Architektura MuratorTechnikaElastyczność w projektowaniu drzwi z EGGER

Elastyczność w projektowaniu drzwi z EGGER

Drzwi muszą być nie tylko trwałe, ale również powinny w atrakcyjny wizualnie sposób komponować się z wystrojem wnętrza. Zasada ta dotyczy zarówno pomieszczeń prywatnych, jak i obiektów komercyjnych. Dzięki szerokiej gamie dekorów i formatów laminatów EGGER, architekci i producenci drzwi spełniają te wymagania w efektowny i ekonomiczny sposób.

Elastyczność w projektowaniu drzwi z EGGER
Obecnie modne są materiały takie jak kamień czy metal. W przypadku drzwi materiały te często nie nadają się do zastosowania ze względu na ich koszty, ciężar i skomplikowaną obróbkę. Dzięki laminatom EGGER można bez trudu stosować imitacje materiałów w designie drzwiowym. Na zdjęciu: F500 ST20 Inox metallic EGGER; fot. EGGER Holzwerkstoffe

Z myślą o spójnym designie

Drzwi nie tylko łączą pomieszczenia. W zestawieniu z meblami i podłogą stanowią ogniwo efektownych projektów. Zdając sobie sprawę ze znaczenia drzwi w aranżacji wnętrz, w aktualnej Kolekcji materiałów dekoracyjnych 2020–22 firma EGGER oferuje producentom i architektom bogaty asortyment modnych laminatów dekoracyjnych odpornych na ścieranie, uderzenia i zarysowania. Do wyboru jest 81 dekorów w formatach drzwiowych 2150 x 950 x 0,8 mm, 2150 x 1020 x 0,8 mm oraz w formacie standardowym 2800 x 1310 x 0,8 mm. Wszystkie dekory są dostępne z magazynu od jednej sztuki. Laminaty w formacie XL 2790 x 2060 x 0,8 mm uzupełniają ofertę EGGER, dając jeszcze większą swobodę projektowania.

Elastyczność w projektowaniu drzwi z EGGER
Struktura ST19 Deepskin Excellent sprawia, że białe drzwi w optyce drewna wyglądają wyjątkowo naturalnie. Dzięki matowym i błyszczącym elementom, ta linearna powierzchnia sprawia wrażenie lakierowanego, głęboko szczotkowanego drewna. Na zdjęciu: W1000 ST19 Biały premium EGGER; fot. EGGER Holzwerkstoffe

Wyjątkowo autentyczny design drzwiowy

Optyka drewna zaczyna być na nowo stosowana w przypadku drzwi, wypierając jednocześnie wcześniej stosowane odcienie bieli. Szczególną estetykę i naturalność uzyskano dzięki 22 reprodukcjom drewna EGGER ze strukturą Feelwood. Pod względem wyglądu i wrażeń dotykowych dekory te trudno odróżnić od litego drewna czy też forniru. Dzięki szerokości 2060 mm można je stosować również w układzie poziomym w drzwiach o wysokości do dwóch metrów. Ponadto wybrane kolory uni firmy EGGER dostępne są w formacie XL, który nadaje się do bardzo szerokich drzwi, np. w placówkach opieki zdrowotnej.

Szczególnie przyjemne w dotyku są dekory EGGER z supermatową, lakierowaną powierzchnią PerfectSense Topmatt. Dzięki właściwościom zapobiegającym pozostawianiu odcisków palców są one szczególnie przekonujące w codziennym użytkowaniu i polecane dla zwolenników bezproblemowych rozwiązań. Również w przypadku drzwi coraz częściej stosuje się wzornictwo będące imitacją materiałów. Tam, gdzie prawdziwe materiały, takie jak kamień czy metal, mogą być wykorzystane tylko w ograniczonym stopniu ze względu na swój ciężar, koszty i skomplikowaną obróbkę, firma EGGER ze swoimi laminatami w formacie drzwiowym zdobywa przewagę.

