Architektura MuratorTechnikaAsortyment dekorów EGGER Interior Match – z myślą o spójnym designie

Asortyment dekorów EGGER Interior Match – z myślą o spójnym designie

Producent materiałów drewnopochodnych po raz pierwszy prezentuje inspirujące spektrum możliwości łączenia dopasowanych do siebie dekorów meblowych i podłogowych w aranżacji wnętrz, ułatwiając tym samym swoim klientom realizację interesujących i harmonijnych projektów.

Asortyment dekorów EGGER Interior Match – zaprojektowane z myślą o spójnym designie
Interior Match oferuje dekory dla szerokiego spektrum zastosowań. Na zdjęciu: meble (H1345 ST32 Dąb Sherman szary), podłoga (EPL185 Dąb Sherman szary); fot. © EGGER

Trend Mix & Match już od jakiegoś czasu dominuje w projektach wnętrz. Łączenie kolorów, materiałów i powierzchni daje pole do kreatywności i indywidualizmu. Szczególnie dobrze można to zaobserwować w otwartych przestrzeniach mieszkalnych. Wraz z zacieraniem się granic i brakiem przestrzennego rozgraniczenia pomiędzy obszarami funkcjonalnymi, nowe wymagania stawiane są podłogom, drzwiom, czy innym elementom wyposażenia wnętrz. Przy całej swobodzie projektowania „stałe punkty wzornicze” w pomieszczeniu zapewniają pożądaną harmonię wizualną - podkreśla Klaus Monhoff, dyrektor Działu Zarządzania Dekorami w Grupie EGGER. Firma EGGER wychodzi temu naprzeciw dzięki nowej koncepcji Interior Match, która stała się platformą łączącą Kolekcję materiałów dekoracyjnych EGGER 2020-22 z Kolekcją podłóg EGGER PRO 2021+. Portfolio 29 kombinacji połączeń dekorów meblowych i podłogowych daje zupełnie nowe perspektywy w kwestii aranżacji wnętrz. Architekci, stolarze, a także klienci końcowi mają dzięki temu możliwość bezproblemowej realizacji nowoczesnych i harmonijnych projektów.

Asortyment dekorów EGGER Interior Match – zaprojektowane z myślą o spójnym designie
Dzięki zastosowaniu współgrających ze sobą dekorów podłogowych i meblowych powstają niepowtarzalne, pełne charakteru i emocji pomieszczenia, również w bardziej wymagających obiektach użyteczności publicznej. Na zdjęciu: aranżacja ściany i recepcji (F812 ST9 Marmur Levanto biały), podłoga (EPL005 Marmur Levanto jasny); fot. © EGGER

Harmonia w projektach

Interior Match obejmuje pulę dekorów meblowych i podłogowych, których bazą jest ten sam dekor oraz pulę dekorów kolorystycznie do siebie dopasowanych. W ofercie Decor Match dostępne są zarówno podłogi, jak i materiały wykorzystywane w przemyśle meblarskim oraz wyposażeniu wnętrz w tym samym dekorze, ale o różnych strukturach powierzchni. Klienci mogą wybrać ten sam dekor na różnych nośnikach takich jak: podłogi, drzwi, blaty kuchenne lub korpusy mebli, wprowadzając w ten sposób harmonię do swoich projektów. Z kolei Colour Match to dekory, które są skoordynowane kolorystycznie. Wśród 29 propozycji dekorów można znaleźć wiele nowości z obu kolekcji. Zostały one dobrane w taki sposób, aby można je było wykorzystać na różne sposoby. Fronty, blaty robocze lub korpusy mebli można łatwo zestawić z podłogą. Niezależnie od tego, czy jest to odważny czy harmonijny styl - w Interior Match każdy znajdzie coś dla siebie - wyjaśnia Ayla Schwarzmayr, specjalista ds. podłóg w Dziale Zarządzania Dekorami EGGER.

Asortyment dekorów EGGER Interior Match – zaprojektowane z myślą o spójnym designie
Blat roboczy i podłoga w tym samym dekorze? Łatwa realizacja dzięki koncepcji Interior Match. Na zdjęciu: blat (H1344 ST32 Dąb Sherman koniakowy brązowy), podłoga (EPL184 Dąb Sherman koniakowy brązowy); fot. © EGGER

Dużą popularnością cieszą się obecnie autentyczne dekory. Dotyczy to zarówno wzorów w optyce drewna, które w wyglądzie i dotyku są niezwykle zbliżone do oryginału, jak i imitacji parkietu, czy deski. Reprodukcje drewna w Interior Match sięgają od naturalnego, prostego designu po rustykalne i efektowne motywy. Dużą popularnością cieszą się również dekory vintage z kolorowymi akcentami, które podkreślają interesujący charakter wnętrza.

W przypadku Dębu Sherman prezentujemy dwie synchroniczne powierzchnie, które można znaleźć w produktach meblowych i wystroju wnętrz, a także w kolekcji podłóg. Oznacza to, że ten sam materiał został użyty jako wzorzec do opracowania dekoru. W rezultacie uzyskujemy Decor Match - wspólną bazę między produktami meblarskimi i podłogą z synchroniczną powierzchnią - wyjaśnia Klaus Monhoff.

W ramach Interior Match oferowane są również reprodukcje kamienia w nowoczesnej odsłonie oraz imitacje materiałów takich jak lastryko, beton i marmur. Dzięki puli dekorów z serii Interior Match architekci i stolarze przekonają nie tylko swoimi pomysłami, ale także trwałymi i naturalnymi produktami. Produkty z Kolekcji materiałów dekoracyjnych EGGER 2020-22 są dostępne u oficjalnych dystrybutorów min. płyt, blatów roboczych i laminatów. Produkty z Kolekcji podłóg EGGER PRO 2021+ są dostępne u oficjalnych dystrybutorów podłóg.

