Architektura MuratorWydarzeniaArchitektura Wrocławia. Urodziny Centrum Poznawczego w Hali Stulecia

Architektura Wrocławia. Urodziny Centrum Poznawczego w Hali Stulecia

Centrum Poznawcze, prowadzące w Hali Stulecia m.in. warsztaty architektoniczne dla dzieci, 16 lutego 2014 świętować będzie drugą rocznicę otwarcia.

Multimedialna wystawa Centrum Poznawczego we wrocławskiej Hali Stulecia jest czynna już od dwóch lat. Wśród programów realizowanych przez Centrum Poznawcze na szczególną uwagę zasługuje Dziecięce Studio Architektury. Cykl warsztatów służy zaniedbywanej w Polsce edukacji architektonicznej. Biorące dział w warsztatach dzieci w trakcie zabawy uczą się, czym jest współczesna  architektura i same próbują sił jako projektanci. 

Z okazji drugiej rocznicy urodzin, Centrum Poznawcze przygotowało kilka niespodzianek; 16 lutego goście będą mogli zwiedzić na co dzień niedostępne zakątki Hali Stulecia, obejrzeć pokazy videomappingu czy przyłączyć się do architektonicznej gry rodzinnej.


W programie wydarzeń:

9:00-17:00 – inauguracja nowej audio-wycieczki po Hali Stulecia, zdradzającej tajniki budowy obiektu oraz wielkiego remontu, jaki miał miejsce w 2011 roku.
10:00-11:30 projekcja filmu dokumentalnego The Pruitt-Igoe Myth (USA 2011, reż. Chad Friedrichs), opowiadającego historię słynnego modernistycznego osiedla w St. Louis.
12:00-14:00 – Budujemy, gramy, zmieniamy! - gra rodzinna na terenie Hali Stulecia połączona z warsztatem architektonicznym.
12:30-13:30 oraz 13:30-14:30 – Tajemnice Hali Stulecia – spacer po niedostępnych zakamarkach Hali Stulecia. Grupy oprowadzi Katarzyna Mikosz - przewodniczka miejska, archeolog.
15:00-16:00 i 16:00-17:00 – Tajemnice Hali Stulecia - spacer po niedostępnych zakamarkach Hali Stulecia z dr. Grzegorzem Grajewskim, wybitnym znawcą historii obiektu i Terenów Wystawowych.
10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30 –  pokazy videomappingu pod kopułą Hali Stulecia.
Wszystkie urodzinowe atrakcje dostępne będą w cenie podstawowego biletu do Centrum Poznwczego: 12 zł/bilet normalny, 9zł/bilet ulgowy, 8 zł/bilet grupowy, 30 zł/bilet rodzinny.

Rezerwacje  71/347-51-51 lub 71/347-50-47 mailowo: rezerwacja@centrumpoznawcze.pl
Więcej informacji na stronie internetowej Centrum Poznawczego: www.centrumpoznawcze.pl >>

Centrum Poznawcze we wrocławskiej Hali Stulecia: drugie urodziny
Centrum Poznawcze we wrocławskiej Hali Stulecia: drugie urodziny
Skromność i spokój. Rainer Mahlamäki o Muzeum Historii Żydów Polskich Celem architekta jest zaprojektowanie takiego budynku, który będzie sprawiał wrażenie, jakby w danej lokalizacji stał od zawsze, i zaprojektowanie takich przestrzeni, które przetrwają zmieniające się w czasie mody.
Jak powstawało Muzeum Historii Żydów Polskich Wraz z budynkiem Muzeum Historii Żydów Polskich zyskaliśmy poetycki i pełen dramaturgii symbol, ikonę architektury już nie o lokalnym, ale o europejskim zasięgu.
Makieta w XX wieku Niemiecki krytyk Oliver Elser o XX-wiecznych trendach i tendencjach w modelowaniu
Garaż ze spiralnymi rampami przy Woronicza. Pierwszy wielopoziomowy garaż w Warszawie Wielopoziomowy garaż przy ulicy Woronicza w Warszawie z 1958 roku to pierwsza tak nowoczesna realizacja zaplecza motoryzacji w Polsce.
Obserwatorium na Śnieżce O unikalności obserwatorium na Śnieżce decydują awangardowa forma, kojarząca się z UFO, i wyjątkowa, bardzo komplikująca realizację, lokalizacja - 1602 metry n.p.m. O obserwatorium na Śnieżce w cyklu Pierwsze w Polsce pisze Łukasz Wojciechowski.
Mezonetowiec we Wrocławiu Mezonetowiec we Wrocławiu to pierwszy w Polsce galeriowiec z dwupoziomowymi mieszkaniami. Doświetlone z obu stron lokale przypominają domy jednorodzinne.