Architektura MuratorTechnikaBezpieczny powrót do pracy dzięki nowatorskiej technologii Dyson Airblade

Bezpieczny powrót do pracy dzięki nowatorskiej technologii Dyson Airblade

Dziś, gdy na horyzoncie coraz częściej pojawia się perspektywa stopniowego powrotu do biur, odpowiedzialni pracodawcy myślą o zapewnieniu wysokiego standardu bezpieczeństwa swoim pracownikom. Oznacza to oczywiście konieczność wprowadzenia nowych procedur, norm bezpieczeństwa i higieny pracy, ponieważ ma to kluczowe znaczenie w obszarze profilaktyki zdrowotnej.

Bezpieczny powrót do pracy dzięki nowatorskiej technologii Dyson Airblade

Higiena potwierdzona przez niezależne testy

Właściwe mycie rąk przy użyciu wody z mydłem to najprostszy sposób na zmniejszenie rozprzestrzeniania się bakterii i wirusów. Samo mycie niestety nie wystarcza, ponieważ bardzo istotnym elementem jest w tym procesie suszenie. Na mokrych dłoniach człowiek może przenosić nawet 1000 razy więcej bakterii i wirusów, niż w sytuacji, kiedy po umyciu dokładnie je osuszy. Udowodniono, że suszarki Dyson AirbladeTM są tak samo higieniczne, jak jednorazowe ręczniki papierowe. W badaniach przeprowadzonych na Uniwersytecie w Bradford naukowcy wykazali, że używanie suszarki po właściwym umyciu dłoni, spowodowało redukcję nawet do 40% liczby bakterii na rękach. Skuteczne osuszanie rąk jest zatem równie ważne, jak ich mycie.

Dzięki certyfikowanym systemom filtracji HEPA zastosowanym w suszarkach Dyson AirbladeTM, suszenie dłoni to szybki i w pełni bezpieczny proces. HEPA (High Efficiency Particulate Air Filter) gwarantuje wysoką efektywność wychwytywania niepożądanych cząstek z powietrza. Przeprowadzono certyfikację, która dowiodła, że filtry wychwytują z przepływającego przez nie powietrza aż do 99,95% cząstek, w tym również bakterii oraz wirusów. Dzięki temu umyte ręce suszone są naprawdę czystym powietrzem.

Bezpieczny powrót do pracy dzięki nowatorskiej technologii Dyson Airblade

Technologia ma znaczenie

Dyson AirbladeTM to nie tylko bezpieczeństwo suszenia rąk oczyszczonym powietrzem, ale przede wszystkim bezkontaktowa technologia z wykorzystaniem czujników na podczerwień time-of-flight, które uruchamiają obieg powietrza. Suszarki korzystające z takich rozwiązań są w pełni bezdotykowe, co pozwala ograniczyć rozprzestrzenianie się bakterii i wirusów na powierzchniach użytkowych w łazienkach. Jest to szczególnie ważne w miejscach, gdzie spotyka się wielu obcych sobie użytkowników, czyli w toaletach publicznych w biurach, galeriach, centrach handlowych czy stacjach benzynowych. Urządzenie posługuje się czujnikami, które precyzyjnie wykrywają obecność dłoni w czasie 0,2 sekundy i włączają przepływ powietrza bez straty energii, dzięki temu czas suszenia mokrych dłoni nie przekracza 14 sekund. To z kolei wpływa na optymalną wygodę użytkowania. Suszarki Dyson AirbladeTM są do 76% tańsze w eksploatacji niż inne suszarki do rąk.

Dodatkowym, ważnym pod kątem ekologii, aspektem jest ślad węglowy, czyli suma emisji dwutlenku węgla wytwarzana w trakcie produkcji, dystrybucji, montażu i eksploatacji urządzenia. Dzięki optymalizacji wszystkich tych procesów i innowacyjnej technologii produkcji i użytkowania cyfrowych silników Dyson Digital Motor, suszarki do rąk Airblade generują do 85% mniej dwutlenku węgla w porównaniu do korzystania z ręczników papierowych. A co równie istotne, tym lepsze jest to rozwiązanie dla naszego środowiska, bo nie wytwarza niepotrzebnych odpadów.

