Architektura MuratorWydarzenia"Architektura-murator" z makietą Filharmonii Szczecińskiej

"Architektura-murator" z makietą Filharmonii Szczecińskiej

Kolejny z serii kolekcjonerskich dodatków do "Architektury-murator" to makieta budynku Filharmonii Szczecińskiej, laureata Nagrody Unii Europejskiej dla współczesnej architektury - Mies van der Rohe Award oraz Grand Prix konkursu Życie w Architekturze.

Makieta Filharmonii Szczecińskiej
Fot. Kalbar

Budynek Filharmonii Szczecińskiej jest laureatem najbardziej prestiżowych konkursów architektonicznych. W maju tego roku zdobył najważniejszą europejską nagrodę w dziedzinie architektury - Mies van der Rohe Award. Kilka tygodni wcześniej zwyciężył w Konkursie ŻYCIE W ARCHITEKTURZE, w którym otrzymał Grand Prix Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej dla Najlepszego Obiektu Architektury w Polsce w latach 2013-2014.

Pierwsza z serii kolekcjonerskich makiet - model budynku Muzeum Tadeusza Kantora i siedziby Ośrodka Dokumentacji Sztuki Cricoteka w Krakowie została dołączona do czerwcowego wydania "Architektury-murator". W kolejnych numerach ukazały się makiety takich obiektów, jak dom jednorodzinny w Lublińcu (Dyrda Fikus Architekci), czy zespół mieszkaniowy przy alei Wilanowskiej w Warszawie (JEMS Architekci). Wartością każdej z makiet jest fakt, iż projektowane są osobiście przez członków zespołów, które tworzyły rzeczywiste budynki. Prezentowane obiekty to finaliści konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE, organizowanego przez miesięcznik "Architektura-murator".

Możliwość kolekcjonowania miniatur budynków to nie tylko wyjątkowa propozycja dla pasjonatów architektury współczesnej, ale także kolejny pomysł redakcji miesięcznika "Architektura-murator" na szeroką promocję najlepszych wzorców architektury powstającej w Polsce.

Serwis www.architektura.murator.pl od teraz bez rejestracji! Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom, znosimy obowiązkową rejestrację do serwisu. Dostęp do unikatowych materiałów jest teraz łatwiejszy niż kiedykolwiek przedtem.
Zostań ambasadorem „Architektury-murator” Architektura to Twoja pasja? Żadne z wydarzeń studenckich nie może odbyć się bez Twojego udziału? A przy tym jesteś osobą przedsiębiorczą, odpowiedzialną, zorganizowaną i chcesz reprezentować swój wydział na łamach miesięcznika?
25 lat „Architektury-murator” W 2019 roku mija 25 lat od wydania pierwszego numeru „Architektury-murator”. To również rok, w którym obchodzić będziemy 30. rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów w Polsce. Od momentu powstania towarzyszyliśmy wszystkim najważniejszym wydarzeniom w naszym kraju. Poprzez architekturę pokazywaliśmy polską transformację na szerokim tle społecznym, gospodarczym, politycznym.
Redakcja „Architektury-murator” zaczyna ścisłą współpracę z „Zawodem: Architekt”! Agencja 360 Content Team działająca w strukturze naszej grupy wygrała konkurs Izby Architektów RP na wydawanie dwumiesięcznika „Zawód: Architekt”. W kwestiach merytorycznych nowy zespół będzie wspierać redakcja „Architektury-murator”.
Poznajcie Partnerów jubileuszu Obchody 25-lecia „Architektury-murator” będą trwały niemal cały rok 2019, a składać się na nie będzie wiele wydarzeń, których organizacja nie byłaby możliwa bez naszych Partnerów. Poznajcie Partnerów jubileuszu.
Zostań redaktorem "Architektury-murator"! Miesięcznik "Architektura-murator" zatrudni redaktora prowadzącego serwis internetowy www.architektura.murator.pl.