Architektura MuratorTechnikaWarsztatSzwedzkie wzornictwo w miejscu pracy

Szwedzkie wzornictwo w miejscu pracy

Szwedzkie wzornictwo cechuje nie tylko nowoczesność i ergonomia, lecz także dbałość o środowisko. Przedstawiamy tendencje w projektowaniu miejsca pracy, nowe rozwiązania akustyczne oraz przykłady aranżacji pozwalacjące na efektywne wykorzystanie miejsca w pomieszczeniu.

Deli
Deli, fot. Kinnarps

Kinnarps specjalizuje się w tworzeniu funkcjonalnego i ergonomicznego środowiska pracy. Produkty firmy cechuje nowoczesne wzornictwo i dbałość o środowisko. Dostępne linie mebli umożliwiają elastyczną aranżację wnętrz dla kilku, kilkudziesięciu, a nawet kilkuset pracowników, zarówno w tradycyjnych biurach, jak i przestrzeniach na planie otwartym. Szeroki wybór mebli może być stosowany nie tylko w biurach, lecz także w  kawiarniach, holach, w recepcjach i stołówkach. Przykłady aranżacji i rozwiązań zastosowanych w rzeczywistych miejscach pracy można zobaczyć w katalogu WORKSPACES ukazującym produkty marek należących do portfolio Kinnarps: Drabert, MartinStoll, Materia, Skandiform oraz NC Nordic Care. Katalog opisuje nowe rozwiązania akustyczne oraz przykłady efektywnego wykorzystania miejsca w pomieszczeniu.

Inteligentne biurko

Oberon to inteligentne biurko, które spełnia wszelkie wymagania związane ze środowiskami pracy opartymi na aktywności (tzw. activity-based-working). Wśród wielu ergonomicznych i oryginalnych funkcji biurka warto wymienić np. specjalny panel sterowania, który można zaprogramować zgodnie z życzeniem użytkownika. Użytkownik nie musi już poświęcać czasu ani energii na regulację wysokości biurka, ponieważ biurko samo pamięta preferencje swoich użytkowników. Oberon jest dostępny jako biurko, stół do sali narad lub stolik do kawy i umożliwia różne łączenie wymiarów, materiału i kształtu.

Falująca sofa Libra

W nowych koncepcjach wzorniczych przykłada się coraz większą wagę do wielofunkcyjnych mebli, które sprzyjają kreatywności i spotkaniom. Czy można sobie wyobrazić lepszy przykład niż Libra? Ławko-sofy o ciekawym kształcie fali. Łatwo wpada w oko, jest niewiarygodnie wygodna i ma otwartą konstrukcję, dzięki czemu można ją umieścić zarówno w bardziej nowoczesnym, jak i w klasycznym otoczeniu. Ponadto jest dostępna w niemal nieograniczonym wyborze tkanin i kolorów z kolekcji Kinnarps Colour Studio.

Dźwiękochłonne i ekologiczne ścianki działowe

Prim to funkcjonalny system ścianek działowych zaprojektowany przez Christiana Halleröda. Składa się z elementów wolnostojących oraz montowanych do sufitu tub do blatu biurka. Jest ciekawym przykładem innowacyjnego podejścia do przestrzeni typu open space. Zapewnia dźwiękochłonność i tworzy dobre warunki akustyczne we współczesnym środowisku pracy. Dzięki elastycznej i modułowej konstrukcji umożliwia tworzenie zróżnicowanych konfiguracji. Prosta stylistyka i wielość dostępnych kolorów sprawiają, że system ten sprawdza się w wielu różnych przestrzeniach. Pozwala na projektowanie własnych rozwiązań przeznaczonych do różnych sytuacji i miejsc. Można go rozbudowywać i zmniejszać w zależności od potrzeb. Warto podkreślić, że seria Prim została przetestowana i oceniona we współpracy z firmą Acoustic Facts. Wypełnienie jest wykonane z materiału Re:fill, charakteryzującego się znikomym wpływem na środowisko, gdyż wykonano go z tekstylnych odpadów produkcyjnych oraz poliestru i tworzywa PET z recyklingu. Re:fill sprawia, że system Prim jest również bardzo lekki.

Modułowa sofa Spino

Sofy są to zazwyczaj meble, które trudno zmodyfikować. Modułowa sofa Spino (w języku esperanto słowo to oznacza kręgosłup) została zaprojektowana przez szwedzkiego designera Stefana Borseliusa. Chciałem stworzyć mebel, który dopasowuje się do danej przestrzeni w zależności od otoczenia i potrzeb - mówi Borselius o swoim projekcie. Sofa Spino  jest pozbawiona nóg oraz tradycyjnego frontu i oparcia. Można ją ustawić na przykład w kształcie koła czy uformować z niej wijącego się węża.

Vibe Focus to kolekcja akustycznych ścianek biurowych marki Kinnarps, teraz dostępna w wersji do pomieszczeń sanitarnych, w wykończeniu ze sztucznej skóry (Joy), ułatwiającej dezynfekcję. Stelaż mobilny lub wolno stojący oferowany jest w kolorze białym, czarnym, ciemnoszarym lub srebrnym i może być wypełniony tkaniną Joy w 10 odcieniach. Specjalne łączniki umożliwiają zestawianie modułów.
Ścianki biurowe Vibe Focus zostały specjalnie dostosowane do potrzeb opieki zdrowotnej i podwyższonych warunków higienicznych w miejscach, takich jak biura, szkoły i placówki opieki medycznej.
Najnowszy katalog Kinnarps z marcową „Architekturą-murator”. Pobierz PDF! W marcowej „Architekturze-murator” można znaleźć aktualny katalog produktów firmy Kinnarps. Na 20 stronach zebrano siedziska, stoły i biurka, szafy, ścianki działowe oraz serie mebli z portfolio takich projektantów jak: Kinnarps, Drabert, MartinStoll, Materia, Skandiform i NC Nordic Care.
Najnowszy katalog Kinnarps z marcową Architekturą-murator. Polecamy PDF do pobrania W marcowym numerze Architektury-murator można znaleźć aktualny katalog produktów firmy Kinnarps. Na 20 stronach zebrano siedziska, stoły i biurka, szafy, ścianki działowe oraz serie mebli z portfolio takich projektantów jak: Thomas Bernstrand, grupa Front, Thomas Pedersen, Brodbeck Design, trio Claesson Koivisto Rune czy Karim Rashid.