Bezpieczny powrót do pracy dzięki nowatorskiej technologii Dyson Airblade

Przyszłość higienicznych łazienek

Sytuacja pandemiczna wymusiła na społeczeństwach zmiany wielu nawyków.  W nowej rzeczywistości mycie dłoni stało się nie tylko zaleceniem, ale czynnością, do której przywiązujemy bardzo dużą wagę. Prawidłowe, higieniczne mycie nie jest już jedynie domeną chirurgów wchodzących na salę operacyjną, a stało się codziennym wymogiem naszego funkcjonowania. W globalnym badaniu poziomu higieny przeprowadzonym w czerwcu 2020 r. firma Dyson zbadała, jak zmieniły się nasze zachowania i przekonania dotyczące tego aspektu. Znaczna część badanych przyznała, że w porównaniu z tym samym okresem przed pandemią w 2019 r. ma obecnie większe wątpliwości co do skuteczności i bezpieczeństwa używania suszarek do rąk. 58% pytanych zadeklarowało, że czułoby się spokojniej, korzystając z suszarek uruchamianych bezdotykowo, a kolejne 47% odpowiedziało, że zamontowanie w suszarkach filtrów oczyszczających powietrze używane do osuszania dłoni również zmniejszyłoby ich strach dotyczący możliwości zachorowania.

Widząc duże obawy ze strony konsumentów, firma Dyson zleciła niezależnemu laboratorium Airmid Healthgroup z Irlandii przeprowadzenie badania nad aerozolizacją w łazience wywoływaną różnymi sposobami suszenia dłoni. Eksperci przeanalizowali kwestię aerozolizacji, ponieważ wywołała ona na początku pandemii szereg dyskusji i upowszechniła wiele mitów. Celem badania było sprawdzenie w jakim stopniu różne czynności wykonywane w łazience powodują przemieszczanie się cząsteczek w powietrzu i czy sam proces suszenia suszarkami strumieniowymi, takimi jak Dyson Airblade może wpłynąć na wzrost poziomu aerozolów w powietrzu, które potencjalnie mogą zawierać szkodliwe zanieczyszczenia, bakterie i wirusy.

Bezpieczny powrót do pracy dzięki nowatorskiej technologii Dyson Airblade

Uczestnicy tego badania poruszali się po łazienkach nie myjąc rąk, płukali ręce wodą (bez używania mydła) lub myli je mydłem przez 20 sekund zgodnie z zaleceniami WHO, a następnie suszyli je przy pomocy suszarek do rąk Dyson AirbladeTM lub korzystali z ręczników papierowych. Wyniki badania jasno pokazały, że używanie suszarek Dyson AirbladeTM nie powodowało istotnego zwiększenia ilości cząsteczek w powietrzu w porównaniu do samego mycia rąk, wycierania ręcznikami papierowymi czy też poruszania się po łazience. Pokazało to, że suszarki Dyson są bezpiecznym, higienicznym i ekonomicznym rozwiązaniem. Dla pracodawcy lub właściciela obiektu użyteczności publicznej taki rodzaj wyposażenia łazienki daje przede wszystkim możliwość zapewnienia wysokiego poziomu higieny w miejscu pracy, ale także oferuje oszczędności, które mają tu niebagatelne znaczenie.

Użytkowanie suszarek bezdotykowych Dyson AirbladeTM to nie tylko komfort, ale przede wszystkim bezpieczny powrót do pracy lub możliwość swobodnego korzystania z miejsc użyteczności publicznej.

Zdrowie publiczne a wyzwania architektoniczne [WIDEO]
Zdrowie publiczne a wyzwania architektoniczne [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium „Zdrowie publiczne a wyzwania architektoniczne”. Wymagania prawne, zasady projektowania i przykłady wzorcowych rozwiązań omówiają Maciej Morawski z działu Professional firmy Dyson na terenie Polski oraz Anna Dąbrowicz, projektantka instalacji sanitarnych w Biurze Projektów SANMED.
Tagi:
Łazienka publiczna: design i zrównoważony rozwój W projektowaniu toalet i łazienek publicznych należy uwzględniać dziś nie tylko estetykę, trwałość i fukcjonalność, ale też troskę o środowisko i bezpieczeństwo użytkowników. Czy taki kompromis jest w ogóle możliwy?
Podmuch nowoczesności Dyson Airblade 9kJ to nie tylko doskonały design, ale przede wszystkim efektywne, higieniczne oraz bezdotykowe suszenie dłoni w obiektach użyteczności publicznej. Niskie zużycie energii – 9,1 kJ na cykl suszenia w trybie eco – gwarantuje bardzo niskie koszty eksploatacji i realne oszczędności. Dzięki filtrowi HEPA z włókna szklanego, wychwytującemu z powietrza 99,95% zanieczyszczeń, w tym bakterii i wirusów, osusza dłonie wyjątkowo czystym powietrzem.
Zdrowie publiczne a wyzwania architektoniczne [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium „Zdrowie publiczne a wyzwania architektoniczne”. Wymagania prawne, zasady projektowania i przykłady wzorcowych rozwiązań omówiają Maciej Morawski z działu Professional firmy Dyson na terenie Polski oraz Anna Dąbrowicz, projektantka instalacji sanitarnych w Biurze Projektów SANMED.