Asortyment dekorów EGGER Interior Match – zaprojektowane z myślą o spójnym designie
Colour Match prezentuje dekory dopasowane do siebie kolorystycznie. Dopasowanie podłóg i mebli tworzy harmonię w temacie Mix & Match. Na zdjęciu: meble (H3326 ST28 Dąb Gladstone szarobeżowy, Podłoga (EPL202 Dąb Arcani szarobeżowy); fot. © EGGER

O firmie EGGER

EGGER to rodzinna firma, istniejąca od 1961 roku. Aktualnie zatrudnia około 10.100 pracowników. W 20 zakładach na całym świecie produkuje szeroki asortyment produktów drewnopochodnych (m. in. płyty wiórowe, OSB i MDF) oraz tarcicę. W roku obrotowym 2019/2020 firma osiągnęła sprzedaż na poziomie 2,83 mld euro. Klientami firmy EGGER są podmioty z branży meblarskiej i budowlanej, jak również sprzedawcy podłóg z całego świata. EGGER jest kompleksowym dostawcą produktów dla przemysłu meblarskiego i wyposażenia wnętrz, budownictwa opartego na drewnie oraz branży podłóg drewnopochodnych. Produkty firmy EGGER można znaleźć w wielu obszarach życia prywatnego i publicznego, takich jak kuchnie, łazienki, biura, hotele, restauracje, salony i sypialnie.

EGGER Interior Match: z myślą o harmonii!

• W ramach Interior Match EGGER po raz pierwszy łączy Kolekcję materiałów dekoracyjnych EGGER 2020-22 z Kolekcją podłóg EGGER PRO 2021+.
• Decor Match: 22 dekory  o różnych strukturach powierzchni, Colour Match: 7 dekorów w dopasowaniu kolorystycznym.
• Architekci, stolarze i klienci końcowi  z Interior Match stworzą nowoczesne i spójne projekty.
• Wybór dekorów jest zorientowany na trendy nawiązujące do  zachowania autentycznego wzornictwa i charakteru wnętrza.
• Więcej informacji: www.egger.com/interior-match.

Asortyment dekorów EGGER Interior Match – zaprojektowane z myślą o spójnym designie
Dzięki idei Interior Match dekor drzwi jest również zintegrowany z innymi elementami  pomieszczenia. Na zdjęciu: drzwi i szafa (F638 ST16 Chromix srebrny), podłoga (EPD046 Chromix srebrny); fot. © EGGER
Tagi:
Kolekcja Modernizm Przygotowana przez Ceramikę Paradyż i Studio Ganszyniec kolekcja obejmuje 16 gorsecikowych mozaik o różnych wymiarach i kolorach. Projektanci nie tylko dokładnie odtworzyli charakterystyczny kształt gorsecików, ale rozszerzyli kolekcję o uniwersalne kwadratowe i heksagonalne kafelki. Tak jak w przypadku przedwojennych oryginałów, przy produkcji zdecydowano się użyć kamionki szlachetnej barwionej w masie.
Retro Collection, Handmade Line Inspiracją do powstania kolekcji było wzornictwo tradycyjnej zabudowy Warmii i Mazur. By uzyskać rustykalny charakter podłóg drewno poddawane jest ręcznemu heblowaniu, szczotkowaniu, barwieniu i olejowaniu. Pęknięcia i przebarwienia widoczne na powierzchni sugerują ślady wieloletniego użytkowania.
Classica Kolekcja Classica marki Listone Giordano wyróżnia się dużymi formatami, nieskończoną gamą barw certyfikowanego dębu i naturalnym wykończeniem. Każda deska przycięta jest z 60-stopniowym nachyleniem na krótszych bokach, dzięki czemu parkiet można układać według różnych konfiguracji.
Natur & Design, Sienna Podłoga olejowana, dębowa z kolekcji Lareco – Nature & Design o konstrukcji warstwowej doskonale wpisuje się w minimalistyczne wnętrza, sprawdza się też w przestrzeniach publicznych. Jodełka na podłodze coraz częściej pojawia się we współczesnych aranżacjach, niezależnie od stylu wnętrza.
Bisquit to parkiet z kolekcji podłóg Natural Genius marki Listone Giordano zaprojektowany przez hiszpańską projektantkę Patricię Urquiolę. Inspirując się branżą tekstylną oraz możliwościami splotów osnowy i wątku, artystka stworzyła podłogę o delikatnie falującym kształcie. Dębowe deski są na tyle dekoracyjne, że można je układać też na ścianach. Dzięki technologii produkcji wielowarstwowej są trwałe, a wykończenie olejowoskami sprawia, że są odporne również na wilgoć.
Natural Genius to nowa kolekcja podłóg włoskiej marki Listone Giordano, w której skład wchodzą m.in. parkiety Bisquit zaprojektowane przez hiszpańską designerkę i architektkę Patricię Urquiolę. Artystka skupiła się na reinterpretacji dekoracyjnej struktury parkietów drewnianych. Inspirując się branżą tekstylną oraz finezją możliwości splotów osnowy i wątku, stworzyła podłogę o delikatnie falującym kształcie. Do produkcji parkietu wykorzystany został dąb pochodzący z lasów Fontaines, od ponad 60 lat pozyskiwany przez Listone Giordano przy wyjątkowej dbałości o prowadzenie zrównoważonej gospodarki leśnej. Wyłącznym dystrybutorem podłóg jest Forestil.