VMZ Solar

Markizy do okien pionowych firmy FAKRO wyposażone są w inteligentny system automatycznego uruchamiania w zależności od nasłonecznienia. Produkt zasilany jest energią słoneczną, a rolę czujnika pełni panel fotowoltaiczny. Latem markiza samoczynnie rozsuwa się, chroniąc przed nagrzaniem, a przy pochmurnej pogodzie zwija, zwiększając napływ naturalnego światła.

VMZ Solar
ProducentFAKRO
Tagi:
Indoor Generation Nowa generacja to nie kolejne iksy, igreki czy zety. Generacja, którą wspólnie tworzymy to generacja, która spędza 90% swojego czasu w zamkniętych pomieszczeniach – Indoor Generation.
Hi-Finity to nowy system przesuwny firmy Reynaers Aluminium, który umożliwia projektowanie dużych przeszkleń przy zachowaniu wąskich, lekkich optycznie profili. Pojedyncze skrzydło może osiągać wymiary – 3,5 x 3,5 m. Dzięki bardzo dobrym parametrom termicznym produkt może być stosowany w budynkach energooszczędnych i pasywnych. Na zdjęciu: dom w Ukkel w Belgii, proj. Jo Van Laere.
Sferyczny moduł szklany firmy VELUX to okna do dachu płaskiego (0 do 15°) wyposażone w zakrzywione szkło w technologii CurveTech. Dostępne w 8 rozmiarach, w wersji nieotwieranej i otwieranej elektrycznie (kompatybilne z systemem VELUX ACTIVE). Charakteryzują się dobrymi parametrami izolacyjnymi oraz wysoką dźwiękochłonnością. Produkt otrzymał International Design Award 2017.
QUADRO to nowe okna PCV firmy Domel. Produkt wykonany jest z ultrawąskiego profilu o gładkiej, satynowej powierzchni. Dzięki niewidocznemu od zewnątrz, ukrytemu za ramą (100 mm) skrzydłu okiennemu, można projektować okna wyglądające identycznie z zewnątrz, ale o różnych funkcjach. Proste, smukłe krawędzie, całkowity brak listew przyszybowych, wykończenie w sprawdzonej technologii acrylcolor.
GGL INTEGRA Sterowane elektrycznie okna do poddaszy firmy VELUX. Dostępne w wymiarach: 55 x 78 cm, 66 x 118 cm, 66 x 140 cm, 78 x 98 cm, 78 x 118 cm, 78 x 140 cm, 78 x 160 cm, 94 x 140 cm, 114 x 140 cm. Zainstalowany system umożliwia m.in.: sterowanie oknami i roletami z każdego miejsca w domu, automatyczne zamykanie w czasie deszczu czy programowanie otwierania.
Nowoczesne szyby zespolone – właściwości techniczne i technologia wytwarzania Konferencja 31 marca 2010 skierowana głównie do producentów szyb zespolonych i firm, które je wykorzystują - a więc producentów okien, fasad i innych konstrukcji przeszklonych. Ale w wygłaszanych referatach ciekawe dla siebie informacje mogą znaleźć również architekci i projektanci branżowi.