Architektura MuratorWydarzeniaAlberto Veiga z wykładem w Warszawie

Alberto Veiga z wykładem w Warszawie

19 listopada odbędzie się kolejny wykład z cyklu „O Architekturze”, odbywającego się z okazji 100-lecia Politechniki Warszawskiej. Tym razem o swoich projektach opowie Alberto Veiga, współautor Filharmonii Szczecińskiej nagrodzonej Mies van der Rohe Award 2015.

Alberto Veiga z wykładem w Warszawie

Alberto Veiga pochodzi z Katalonii i jest współtwórcą pracowni Estudio Barozzi Veiga (razem z Włochem Fabriziem Barozzim). W 2007 wygrali konkurs na gmach Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza, który jako pierwszy budynek z Polski został nagrodzony Europejską Nagrodą Architektoniczną im. Miesa van der Rohe.

Barozzi i Veiga zrealizowali także wiele realizacji na terenie Hiszpanii, Niemiec oraz Włoch. Cechą ich obiektów jest to, że mimo swojej nowoczesności znakomicie wpisują się w kontekst miejsca.

Podczas wykładu organizowanego przez Stowarzyszenie Akademickie WAPW, Alberto Veiga opowie zarówno o Filharmoni, jak i o innych najnowszych projektach pracowni. Po zakończeniu części oficjalnej, spotkanie będzie kontynuowane w Klubie Stan Surowy, znajdującym się na poziomie „-1” budynku Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Odbędzie się tam dalsza dyskusja z udziałem Alberto Veigi, której moderatorem będzie Przemysław Chimczak (Blokblog.pl).

19 listopada 2015, czwartek, godzina 17:30
Audytorium 103 - Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 55
Organizator: Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

Obiekty Niemożliwe: spotkanie z Przemem Łukasikiem i Zumtobel Group w Warszawie Przemo Łukasik w wykładzie opowiedział o kulisach projektu i związku z opracowywanym miejscem – dawną elektrociepłownią Szombierki. Projekt ma na celu zwrócenie uwagi na Szombierki w najbliższej okolicy i zaapelowanie o ochronę dziedzictwa poprzemysłowego Bytomia.
Nagroda Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej 2019 Już 21 marca wernisaż wystawy najlepszych prac dyplomowych obronionych w 2018 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Podczas spotkania wręczona zostanie także Nagroda Dziekana im. Haliny Krzemiński za najlepszy dyplom inżynierski.
Remanenty Sławomira Gzella – wystawa Tylko do 2 listopada na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej można oglądać wystawę projektów profesora Sławomira Gzella. Ekspozycja „Remanent. Nostalgia magazynów” przybliża wciąż mało znany dorobek twórczy tego wybitnego badacza, teoretyka, autora wielu prac z dziedziny urbanistyki i planowania przestrzennego.
Przedproże kina Iluzjon – wyniki konkursu Konkurs miał charakter zamknięty i przeznaczony był dla studentów drugiego semestru studiów inżynierskich WA PW. Uczestnicy mieli za zadanie zaaranżować przestrzeń wokół kina Iluzjon, spełniającą między innymi funkcję informacyjną (repertuar i historia miejsca) i rekreacyjną. Pracowali w dwuosobowych zespołach w ramach zajęć z kursu Projektowanie wstępne.
PRIX SARP FR dla projektu Młodzieżowego Centrum Muzyki Współczesnej Stowarzyszenie Architektów Polskich we Francji przyznało nagrody dla najlepszych prac dyplomowych inżynierskich za 2015 rok. PRIX SARP FR otrzymał Piotr Zbierajewski za projekt Młodzieżowego Centrum Muzyki Współczesnej.
Duńczycy o mieście 28 listopada 2015 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej odbędą się wykłady przedstawicieli duńskich pracowni architektonicznych Leth&Gori oraz Active City Transformation. Ich tematem przewodnim będzie miasto.