Architektura MuratorTechnikaNowoczesna kuchnia: nowe trendy i rozwiązania dla nowoczesnej kuchni na 2022 rok

Nowoczesna kuchnia: nowe trendy i rozwiązania dla nowoczesnej kuchni na 2022 rok

Jak wygląda nowoczesna kuchnia w 2022 roku? Z pewnością jest otwarta na salon lub jadalnię. Dominują więc szlachetne materiały, odporne na zabrudzenia i upływ czasu. Na rynku znajdziemy coraz więcej kompleksowych rozwiązań, umożliwiających stworzenie eleganckiej, monolitycznej zabudowy kuchennej w tym samym odcieniu co blaty, obrzeża i inne elementy wykończenia.

Nowoczesna kuchnia: nowe trendy i rozwiązania dla nowoczesnej kuchni na 2022 rok

Nowoczesna kuchnia 2022: nowe pomysły w aranżacji kuchni

Prostota i porządek charakteryzują nowe pomysły na projektowanie nowoczesnej kuchni w 2022 roku. Przez ostanie 10 lat doszło w tej dziedzinie do kilku rewolucyjnych zmian. Przede wszystkim kuchnia została otwarta na salon lub jadalnię. Z tym wiąże się najwięcej innowacyjnych rozwiązań, które wprowadzili producenci mebli oraz wyposażenia. Jej nowe, salonowe oblicze zmieniło całkowicie myślenie o urządzaniu, skupiając się na starannie dobranych materiałach, tak aby była nie tylko funkcjonalna, ale także piękna i reprezentacyjna.

Kolejną zmianą było wprowadzenie podziału przestrzeni dziennej i tworzenie stref, w których w roli głównej najczęściej występuje wyspa kuchenna. Po klarownym uporządkowaniu przestrzeni nadszedł czas na ewolucję stylu. W nowej, otwartej koncepcji nowoczesnej kuchni najważniejsze jest jej dopasowanie do reszty pomieszczenia. Tu z pomocą przychodzą specjalne powierzchnie meblowe, dopasowane do nich obrzeża i żaluzje. Te ostatnie mogą być zastosowane zarówno w poziomie, jak i w pionie, a szeroka gama wzorów frontów pozwala na ich optymalne wykorzystanie nawet w najbardziej ograniczonej przestrzeni. Na przykład w ofercie firmy REHAU znajdziemy szeroką gamę powierzchni meblowych ze szkła polimerowego. To materiał zdecydowanie trwalszy i prostszy w obróbce niż tradycyjne szkło. Doskonale nadaje się nie tylko do meblowych frontów, ale też jako wykończenie wnęk i ścian, nawet pod prysznicem. Powierzchnia jest przy tym przyjemna w dotyku, wysoce odporna na zarysowania i nie są na niej widoczne odciski palców. Dodatkowo po frontach z polimerowego szkła i akrylu można pisać kredą (wersja mat) lub flamastrem (wersja z połyskiem), co pozwala na zaaranżowanie specjalnego miejsca do komunikacji z domownikami, spisywania listy zakupów czy przepisów na ulubione dania.

Nowoczesna kuchnia: nowe trendy i rozwiązania dla nowoczesnej kuchni na 2022 rok

Nowe trendy w kuchni: matowy wygląd i stonowane odcienie

Nowoczesną kuchnię 2022 roku charakteryzuje też estetyczna funkcjonalność, za którą kryje się wnętrze wygodne, komfortowe, ergonomiczne. Takie, w którym wszystkie czynności wykonujemy bez trudu, i w którym nie musimy zbyt często sprzątać, bo „porządek robi się sam”. Kuchnia może w jednym momencie stać się laboratorium smaku, by za chwilę tworzyć nienaganne tło dla salonu. W tym przypadku świetnie sprawdzą się żaluzje meblowe. Łatwe w użyciu, gwarantują maksymalną użyteczność dostępnej przestrzeni do przechowywania, a po zamknięciu mogą doskonale łączyć się z frontem – bez żadnych widocznych różnic w materiale czy kolorze.

Nowością w ofercie REHAU jest seria żaluzji RAUVOLET noble matt, która wraz z matowymi frontami RAUVISIO noir i RAUVISIO brilliant noble matt tworzy idealne połączenie wzornicze. Wyróżnia je matowy wygląd, jeden z najpopularniejszych trendów wzorniczych 2021 roku, oraz stonowana paleta barw. Żaluzje RAUVOLET noble matt dostępne są w czterech kolorach: białym, jasno- i ciemnoszarym oraz czarnym. Fronty RAUVISIO noir w dwunastu: począwszy od kilku odcieni bieli, a na szmaragdowym granacie kończąc. W kolekcja RAUVISIO brilliant noble matt znajdziemy z kolei osiem kolorów: od bieli po beże. Jak przekonują ostatnio projektanci i styliści, w koncepcji nowoczesnej kuchni, im mniej elementów kojarzonych z kuchennym dizajnem, tym lepiej.

Projekt WYWIAD: Roland Stańczyk o istocie zawodu architekta wnętrz Rolą architekta jest stworzenie ramy, którą mieszkańcy będą wypełniać swoimi pragnieniami, swoją osobowością, swoimi zainteresowaniami. Jeżeli podejmuje się decyzje za innych, trzeba to robić niezwykle odpowiedzialnie – przestrzega Roland Stańczyk. Prezentujemy nowy odcinek z realizowanego przez Stowarzyszenie Architektów Wnętrz cyklu „Projekt WYWIAD”. Tym razem bohaterem materiału jest architekt Roland Stańczyk, założyciel pracowni RS Studio Projektowe.
Pierogarnia Syrena Irena: nowa realizacja biura Projekt Praga Syrena Irena to nowy warszawski lokal z pierogami i... wódką. Ton eklektycznym wnętrzom nadają minimalistyczne grafiki od Mamastudio. Ta nawiązująca do stylistyki lat 60. identyfikacja stała się inspiracją dla architektów z pracowni Projekt Praga.
Mieszkanie Kos w Poznaniu: apartament z przestrzenią do pracy Apartament zlokalizowany na trzecim piętrze budynku w centrum Poznania powstał w wyniku połączenia dwóch mieszkań. Projekt zakładał zaprojektowanie wnętrza w taki sposób, by możliwe było połączenie funkcji mieszkalnej z przestrzenią do pracy.
Projekt WYWIAD: Jacek Tryc Prezentujemy najnowszy odcinek z realizowanego przez Stowarzyszenie Architektów Wnętrz cyklu „Projekt Wywiad”. Tym razem głównym bohaterem materiału jest architekt Jacek Tryc.
Wnętrze domu w Katowicach projektu biura 8486 W projekcie wnętrza architekci połączyli elementy na pozór do siebie nie pasujące, tworząc niepowtarzalną kompozycję materiałów, kolorów oraz form. Realizacja zdobyła nagrodę za najlepszy projekt wnętrzarski w tegorocznym konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego.
Seafood Station Restaurant & Oyster Bar w Warszawie projektu pracowni Sikora Wnętrza Inspiracją dla dwupiętrowej restauracji Seafood Station w Warszawie były targi rybne z różnych zakątków świata. Projekt aranżacji wnętrza opracował architekt Jan Sikora, właściciel pracowni Sikora Wnętrza.