Architektura MuratorTechnikaWarsztatHarmonia formy z funkcjonalnością - linia okien połaciowych VELUX

Harmonia formy z funkcjonalnością - linia okien połaciowych VELUX

Nowa generacja okien VELUX charakteryzuje się innowacyjną konstrukcją, dzięki której okna mają nawet o 10% większą powierzchnię szyby, są bardziej energooszczędne, a zarazem komfortowe w użytkowaniu. Zastosowano tu technologie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, jak również nowoczesne wzornictwo profili i elementów wykończeniowych. Podstawę oferty VELUX stanowi siedem typów okien podzielonych według stopnia zaawansowania na trzy linie: Standard, Standard Plus i Premium

Architektura wnętrz pełna światła
Architektura wnętrz pełna światła

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Nowoczesne wzornictwo profili okiennych i elementów wykończenia okien

Nowa oferta VELUX to siedem okien podzielonych według stopnia zaawansowania na trzy linie: Standard, Standard Plus i Premium. Wprowadzono wiele zmian konstrukcyjnych, które nadały oknom nowocześniejszy i bardziej elegancki wygląd m.in. poprzez zwężenie profili okiennych i zwiększenie powierzchni szyby. Zadbano o nowoczesne wzornictwo elementów wykończeniowych - podłużny uchwyt z aluminium wygląda bardzo efektownie we wszystkich oknach otwieranych od góry. Nowa ocynkowana lub aluminiowa klamka o ergonomicznym kształcie idealnie sprawdzi się w oknach otwieranych od dołu. VELUX jako jedyna firma oferuje pełen wybór sposobów otwierania zarówno w oknach obrotowych, jak i uchylno-obrotowych, jak również niezwykle funkcjonalny system sterowania elektrycznego INTEGRA™.

Rola okien w zrównoważonym rozwoju i zmniejszeniu zużycia energii w domu

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii, a także całkiem zmienionej konstrukcji okna Nowej Generacji VELUX pozwalają na mniejsze zużycie energii, lepsze doświetlenie wnętrz a także wyższy komfort użytkowania. Okna Nowej Generacji VELUX mają bardziej korzystny bilans energetyczny dzięki lepszym właściwościom izolacyjnym oraz poprawie zdolności pozyskiwania energii słonecznej. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii ThermoTechnology™, polegającej na łączeniu drewna z materiałami wysokoizolacyjnymi.

W oknach drewniano-poliuretanowych wykonanych w ThermoTechnology™ do produkcji rdzenia zastosowano drewno sosnowe poddawane obróbce wysokotemperaturowej (powyżej 175oC). Dzięki temu wilgotność drewna zmniejsza się nawet o 50%, co znacząco podnosi jego parametry izolacyjne, wytrzymałość, stabilność, a także zastępuje impregnację chemiczną.

Większa powierzchnia szyby i poprawa bilansu energetycznego

Drugim istotnym parametrem, który wpływa na poprawę bilansu energetycznego okna, jest jego zdolność przepuszczania promieni słonecznych, które mogą nie tylko oświetlać, ale i ogrzewać pomieszczenia. Dzięki przekonstruowaniu klapy wentylacyjnej udało się przy zachowaniu tych samych wymiarów zewnętrznych zwiększyć powierzchnię szyby nawet o 10%, co daje wyższe zyski ciepła z pasywnej energii słonecznej w zimie.

Nowa estetyka dachu dzięki zmianom w sposobach montażu okien połaciowych

Nowością jest możliwość montażu okien na dwóch różnych głębokościach w konstrukcji dachu: standardowej lub obniżonej o 40 mm, z użyciem nowego, uniwersalnego kątownika montażowego. Niższe osadzenie jeszcze bardziej podkreśla estetykę połaci dachowej, ale przede wszystkim powoduje mniejsze straty ciepła, a dodatkowe zastosowanie ram izolacyjnych BDX przedłuża gwarancję nawet do 20 lat.

Okna VELUX Nowej Generacji w wersji sterowanej elektrycznie – VELUX INTEGRA® oferują nowy standard obsługi dzięki wyposażeniu w dotykowy panel zdalnego sterowania o bogatych możliwościach programowania. Nowa Generacja okien VELUX wyznacza nowe standardy w segmencie okien do poddaszy. To lepiej doświetlone wnętrza, mniejsze zużycie energii do ogrzania domu, większa wygoda i nowoczesne wzornictwo.

Świetliki do budynków przemysłowych. Nowość marki VELUX Świetlik dachowy to nowy produkt firmy VELUX w segmencie rozwiązań do płaskiego dachu, który został przygotowany do montażu w niezamieszkanych i nieogrzewanych budynkach. Dostępny jest w wersji nieotwieranej lub – jeśli wnętrze wymaga wietrzenia – otwieranej elektrycznie. Doprowadza do pomieszczenia światło, zapewnia izolację akustyczną, chroni wnętrza przed nagrzewaniem, a jego instalacja jest szybka i prosta.
Jak na przestrzeni ostatnich 30 lat zmieniały się polskie poddasza Kiedyś niedocenianie i traktowane tylko jako strych, dzisiaj poddasza uznawane są za wyjątkowo atrakcyjną przestrzeń, dzięki którym można powiększyć część mieszkalną i zyskać dodatkowy komfort.
Światło w architekturze – wpływ światła dziennego na samopoczucie Dziś, gdy coraz więcej czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych, praca i rozrywka opiera się na ciągłym kontakcie z monitorami i wyświetlaczami, a oszczędność energii jest obowiązującym wymogiem, jakość naturalnego światła w architekturze staje się ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Szacuje się, że w dobrze doświetlonym wnętrzu nasza produktywność wzrasta aż o 15%, zmniejsza się ryzyko krótkowzroczności i... nadwagi.
Czy architektura przyszłości będzie bardziej przyjazna? Budynki, które nie wywierają negatywnego wpływu na klimat  i zapewniają zdrowsze i bardziej komfortowe warunki życia mieszkańcom to ambitny cel dla architektury niedalekiej przyszłości.
Architektura światła W dyskusjach o architekturze przyszłości wyrażenia „zrównoważony rozwój”, „inteligentny budynek” i „innowacyjna technologia” odmieniamy przez wszystkie przypadki. Ale, co tak naprawdę znaczą? Odpowiadają architekci reprezentujący różne generacje i punkty widzenia.
Indoor Generation Nowa generacja to nie kolejne iksy, igreki czy zety. Generacja, którą wspólnie tworzymy to generacja, która spędza 90% swojego czasu w zamkniętych pomieszczeniach – Indoor Generation.