Fotel Imola

dostępny jest w gamie ponad stu tkanin i skór. Klienci mają również możliwość wyboru minimalistycznej lub obrotowej podstawy w kilku opcjach kolorystycznych. W 2018 roku z okazji 10. urodzin modelu duńska marka BoConcept stworzyła limitowaną edycję fotela z obiciem z czarnego aksamitu i z matową, czarną podstawą. W jubileuszowej edycji powstało tylko 600 sztuk, a każdą z nich opatrzono numerowaną plakietką oraz broszurą i certyfikatem autentyczności. Specjalną wersję fotela Imola przygotował na 10. urodziny także BoConcept Warszawa.  Mebel powstał we współpracy z młodym polskim artystą Mateuszem Sudą.

Fotel Imola
Fotel Imola
ProjektantHenrik Petersen

www.boconcept.com

Tagi:
Kivak jest meblem do aktywnego siedzenia, przeznaczonym do biura i domu, dla osób dorosłych oraz dzieci. Mebel umożliwia siedzenie, niwelujące problemy zdrowotne związane z brakiem ruchu. Pobudza mięśnie odpowiadające za utrzymanie prawidłowej postawy.
La Benda to fotel wykonany przy użyciu technologii gięcia drewna bukowego pod wpływem ciśnienia i pary. Charakterystycznym elementem jest wygięty w kilku miejscach pręt bukowy, który stanowi konstrukcję obu przednich nóg fotela.
Miu Magic to nowa kolekcja mebli modułowych polskiej marki MiuForm autorstwa Agnieszki Możdżer. Zestaw siedzisk wyposażono w innowacyjny system oparć, które można zestawiać w dowolnych konfiguracjach tworząc sofę, narożniki, fotel czy miejsce do spania. Dodatkowym udogodnieniem są wymienne pokrowce oraz duża skrzynia ukryta w siedzisku.
Meble Wadi to nowa seria marki Nobonobo, w skład której wchodzą sofa, fotel i pufa. Obiekty powstały poprzez połaczenie ze sobą kilku niewielkich modułów o szerokości zaledwie 20 centymetrów. Pokrowce poszczególnych elementów można samodzielnie zdjąć i wyprać. Projekt Wadi zdobył tytuł Must Have 2020 w konkursie organizowanym przez Łódź Design Festival.
Kolekcja Chelsea Płynne, organiczne kształty to znak rozpoznawczy projektów Karima Rashida. Tym razem ceniony na świecie designer stworzył dla marki BoConcept serię mebli przeznaczonych do niewielkich przestrzeni.
Fotel Aria został zaprojektowany przez argentyńskiego projektanta Dario Polaco. Fornirowana deska oparciowa i siedzeniowa są wygięte tak, jakby miały owinąć się wokół użytkownika. Model dostępny w wykończenu z drewna bukowego lub dębowego oraz w wielu kolorach tapicerki. Cena fotela: od 1100 zł.