Architektura MuratorTechnikaWzornikLepsze powietrze z Jaga Fresh

Lepsze powietrze z Jaga Fresh

System Jaga Fresh został opracowany w celu poprawy jakości powietrza w domach, mieszkaniach, biurach, szkołach i innych obiektach użyteczności publicznej. Może współpracować z siecią c.o. jak również z systemem opartym o kocioł kondensacyjny lub pompę ciepła.

JAGA_1

System Jaga Fresh może być stosowany w każdym typie budownictwa: nowym, istniejącym, a nawet zabytkowym. W swoim zakresie ma sześć funkcji: grzanie, chłodzenie, filtrowanie, wentylację, rekuperację oraz chłodzenie nocne. Rekuperator składa się z dwóch bezobsługowych wentylatorów, wymiennika ciepła, filtrów powietrza, czujnika CO2 i czujnika wilgotności oraz systemu sterowania (manualnego lub automatycznego). Sterowanie wentylacją odbywa się na podstawie parametrów jakości powietrza, która mierzona jest przez czujnik CO2 (nastawa w zakresie 800 do 1600 ppm) oraz czujnik wilgotności. Na zewnątrz grzejnika znajduje się panel sterujący, umożliwiający kontrolę automatycznego działania systemu oraz niezbędne operacje w przypadku sterowania manualnego. Grzejnik pobiera powietrze z zewnątrz, które za pomocą filtrów jest oczyszczane, a następnie wdmuchuje je (chłodzone lub ogrzewane) do pomieszczenia. Wbudowana rekuperacja odzyskuje ciepło ze zużytego powietrza wyprowadzanego na zewnątrz. Oprócz czujników na straży jakości powietrza w grzejnikach Jaga FRESH stoi system filtrów. Każdy grzejnik wyposażony jest w dwa filtry do kontroli powietrza nawiewanego i odprowadzanego. Są to filtry o wysokiej przepustowości HAF 3M TM, które eliminują pyłki, kurz i szkodliwe alergeny. Zazwyczaj stosuje się jedną jednostkę odświeżającą na jedno pomieszczenie o objętości do ok. 200 m3. Przy przepływie powietrza na poziomie 40m3/h hałas generowany przez urządzenie wynosi tylko 28 dB(A). Przepływ powietrza regulowany jest w 6 trybach i wynosi od 0 do max 125 m3/h. Urządzenie dostępne jest w dwóch odmianach grzejników ściennych Briza Fresh oraz Strada Fresh.

Jaga, www.jaga.com.pl

Łazienki Królewskie w Warszawie. Modernizacja i nowe plany Łazienki Królewskie, jeden z najcenniejszych zabytków Warszawy, podawane są kompleksowej konserwacji. Pracom w Pałacu na Wodzie towarzyszą m.in. rewitalizacja parku, modernizacja systemów wentylacyjnych i centralnego ogrzewania. Zmienia się także otoczenie pałacu; na miejscu parkingu powstanie ukryta pod ziemią sala wystawowa i nowy ogród