Elastyczność w projektowaniu drzwi z EGGER
Aksamitna w dotyku i supermatowa,  lakierowana powierzchnia PerfectSense Topmatt (PT). Powierzchnia ta charakteryzuje się również właściwościami zapobiegającymi pozostawianiu odcisków palców. Na zdjęciu: U999 PT Czarny EGGER; fot. EGGER Holzwerkstoffe

Szerokie spektrum zastosowań

Laminaty w formacie drzwiowym EGGER wyróżniają się odpornością, wysoką jakością i atrakcyjnym wyglądem. Ich powierzchnia jest wytrzymała, odporna na działanie światła i wilgoci. Te właściwości sprawiają, że jest to idealny materiał dekoracyjny do wykańczania drzwi stosowanych w obiektach komercyjnych, takich jak biurowce, placówki edukacyjne, hotele i restauracje, jak również w pomieszczeniach prywatnych.

Elastyczność w projektowaniu drzwi z EGGER
Akcent na detale. Laminat barwiony w masie w efektowny sposób podkreśla krawędź drzwi. Na zdjęciu W1001 ST9 Biały premium solid EGGER; fot. EGGER Holzwerkstoffe
Elastyczność w projektowaniu drzwi z EGGER
Laminaty Feelwood ze strukturą zsynchronizowaną z obrazem dekoru wyróżniają się szczególną autentycznością. Na zdjęciu: H3309 ST28 Dąb Gladstone piaskowy EGGER; fot. EGGER Holzwerkstoffe
Tagi:
Konkurs na najpiękniejsze wnętrza z drzwiami DRE Jesteś projektantem? Studiujesz architekturę? Stwórz wizualizację z wykorzystaniem drzwi DRE lub wyślij zdjęcie gotowej realizacji, w której wykorzystałeś skrzydła tej marki i wygraj nawet 10 tys. zł!
Sherazade Drzwi wewnętrzne włoskiej marki Glas Italia dostępne są jako przesuwne, kieszeniowe i uchylne. Bardzo szeroki wybór wybarwienia szkła pozwala dopasować skrzydła do każdego stylu wnętrza. Cienka, elegancka aluminiowa rama występuje w czterech wersjach kolorystycznych. Na zdjęciu: model inspirowany estetyką Bauhausu i malarstwem Pieta Mondriana.
Aluminiowe drzwi zewnętrzne CREO to wyjątkowo stabilne i odporne na odkształcenia drzwi aluminiowe. Wszystkie elementy konstrukcji oraz wypełnienie zostały zaprojektowane w celu uzyskania najwyższych standardów. Konstrukcja drzwi bazuje na systemie termoizolowanych kształtowników aluminiowych. Wypełnienie skrzydła drzwi CREO panelem izolowanym o grubości 77 mm oraz system uszczelnień pozwala osiągnąć wartości Ud od 0,8 W/m2K (dla wymiaru referencyjnego 1400 x 2500 mm z panelem pełnym).
Drewniane drzwi wewnętrzne Konstrukcja drzwi jest odporna na wszelkie uszkodzenia i zarysowania powierzchni. Oferowane są w pięciu liniach wzorniczych w różnych stylach. Producent proponuje forniry z naturalnego drewna, drewnopodobne okleiny oraz lakierowane powierzchnie w rozmaitych kolorach. Drzwi można także wyposażyć w aplikacje, przeszklenia i detale.
Kaseta bezościeżnicowa sufitowa System przesuwny sufitowy do drzwi chowanych w ścianie. Kaseta przeznaczona jest do skrzydeł drewnianych z uchwytami ukrytymi w skrzydle lub szklanych ze szczękami osłoniętymi blendą aluminiową. Istnieje możliwość montażu i demontażu skrzydła drzwiowego po zamocowaniu i wykończeniu kasety.
Wooden Door i S1500 Uniwersalne systemy drzwi i ścianek umożliwiające łączenie ze sobą różnych rozwiązań. Przeszklona ścianka wykonana została w systemie S1500. Maksymalny wymiar panelu wynosi 350 x 150 cm. Z kolei pełne drzwi przesuwne to model Wooden Door.