Architektura MuratorTechnikaSzkło polimerowe: sprawdzony materiał do wnętrz prywatnych i publicznych

Szkło polimerowe: sprawdzony materiał do wnętrz prywatnych i publicznych

Szkło polimerowe doskonale sprawdzi się nie tylko w aranżacji kuchni czy łazienki, ale też nowoczesnego butiku czy przestrzeni hotelowej. Dostępne dziś laminaty szklane są bardziej odporne na pękanie i znacznie lżejsze niż tradycyjne szkło, a dodatkowo cechuje je większa odporność na zarysowania i wyjątkowa elastyczność.

Szkło polimerowe: sprawdzony materiał do wnętrz prywatnych i publicznych. Właściwości nowoczesnych laminatów szklanych

Co to jest szkło polimerowe

Szkło polimerowe w niczym nie ustępuje tradycyjnemu materiałowi, ma za to kilka przewyższających go zalet: jest bardziej odporne na pękanie i znacznie lżejsze niż zwykłe szkło, a dodatkowo jest odporne na zarysowania i szczególnie elastyczne w obróbce. Nowoczesne laminaty szklane może przycinać stolarz za pomocą tradycyjnych narzędzi stolarskich bez ryzyka powstawania uszkodzeń. Można je zginać, wykonywać w nich frezy i intarsje.

Szkło polimerowe dostępne jest jako materiał do wykonania frontów, wykańczania wnęk lub ścian, nawet pod prysznicem. Różne warianty dekorów w wersji matowej lub z wysokim połyskiem, a nawet w formie polimerowego lustra i dodatkowe funkcje magnetyczne stwarzają architektom nieograniczone możliwości aranżacyjne. Niezależnie, czy projektują kuchnię, łazienkę, przestrzeń hotelową czy elegancki butik.

Laminaty szklane oferowane są w różnych kolorach i odcieniach, ale też w wykończeniu imitującym szlachetne materiały jak marmur czy blacha corten. Nowością na rynku, oferowaną przez markę REHAU, jest szklany laminat o matowej powierzchni z efektem niezwykłej głębi. W serii RAUVISIO crystal deep dostępnych jest aż siedem wariantów kolorystycznych, od jasnych dekorów po głęboki antracyt. Dodatkowo, w zależności od kąta padania światła, powierzchnia laminatu zmienia się, nadając pomieszczeniu wyjątkowy charakter.

Szkło polimerowe: sprawdzony materiał do wnętrz prywatnych i publicznych. Właściwości nowoczesnych laminatów szklanych

Szkło polimerowe: materiał do zadań specjalnych

Polimerowe szkło REHAU szczególnie nada się do pomieszczeń bardziej wymagających ze względu na warunki, jakie tam panują, na przykład kuchni czy łazienki. Dzięki profesjonalnej obróbce i bezspoinowemu łączeniu z obrzeżem pod kątem 45 stopni, cały front jest nie tylko doskonale zabezpieczony przed wodą, parą wodną czy zbierającym się w krawędziach mebli brudem, ale przede wszystkim świetnie się prezentuje, niezależnie od częstotliwości użytkowania i upływu czasu.

Szkło polimerowe kolekcji deep to jednak przede wszystkim efektowna matowa powierzchnia z optyką metalu. Co ważne zwłaszcza w przestrzeniach publicznych, na materiale nie pozostają odciski palców, można go więc z powodzeniem stosować w biurach, hotelach i sklepach. Decydując się wersję RAUVISIO crystal slim, można wypełnić nim na przykład całą ścianę. Opcja frezowania dodatkowo rozszerza możliwości aranżacyjne. W szkle można z powodzeniem wycinać napisy i najbardziej nawet skomplikowane wzory.  Frezowane zagłębienia doskonale nadają się przy tym do podświetlenia, można więc stworzyć efektowny akcent choćby z logotypem czy nazwą marki.

Co równie istotne, produkty z serii można łączyć z innymi kolekcjami REHAU, a także z naturalnymi materiałami, takimi jak stal czy kamień. Uzupełnieniem kolekcji są obrzeża i systemy żaluzji. Te ostatnie mogą być zastosowane zarówno w poziomie, jak i w pionie. Nowe dekory są dostępne jako prasowane płyty wielkoformatowe w formacie 2800 x 1300 x 19 mm oraz jako cienkie panele szklane w formacie 2800 x 1300 x 4 mm. Więcej o szkle polimerowym i nowej kolekcji REHAU na stronie: www.rehau.pl/architekci.

Nowoczesna kuchnia: nowe trendy i rozwiązania dla nowoczesnej kuchni Jak wygląda dziś nowoczesna kuchnia? Zwykle jest otwarta na salon lub jadalnię. Dominują więc szlachetne materiały, odporne na zabrudzenia i upływ czasu, oraz pomysłowe rozwiązania, pozwalające ukryć elementy wyposażenia i różne kuchenne utensylia. Podpowiadamy, jak urządzić funkcjonalną, nowoczesną kuchnię?
Architekt Wnętrz – pobierz nowe wydanie! W najnowszym wydaniu magazynu „Architekt Wnętrz” m.in. prezentacja niecodziennej adaptacji XIV-wiecznego kościoła w Gironelli, rozmowa z projektantką Mają Ganszyniec, trendy w projektowaniu przestrzeni komercyjnych.
Szkoła dla ukraińskich dzieci projektu xystudio Szkoła dla dzieci z Ukrainy urządzona w biurowcu myhive Mokotów Two według projektu xystudio funkcjonuje już ponad miesiąc. Prezentujemy pierwsze zdjęcia realizacji.
Wnętrze Roku SAW 2022: startuje II edycja konkursu na najlepsze projekty wnętrzarskie Rusza II edycja konkursu Wnętrze Roku SAW. Jurorzy wyłonią najlepsze wnętrza prywatne i publiczne z lat 2019-2022. „Architektura-murator” po raz kolejny jest patronem medialnym konkursu.
Projekt WYWIAD: Roland Stańczyk o istocie zawodu architekta wnętrz Rolą architekta jest stworzenie ramy, którą mieszkańcy będą wypełniać swoimi pragnieniami, swoją osobowością, swoimi zainteresowaniami. Jeżeli podejmuje się decyzje za innych, trzeba to robić niezwykle odpowiedzialnie – przestrzega Roland Stańczyk. Prezentujemy nowy odcinek z realizowanego przez Stowarzyszenie Architektów Wnętrz cyklu „Projekt WYWIAD”. Tym razem bohaterem materiału jest architekt Roland Stańczyk, założyciel pracowni RS Studio Projektowe.
Pierogarnia Syrena Irena: nowa realizacja biura Projekt Praga Syrena Irena to nowy warszawski lokal z pierogami i... wódką. Ton eklektycznym wnętrzom nadają minimalistyczne grafiki od Mamastudio. Ta nawiązująca do stylistyki lat 60. identyfikacja stała się inspiracją dla architektów z pracowni Projekt Praga.