie głęboko przemyślanych rozwiązań, tworzących autorską strategię dla całej dzielnicy.

Wyróżnienie w konkursie na najlepszy projekt studencki, ex aeqo

Horyzont – obserwatorium kinetyczne

Autor: Adriana Sowa, Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, opieka naukowa: dr inż. arch. Ada Kwiatkowska

Wyróżnienie przyznano za poetycką w wyrazie koncepcję i zaproponowanie innowacyjnego obiektu pozwalającego doświadczać potęgi natury.

Wyróżnienie w konkursie na najlepszy projekt studencki, ex aeqo

SYRIA: Postwarhousing. Budownictwo dla uchodźców

Autor: Olga Filipowska, Instytut Nauk Technicznych Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, opieka naukowa: prof. dr hab. inż. arch. Krzysztof Bieda

Wyróżnienie przyznano za głębokie przemyślenie problemów generowanych przez wojnę i zaproponowanie rozwiązań odnoszących się do tożsamości miejsca.

Wyróżnienie w konkursie na najlepszy projekt studencki, ex aeqo

Treemetery as an alternative way of burial

Autor: Sonia Molenda, Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, opieka naukowa: prof. dr hab. inż. architekt Ewa Kuryłowicz

Wyróżnienie przyznano za innowacyjne podejście do tematu śmierci i potrzeb religijnych współczesnego społeczeństwa.

Wyróżnienie w konkursie na najlepszy projekt studencki, ex aeqo

FEDORA: samowystarczalna jednostka zamieszkiwania w przestrzeni kosmicznej

Autor: Jakub Wójtowicz, Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej, opieka naukowa: dr hab. inż. arch. Sławomir Rosolski prof. nadzw. PP

Wyróżnienie przyznano za oryginalne podejście do tematu autonomicznej jednostki mieszkalnej i próbę znalezienia rozwiązań zarazem uniwersalnych, jak i energooszczędnych

Architektura Betonowa 2022: kolejna odsłona ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę dyplomową z wykorzystaniem betonu Poznaliśmy wyniki 23. edycji konkursu Architektura Betonowa na najlepszą pracę dyplomową, w której wykorzystano beton. Wśród laureatów absolwenci wydziałów architektury Politechniki Śląskiej, Warszawskiej i Krakowskiej.
Architecture Student Contest 2022: międzynarodowe pomysły dla warszawskiej Pragi Prezentujemy wyniki tegorocznej edycji Architecture Student Contest. Po raz pierwszy w historii uczestnicy musieli się zmierzyć z przestrzenią usytuowaną w Polsce, a konkretnie na warszawskiej Pradze. Wśród zwycięzców są reprezentanci Politechniki Śląskiej.
Roca One Day Design Challenge: IV edycja konkursu dla młodych architektów Już 15 października powraca międzynarodowy konkurs dla młodych zdolnych projektantów. Tegoroczna odsłona „Roca One Day Design Challenge” po raz kolejny odbędzie się w formule on-line. Zadaniem uczestników będzie stworzenie oryginalnych i innowacyjnych produktów związanych z przestrzenią łazienkową w ciągu zaledwie jednego dnia. Na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości 2100 euro.
Wyniki konkursu studenckiego na zagospodarowanie rynku w Kazimierzu Biskupim Politechnika Poznańska we współpracy z gminą Kazimierz Biskupi zorganizowała konkurs dla studentów wydziału architektury na zagospodarowanie rynku i terenów wokół zbiornika w Kozarzewku. Wyniki mają zostać wykorzystane przy pracach związanych z modernizacją tych przestrzeni.
Konkurs Drewno w Architekturze 2022: kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu studenckiego Wydział Architektury Politechniki Białostockiej ogłasza czwartą edycję konkursu na najlepsze projekty magisterskie, w których ukazano walory drewna. W konkursie tradycyjnie przewidziano nagrody zarówno dla autorów, jak i promotorów prac.
Tereny przy Roosevelta w Poznaniu: konkurs studencki Miasto Poznań zaprasza do udziału w konkursie studenckim na zagospodarowania terenów przy ulicy Roosevelta. Pula nagród wynosi 20 tys. zł.