Architektura MuratorWydarzeniaDune City nagrodzone MPIMP AR Future Projects Award

Dune City nagrodzone MPIMP AR Future Projects Award

Pracownia SAS studio otrzymała nagrodę MPIMP AR Future Projects w kategorii Rewitalizacja i planowanie. Nagrodzony projekt to masterplan Dune City na mierzei jeziora Jamno.

Dune City

Dune City to projekt wielofunkcyjnego zespołu zlokalizowanego na 10 kilometrowej mierzei rozdzielającej Morze Bałtyckie i jezioro Jamno. W jego skład wejdą m.in. budynki mieszkalne, hotel wraz ze SPA i pomieszczeniami konferencyjnymi. Konecpeja, która powstała w pracowni Marka Sietnickiego SAS studio architektoniczne SIETNICKI otrzymała nagrodę MPIMP AR Future Projects w kategorii Regeneration and Masterplanning.

Nagroda MPIMP AR Future Projects przyznawana jest od 2002 roku niezrealizowanym projektom oraz obiektom nieukończonym w ośmiu kategoriach: Wielkoskalowe projekty miejskie (Big Urban Projects), Adaptacja na funkcje kulturowe (Cultural Regeneration), Projekty wielofunkcyjne (Mixed Use), Biura (Offices), Stare i nowe (Old and New), Rewitalizacja i planowanie (Regeneration and Masterplanning), Projekty mieszkalne (Residential), Projekty handlowe i rekreacyjne (Retail and Leisure).

Organizatorami nagrody są międzynarodowe targi nieruchomości MPIMP oraz prestiżowe czasopismo Architectural Review. Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej gali w ramach tegorocznej edycji MPIMP w Cannes.

Apartamenty Dune w Mielnie Budynek stanowi łącznik pomiędzy dawną tkanką miasta, przywołującą klimat eleganckich przedwojennych kurortów, a modernistycznymi ośrodkami wczasowymi z okresu PRL.
Nowa diagnoza zawodu. Marek Sietnicki recenzuje "Koszmar partycypacji" Będąc zbiorem esejów osnutych wokół architektury, demokracji i współczesnego społeczeństwa informatycznego późnego kapitalizmu, Koszmar partycypacji jest tak naprawdę książką szukającą odpowiedzi na pytanie o prawdziwą rolę architekta w dzisiejszych czasach, które autor definiuje jako bardziej tymczasowe, przygodne, nieformalne i efemeryczne niż te, w których działali moderniści