Architektura MuratorTechnikaWzornikKlamka zintegrowana AXA. Nowa jakość okuć.

Klamka zintegrowana AXA. Nowa jakość okuć.

Nowa odsłona okuć zintegrowanych AXA to szybki montaż, wysoka jakość i niezawodność. Produkt stanowi doskonałe rozwiązanie zarówno do wnętrz prywatnych, jak i pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu [ZOBACZ ANIMACJĘ].

Klamka zintegrowana AXA. Nowa jakość okuć. [Zobacz animację]
©AXA Stenman. Na zdjęciu widoczny model klamki Prestige Flex w kolorze czarnym, wykorzystany w projekcie osiedla IDEA w Gdańsku.

Nowa propozycja firmy AXA to klamka zintegrowana. Integracja oznacza w tym przypadku, że jest szybciej, łatwiej i bardziej niezawodnie. Łatwiej w kontekście obsługi okucia – poprzez zabieg integracji elementów nie występuje brok, czyli śruba dociskowa, której montaż często nastręczał trudności. Analiza wniosków reklamowanych pokazała, że często mamy do czynienia z niedostosowaniem siły dokręcania – klienci używają jej zbyt dużo lub zbyt mało. Brok jest przekręcany lub niedokręcany i z czasem ulega poluzowaniu, wypada, co skutkuje opadaniem klamki. Dodatkowo wspomaganie rękojeści w szyldzie ma właściwości uniwersalne, więc nie musimy wiedzieć, czy mamy lewe, czy prawe drzwi, bo zakupiony model nadaje się do obu – mówi Marek Czyż, product manager AXA Stenman. Eliminacja broka wpływa również na większą niezawodność rozwiązania – jego brak w połączeniu z wysoką jakością użytych materiałów decydują o tym, że klamki zintegrowane AXA są doskonałym rozwiązaniem do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu.

Klamki zintegrowane pojawiły się w ofercie AXA już w 2015 roku, po raz pierwszy w okuciach 3 klasy bezpieczeństwa, wykazujących – zgodnie z normą PN-EN 1906 – bardzo wysoką odporność na włamanie. Seria PREMIUM, o której mowa, cieszy się niesłabnącą popularnością wśród klientów ceniących sobie niezawodne rozwiązania i estetykę. W ofercie znajdują się zarówno klamki na długim szyldzie, jak i na dzielonych rozetach, co pozwala dopasować je do każdego wnętrza. Asortyment dostępny jest przy tym w 6 kolorach. Przy wymaganiach nowoczesnego budownictwa, które często jest próbą pogodzenia oryginalnych wizji architektonicznych i możliwości deweloperskich, oferta AXA Stenman pozytywnie się wyróżnia. Dowodem tego jest obecność okuć AXA w wielu realizacjach cenionych pracowni, jak choćby zespołu apartamentów Rajska 8 w Gdańsku projektu biura JEMS Architekci.

Klamka zintegrowana AXA. Nowa jakość okuć.

Dzięki zakładowi produkcyjnemu zlokalizowanemu w Polsce, firma ma możliwość elastycznego podejścia do realizacji zleceń, a także samodzielnego nadzoru nad kwestiami jakości. Dbałość ta manifestuje się również w odpowiedzialnym podejściu do własności intelektualnej, czego przejawem jest zastrzeganie własnych wzorów, form i rozwiązań. Model Fast Premium ma chroniony kształt rękojeści, której wzór spotyka się z dużym zainteresowaniem klientów. A wspomniana elastyczność produkcji polega również na tym, że unikatowa rękojeść może być użyta z dowolnym szyldem z oferty firmy.

Klamka zintegrowana AXA. Nowa jakość okuć. [Zobacz animację]
©AXA Stenman. Na zdjęciu model Arrow Premium w 3 klasie bezpieczeństwa z zabezpieczeniem wkładki FLEX i chronionym kształtem rękojeści.

Pozycja lidera w segmencie szyldów antywłamaniowych, którą AXA buduje nieprzerwanie od ponad dwudziestu lat, w powiązaniu z szeroką ofertą uzupełniającą, czynią z firmy nie tylko producenta klamek, ale również partnera, który rozpoznaje potrzeby rynku, trafia w gusta odbiorców, a także przedstawia unikalną i kompletną ofertę okuć do drzwi zewnętrznych w sześciu podstawowych kolorach. Współpraca deweloperów lub architektów z takim podmiotem gwarantuje niemal nieograniczone możliwości.

Przejdź do strony AXA HomeSecurity