Architektura MuratorWydarzeniaArchitektura i przestrzeń przyjazna seniorom – konferencja

Architektura i przestrzeń przyjazna seniorom – konferencja

Upadki stanowią jeden z głównych powodów utraty zdrowia i życia wśród osób starszych. W dużym stopniu można im zapobiec dzięki odpowiedniej organizacji przestrzeni.

Architektura i przestrzeń przyjazna seniorom – konferencja

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego zaprasza na konferencję Architektura i przestrzeń przyjazna seniorom, która odbędzie się 27 listopada 2018 r. w Centrum Konferencyjnym NIMBUS w Warszawie. W programie między innymi wypowiedź Michała Tomanka na temat ogólnych zasad projektowania obiektów ochrony zdrowia dla seniorów, Anna Szewczenko opowie o budowaniu szpitalnych oddziałów geriatrycznych, natomiast Jan P. Cieśla przedstawi szczególne wymagania wobec projektów mieszkań dla seniorów.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu Edukacja zdrowotna w profilaktyce urazów i promocji bezpieczeństwa, finansowanego ze środków Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020, realizowanego w ramach celu operacyjnego nr 5: Promocja zdrowego i aktywnego starzenia się. Projekt skierowany jest do osób po sześćdziesiątym roku życia, ich opiekunów, pielęgniarek, pracowników społecznych, architektów, organizatorów opieki zdrowotnej, samorządów, inwestorów i wszystkich osób zainteresowanych tematyką.

Główne zadanie projektu to edukacja w zakresie tematyki upadków – ich przyczyn oraz sposobów zapobiegania. Upadki stanowią jeden z głównych powodów utraty zdrowia i życia wśród osób starszych. Obok czynników wewnętrznych, wpływających na zwiększenie potencjalnego ryzyka upadku, istnieje szereg modyfikowalnych czynników zewnętrznych. Jednym z nich jest przestrzeń codziennego funkcjonowania osoby starszej. Odpowiednio dostosowując otoczenie do seniora, w sposób rzeczywisty można zapobiec wielu urazom. Zagadnienia poruszane w ramach konferencji dotyczą przykładów i wytycznych projektowania obiektów bezpiecznych, przyjaznych oraz dostosowanych do osób o ograniczonej motoryce i sprawności fizycznej.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji na stronie.

Architektura i przestrzeń przyjazna seniorom – konferencja
Międzynarodowa Konferencja Naukowa ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza do udziału w konferencji ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure. Jak zapowiadają organizatorzy, spotkanie będzie doskonałą okazją do zaprezentowania swoich najnowszych prac i przemyśleń na temat kierunków kształtowania architektury w XXI wieku.
The invincible city: międzynarodowa konferencja z udziałem ekspertów UNESCO, ICOMOS i ICCROM Jak na przestrzeni lat zmieniło się podejście do rekonstrukcji historycznych zespołów? Jakie mamy dziś możliwości ochrony zagrożonego dziedzictwa i jakie wyzwania stoją przed architektami i konserwatorami zabytków? Między innymi na te pytania spróbują znaleźć odpowiedź uczestnicy międzynarodowej konferencji „The invincible city. Society in cultural heritage recovery” organizowanej z okazji 75-lecia odbudowy Warszawy i 40. rocznicy wpisania stołecznej starówki na listę UNESCO.
Po co nam rzemiosło? Konferencja o nowym rzemiośle Kim jest nowy rzemieślnik? Czy jest sens odróżniać nowe rzemiosło od tradycyjnego? Rzemiosło to moda, czy społeczny trend? Między innymi na te pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Wytwórczo / Makingly” organizowanej przez Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.
Well-Being Design 2020: projektowanie dla przyszłości Cztery tytuły wnętrzarskie, wykłady i dyskusje z udziałem architektów, designerów i specjalistów z dziedziny projektowania doświadczeń. Już 5 listopada odbędzie się całodniowa konferencja Well-Being Design 2020 poświęcona projektowaniu, które skupia się na podnoszeniu jakości życia użytkowników i trosce o środowisko!
BIM DAYS 2020: podsumowanie konferencji Autodesk Jakie trendy zdominują przyszłość polskiej architektury? Czy BIM w Polsce się opłaca? Jak wykorzystać BIM w procesie projektowania konstrukcji i planowania realizacji? To tylko niektóre z zagadnień, które zostały omówione podczas październikowej konferencji BIM DAYS 2020.
Konferencja „Miasta Przyszłości” 2020 W dniach 15-17 września odbędzie się 3. edycja konferencji „Miasta Przyszłości” poświęconej najnowszym trendom i rozwiązaniom dla miast. Wśród prelegentów architekci, aktywiści i samorządowcy.