Architektura MuratorWydarzeniaArchitektura i przestrzeń przyjazna seniorom – konferencja

Architektura i przestrzeń przyjazna seniorom – konferencja

Upadki stanowią jeden z głównych powodów utraty zdrowia i życia wśród osób starszych. W dużym stopniu można im zapobiec dzięki odpowiedniej organizacji przestrzeni.

Architektura i przestrzeń przyjazna seniorom – konferencja

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego zaprasza na konferencję Architektura i przestrzeń przyjazna seniorom, która odbędzie się 27 listopada 2018 r. w Centrum Konferencyjnym NIMBUS w Warszawie. W programie między innymi wypowiedź Michała Tomanka na temat ogólnych zasad projektowania obiektów ochrony zdrowia dla seniorów, Anna Szewczenko opowie o budowaniu szpitalnych oddziałów geriatrycznych, natomiast Jan P. Cieśla przedstawi szczególne wymagania wobec projektów mieszkań dla seniorów.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu Edukacja zdrowotna w profilaktyce urazów i promocji bezpieczeństwa, finansowanego ze środków Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020, realizowanego w ramach celu operacyjnego nr 5: Promocja zdrowego i aktywnego starzenia się. Projekt skierowany jest do osób po sześćdziesiątym roku życia, ich opiekunów, pielęgniarek, pracowników społecznych, architektów, organizatorów opieki zdrowotnej, samorządów, inwestorów i wszystkich osób zainteresowanych tematyką.

Główne zadanie projektu to edukacja w zakresie tematyki upadków – ich przyczyn oraz sposobów zapobiegania. Upadki stanowią jeden z głównych powodów utraty zdrowia i życia wśród osób starszych. Obok czynników wewnętrznych, wpływających na zwiększenie potencjalnego ryzyka upadku, istnieje szereg modyfikowalnych czynników zewnętrznych. Jednym z nich jest przestrzeń codziennego funkcjonowania osoby starszej. Odpowiednio dostosowując otoczenie do seniora, w sposób rzeczywisty można zapobiec wielu urazom. Zagadnienia poruszane w ramach konferencji dotyczą przykładów i wytycznych projektowania obiektów bezpiecznych, przyjaznych oraz dostosowanych do osób o ograniczonej motoryce i sprawności fizycznej.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji na stronie.

Architektura i przestrzeń przyjazna seniorom – konferencja
Definiowanie Przestrzeni Architektonicznej 2019 To już dziewiętnasta edycja międzynarodowej konferencji naukowej z cyklu Definiowanie przestrzeni architektonicznej. W tym roku spotkanie odbędzie się pod hasłem Tradycja i nowoczesność architektury. Publikujemy tezy Marii Misiągiewicz oraz Dariusza Kozłowskiego, które staną się punktem wyjścia do dyskusji!
Redefining Cities in View of Climatic Changes – międzynarodowa konferencja w Warszawie Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji „Redefining Cities in View of Climatic Changes” prezentującej najnowsze technologie i projekty dla miast w obliczu zmian klimatycznych.
Better Urban Life – Warszawa i Zurych, dwie metropolie w trakcie transformacji Ambasada Szwajcarii w Polsce oraz Polsko-Szwajcarska Izba Handlowa we współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej organizują konferencję Better Urban Life. W programie prezentacje, debata i tzw. slam battles z udziałem m.in. prof. Jerzego Hausnera i Wernera Hubera, redaktora magazynu „Hochparterre”.
Konferencja Miasto dla ludzi # Miasto Jutra Zakres zagadnień poruszonych podczas konferencji naukowej Miasto dla ludzi # Miasto Jutra, która odbyła się we wrocławskim Muzeum Architektury, obejmował szerokie tematyczne spektrum – od infrastruktury i konstrukcji, po socjologię i malarstwo. Dominującym wątkiem okazały się kwestie zarządzania miastem według koncepcji smart city – relacja Pawła Floryna.
Najodważniejsze miasta Europy Środkowo-Wschodniej. Fearless Cities CEE w Warszawie Już w najbliższy piątek rozpoczyna się w Warszawie międzynarodowy kongres miejski Fearless Cities CEE. Przez trzy dni aktywiści i eksperci z państw naszego regionu dyskutować będą o najbardziej palących problemach współczesnych miast.
Fair Design. Konferencja Jaka jest odpowiedzialność projektantów w czasach wszechobecnego nadmiaru? W dniach 18-19 to będzie główny temat dyskusji na warszawskim ASP. Udział wezmą naukowcy z Royal College of Art i École Nationale Supérieure des Arts Décoratifs.