Architektura MuratorWydarzeniaOgłoszenie wyników konkursu Dom Dostępny 2021

Ogłoszenie wyników konkursu Dom Dostępny 2021

Miesięcznik "Murator" zaprasza na ogłoszenie wyników konkursu DOM DOSTĘPNY 2021. Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu niedużego domu jednorodzinnego, zgodnie z warunkami technicznymi, które wejdą w życie w 2021 roku.

Dom Dostępny 2021

Zaledwie kilka lat dzieli nas od roku 2021, w którym zaostrzą się przepisy dotyczące standardów energetycznych budownictwa. Wszystkie domy budowane w niedalekiej przyszłości będą musiały spełniać standardy, które jeszcze niedawno były charakterystyczne dla niewielkiej liczby budynków nazywanych energooszczędnymi.

Konkurs miał na celu wyłonienie i promocję projektów domów, które sprostają przyszłym standardom, a jednocześnie będą dostępne dla przeciętnie zamożnych inwestorów. Jury oceniło nie tylko koncepcję architektoniczną, lecz także zgodność z przepisami, które wejdą w życie już w 2021 roku - rozwiązania instalacyjne, konstrukcyjne i materiałowe, a także obliczenia charakterystyki energetycznej. Zadaniem uczestników było przedstawienie koncepcji budynku o powierzchni nie większej niż 150 m2 netto (bez garażu), którego koszt budowy nie może przekroczyć 500 tys. zł.

Ogłoszenie wyników konkursu połączone z wystawą wybranych prac odbędzie się 11 marca 2015 r. o godzinie 12 na stoisku "Muratora" (pawilon 3 stoisko 2) na targach BUDMA 2015 w Poznaniu. Po oficjalnej uroczystości, w godzinach 13.00-14.30, odbędzie się debata pokonkursowa z udziałem uczestników oraz Jurorów Konkursu (Sala Niebieskia w pawilonie 3).

Konkurs nawiązuje do tradycji organizowanych przez Muratora konkursów DOM DOSTĘPNY, których misją było upowszechnianie dobrych wzorów architektonicznych i racjonalnych rozwiązań odpowiednich dla niedużych domów. Za tą ideą stoi przekonanie, że o architekturze kraju świadczy przeciętny poziom budowanych domów i że troska o ich jakość jest społecznym wyzwaniem. W najnowszej edycji Konkursu idea ta została przypomniana, a jednocześnie zaktualizowana. DOM DOSTĘPNY 2021 to dom odpowiadający zmianom, które czekają nas w najbliższej przyszłości, zapewniający optymalne warunki życia przyszłym inwestorom.

Patronat nad konkursem objęły Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Polska Izba Inżynierów Budownictwa.

Nagroda Ministra Inwestycji za wybitne osiągnięcia w architekturze 2019 Minister Inwestycji i Rozwoju po raz kolejny przyznał nagrody w dziedzinie architektury i planowania przestrzennego. Wśród laureatów m.in. Bolesław Stelmach, Ewa Kuryłowicz i Bogusław Wowrzeczka.
BUDMA 2019 – podsumowanie 28. edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Blisko 50 000 gości, 1000 wystawców, 43 produkty nagrodzone Złotym Medalem MTP, ponad 150 targowych premier rynkowych, a także prezentacja biur architektonicznych i rozstrzygnięcie pierwszej edycji konkursu Architecture BUDMA Award. Podsumowujemy tegoroczną odsłonę Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2019.
Budma Award 2019 – znamy finalistów konkursu ABA – Architecture Budma Award Jury pierwszej edycji konkursu Architecture BUDMA Award do ścisłego finału nominowało pięć obiektów. Wyniki poznamy 12 lutego podczas gali otwarcia Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2019.
BUDMA 2019 – wydarzenia dla architektów Już 12 lutego Poznań ponownie stanie się miejscem prezentacji najnowszych osiągnięć w dziedzinie szeroko rozumianej architektury. W programie m.in. spotkania i dyskusje wokół innowacyjnych rozwiązań dla projektantów oraz ostatnich zmian legislacyjnych.
Targi BUDMA 2018 - wydarzenia dla architektów Kulisy powstawania poznańskiego Bałtyku i wyzwania stawiane przez nowoczesne mega-miasta - oto tematy dwóch spotkań, które odbędą się w trakcie Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury w Poznaniu w dniach 30 stycznia - 2 lutego.
Targi BUDMA 2018 Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu odbędą się w terminie 30 stycznia – 2 lutego 2018. Podczas targów odbędzie się szereg wydarzeń, skierowanych do czterech grup: handlowców, wykonawców, architektów i projektantów oraz inwestorów.