Architektura MuratorWydarzenia"Architektura-murator" z makietą Filharmonii Szczecińskiej

"Architektura-murator" z makietą Filharmonii Szczecińskiej

Kolejny z serii kolekcjonerskich dodatków do "Architektury-murator" to makieta budynku Filharmonii Szczecińskiej, laureata Nagrody Unii Europejskiej dla współczesnej architektury - Mies van der Rohe Award oraz Grand Prix konkursu Życie w Architekturze.

Makieta Filharmonii Szczecińskiej
Fot. Kalbar

Budynek Filharmonii Szczecińskiej jest laureatem najbardziej prestiżowych konkursów architektonicznych. W maju tego roku zdobył najważniejszą europejską nagrodę w dziedzinie architektury - Mies van der Rohe Award. Kilka tygodni wcześniej zwyciężył w Konkursie ŻYCIE W ARCHITEKTURZE, w którym otrzymał Grand Prix Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej dla Najlepszego Obiektu Architektury w Polsce w latach 2013-2014.

Pierwsza z serii kolekcjonerskich makiet - model budynku Muzeum Tadeusza Kantora i siedziby Ośrodka Dokumentacji Sztuki Cricoteka w Krakowie została dołączona do czerwcowego wydania "Architektury-murator". W kolejnych numerach ukazały się makiety takich obiektów, jak dom jednorodzinny w Lublińcu (Dyrda Fikus Architekci), czy zespół mieszkaniowy przy alei Wilanowskiej w Warszawie (JEMS Architekci). Wartością każdej z makiet jest fakt, iż projektowane są osobiście przez członków zespołów, które tworzyły rzeczywiste budynki. Prezentowane obiekty to finaliści konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE, organizowanego przez miesięcznik "Architektura-murator".

Możliwość kolekcjonowania miniatur budynków to nie tylko wyjątkowa propozycja dla pasjonatów architektury współczesnej, ale także kolejny pomysł redakcji miesięcznika "Architektura-murator" na szeroką promocję najlepszych wzorców architektury powstającej w Polsce.

Wystawa, filmy i dyskusje z okazji 40 lat pracy Ewy P. Porębskiej w mediach architektonicznych Archikolaże to osobiste refleksje o przełomach w achitekturze, o ludziach architektury, o architektonicznych ideach i przewartościowaniach.
„Architektura-murator” z prezentem! Do bieżącego wydania dołączamy najnowszy numer magazynu „Architekt Wnętrz”. Pakiet dostępny m.in w salonach Empik i dla prenumeratorów.
Wartości w architekturze: ostatnia dyskusja i podsumowanie cyklu Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na piąte, ostatnie spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Anny Cymer, Anny Dudzińskiej, Grzegorza Stiasnego, Marcina Szczeliny, Huberta Trammera i Ewy P. Porębskiej poprowadzi Tomasz Fudala.
Miasto dla ludzi: polscy eksperci w Gruzji Na zaproszenie Fundacji Solidarności Międzynarodowej polscy eksperci promowali w Gruzji idee inkluzywnego projektowania urbanistycznego. Rodzime doświadczenia w tym zakresie prezentowała m.in. Ewa P. Porębska, redaktorka naczelna „Architektury-murator”.
Priorytety w architekturze [FILM] Prezentujemy nagranie drugiej dyskusji z cyklu Wartości w Architekturze. Tym razem zaproszeni przez redakcję goście dyskutowali na temat priorytetów: jakie były, są, a jakie będą? Spotkanie z udziałem Urszuli Forczek-Brataniec, Macieja Miłobędzkiego i Zbigniewa Maćkowa poprowadziła dziennikarka Anna Dudzińska.
Priorytety w architekturze: kolejna dyskusja „Architektury-murator” Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na drugie spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Urszuli Forczek-Brataniec, Macieja Miłobędzkiego i Zbigniewa Maćkowa poprowadzi dziennikarka Anna Dudzińska.