Architektura MuratorWydarzenia"Architektura od wnętrza" nr 1/2018 - Pobierz bezpłatne e-wydanie

"Architektura od wnętrza" nr 1/2018 - Pobierz bezpłatne e-wydanie

W numerze: wyjątkowa kaplica nad chińskim Morzem Żółtym oraz minimalistyczne apartamenty w samym centrum Tokio. Przedstawiamy także najlepsze realizacje z hiszpańską ceramiką i najnowsze trendy w aranżacji łazienek i kuchni.

"Architektura od wnętrza" nr 1/2018 - Pobierz bezpłatne e-wydanie

We współczesnych miastach dominują zunifikowane budynki naszpikowane elektroniką i nowymi technologiami. W tym świecie wszechobecnej i postępującej cyfryzacji ascetyczna architektura należy raczej do rzadkości. Zbudowana na plaży Beidaihe betonowa kaplica, projektu Vector Architects, która w czasie przypływu niemal unosi się na wodzie, zdaje się tego postępu nie zauważać. Podobnie jest w przypadku apartamentów w dzielnicy Shibuya autorstwa Hiroyuki Ogawa Architects, które z tłocznego Tokio przenoszą w przestrzeń kontemplacji. Poszukiwanie wytchnienia od codziennego zgiełku zauważalne jest też w tematach tegorocznych festiwali. Majowy Łódź Design Festival odbył się pod hasłem Refleksje, skupiając uwagę na relacji człowiek – technologia, a motywem przewodnim wrześniowego Tygodnia Dizajnu w Helsinkach będzie Zaufanie, co prowokować ma do przemyśleń na temat ekonomii współdzielenia.

POBIERZ E-WYDANIE

Może zainteresuje Cię również nr 3/2018, w którym piszemy m.in. o architekturze z recyklingu i podpowiadamy, jak stworzyć komfortową przestrzeń do pracy, nr 4/2018, w którym prezentujemy m.in. najciekawsze sauny miejskie oraz teatr w szwajcarskich Alpach, zbudowany na wysokości 2300 m n.p.m. albo nr 2/2018, w którym publikujemy m.in. relacje z Łódź Design Festival i Gdynia Design Days.

„Architekt wnętrz” nr 2/2020. Pobierz bezpłatny PDF! W bieżącym numerze naszego specjalnego dodatku „Architekt wnętrz” prezentujemy nową przestrzeń publiczną w Tainan na Tajwanie projektu MVRDV, będącą połączeniem miejskiego placu, plaży i basenu, a także biura sieci Second Home w Los Angeles, które wskazują kierunek, w jakim być może już wkrótce podążać będą twórcy postpandemicznych miejsc pracy. Ponadto podsumowujemy ostatnią edycję Łódź Design Festival i publikujemy wywiad z Krzysztofem Toczydłowskim z TTA studio, a w ABC Specjalisty – innowacyjne przestrzenie sklepowe, akustyka pomieszczeń służących edukacji, ekologiczne toalety i łazienki w budynkach publicznych oraz przegląd najnowszych produktów wykończeniowych i dekoracyjnych.
„Architektura od wnętrza” nr 4/2019. Pobierz bezpłatne e-wydanie! W najnowszym numerze naszego specjalnego dodatku „Architektura od wnętrza” publikujemy przegląd realizacji służących turystyce i aktywnemu wypoczynkowi, które w przewrotny sposób ingerują w naturalny krajobraz, podsumowujemy projekt Trans:Forming Design from Poland, w ramach którego przy współpracy wiodących marek i profesjonalnych projektantów powstało 10 unikalnych kolekcji mebli oraz prezentujemy wnętrza hotelu The Other Place w Chinach autorstwa Studia 10 oraz rodzinnej lodziarni w Szczucinie projektu pracowni Pigalopus.
„Architektura od wnętrza” nr 3/2019. Pobierz bezpłatne e-wydanie! W najnowszym numerze naszego specjalnego dodatku „Architektura od wnętrza” podsumowujemy trzecią edycje konkursu Office Superstar na najlepsze przestrzenie biurowe w Polsce, prezentujemy wnętrza nowego sklepu obuwniczego marki Camper w Barcelonie autorstwa studia Kengo Kuma & Associates oraz siedziby firmy Kohlman w Cieplewie projektu pracowni mode:lina™.
„Architektura od wnętrza” nr 2/2019. Pobierz bezpłatne e-wydanie! W najnowszym numerze naszego specjalnego dodatku „Architektura od wnętrza” przypominamy m.in. twórczość architekta Ricardo Bofilla, jednego z głównych przedstawicieli postmodernizmu, podsumowujemy Łódź Design Festival 2019 i targi IFA w Berlinie oraz prezentujemy pięć współczesnych willi z niezwykłymi basenami.
„Architektura od wnętrza” nr 1/2019. Pobierz bezpłatne e-wydanie! W najnowszym numerze naszego specjalnego dodatku „Architektura od wnętrza” prezentujemy m.in. niezwykłe domy Plugin House w Shangwei i Tree-ness w Tokio i podsumowujemy 37. edycję targów ceramicznych Cevisama w Walencji. W dziale ABC specjalisty poszukujemy idealnego okapu i nowych pomysłów na aranżację ogrodu, tarasu czy balkonu.
„Warsztat architekta” PREFABRYKACJA. Pobierz bezpłatne e-wydanie! W najnowszym numerze naszego specjalnego dodatku „Warsztat architekta”  m.in. najciekawsze polskie oraz zagraniczne realizacje, w których zastosowano technologię prefabrykacji oraz prezentacja eksperymentalnej jednostki NEST, powstałej na terenie kampusu instytutów badawczych w Dübendorfie wraz z przeglądem innowacyjnych materiałów, specjalnie stworzonych do budowy jednego z modułów.