Architektura MuratorWydarzeniaArchitektura modułowa. Konferencja w Gdańsku

Architektura modułowa. Konferencja w Gdańsku

Pracownia architektoniczna REBEL CONCEPT zaprasza na konferencję poświęconą architekturze modułowej i możliwościom zastosowania obiektów modułowych. W trakcie konferencji, która odbędzie się 3 października, zaprezentowany zostanie przykładowy obiekt zrealizowany na bazie ramy kontenerowej

budownictwo modulowe rebel concept
Fot.: Rebel Concept


Konferencja na temat architektury modułowej w Gdańsku zorganizowana jest pod patronatem Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości.
REBEL MODULE jest firmą budowlano-deweloperską, wyspecjalizowana w projektowaniu i realizacji obiektów modułowych o różnorodnych zastosowaniach, od obiektów mieszkalnych, przez hotele, biura, placówki edukacyjne po punkty handlowe. Zalety technologii to m.in.  niższe niż w przypadku tradycyjnych technik koszty realizacji, możliwość szybkiego wzniesienia obiektu, co pozwala np. na budowę tymczasowych domów  dla ofiar klęsk żywiołowych, wreszcie możliwość tymczasowego zagospodarowania działek, które docelowo wykorzystane być mają do innych celów.
W programie oprócz prezentacji pracowni i zaprojektowanego przez nią budynku znalazły się wykłady architektów i konstruktorów.

 
Konferencja Moduł w Architekturze
03.10.2012, godz. 12:00 Lęborska 3b, Budynek Starter

Program

12:00 - przygotowanie do konferencji i rozmowy z gośćmi.
12:30 - wstęp do imprezy przez prowadzącego z GIP
12:35 - wykład na temat technologii modułowej
- przedstawienie firmy Rebel Concept.
- co to jest moduł?
- dla czego moduł?
- prezentacja projektów Rebel i Concept.
- prezentacje procesu tworzenia "od szkicu po klucz"
13:10 - gość specjalny
13:30 - dyskusja - pytania i rozmowy
14:00 - przejście do domu pokazowego, czas na zwiedzanie
14:30 - poczęstunek i rozmowy wolne.
15:30 - podziękowanie i zakończenie.

budownictwo modulowe rebel concept
Fot.: Rebel Concept
Międzynarodowa Konferencja Naukowa ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza do udziału w konferencji ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure. Jak zapowiadają organizatorzy, spotkanie będzie doskonałą okazją do zaprezentowania swoich najnowszych prac i przemyśleń na temat kierunków kształtowania architektury w XXI wieku.
The invincible city: międzynarodowa konferencja z udziałem ekspertów UNESCO, ICOMOS i ICCROM Jak na przestrzeni lat zmieniło się podejście do rekonstrukcji historycznych zespołów? Jakie mamy dziś możliwości ochrony zagrożonego dziedzictwa i jakie wyzwania stoją przed architektami i konserwatorami zabytków? Między innymi na te pytania spróbują znaleźć odpowiedź uczestnicy międzynarodowej konferencji „The invincible city. Society in cultural heritage recovery” organizowanej z okazji 75-lecia odbudowy Warszawy i 40. rocznicy wpisania stołecznej starówki na listę UNESCO.
Po co nam rzemiosło? Konferencja o nowym rzemiośle Kim jest nowy rzemieślnik? Czy jest sens odróżniać nowe rzemiosło od tradycyjnego? Rzemiosło to moda, czy społeczny trend? Między innymi na te pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Wytwórczo / Makingly” organizowanej przez Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.
Well-Being Design 2020: projektowanie dla przyszłości Cztery tytuły wnętrzarskie, wykłady i dyskusje z udziałem architektów, designerów i specjalistów z dziedziny projektowania doświadczeń. Już 5 listopada odbędzie się całodniowa konferencja Well-Being Design 2020 poświęcona projektowaniu, które skupia się na podnoszeniu jakości życia użytkowników i trosce o środowisko!
BIM DAYS 2020: podsumowanie konferencji Autodesk Jakie trendy zdominują przyszłość polskiej architektury? Czy BIM w Polsce się opłaca? Jak wykorzystać BIM w procesie projektowania konstrukcji i planowania realizacji? To tylko niektóre z zagadnień, które zostały omówione podczas październikowej konferencji BIM DAYS 2020.
Konferencja „Miasta Przyszłości” 2020 W dniach 15-17 września odbędzie się 3. edycja konferencji „Miasta Przyszłości” poświęconej najnowszym trendom i rozwiązaniom dla miast. Wśród prelegentów architekci, aktywiści i samorządowcy.