Aukcja grafik Stefana Kuryłowicza

i

Autor: Archiwum Architektury Plakat wystawy, która odbyła się na przełomie 2007 i 2008 roku w Muzeum Architektury we Wrocławiu

2017-09-22 12:10

25 września w Warszawie odbędzie się aukcja grafik Stefana Kuryłowicza. Podczas wydarzenia będzie można nabyć m.in. szkic budynku pracowni na Berezyńskiej oraz plakat z wystawy w Muzeum Architektury we Wrocławiu. Zyski zostaną w całości przeznaczone na cele statutowe fundacji jego imienia.

Aukcja będzie ważnym wydarzeniem dla wszystkich, którym bliska była twórczość Stefana Kuryłowicza. Nasze pragmatyczne, proste i pozbawione emfazy a zarazem śmiałe podejście do architektury widać na licytowanych pracach męża, takich jak: Szkic budynku pracowni na Berezyńskiej; Rysunek kościoła w Nowym Dworze - Przekrój i Sytuacja, ręczne kreślenie, z sygnaturą 1980 r. Dodatkowo licytowany będzie Rysunek z wakacji - Węgry, Budapeszt, 1970 r oraz Plakat z wystawy w Muzeum Architektury we Wrocławiu z 2007 roku. Pieniądze z licytacji chcemy przeznaczyć w całości na cele statutowe Fundacji - mówi profesor Ewa Kuryłowicz, wiceprezes zarządu, Kuryłowicz & Associates.

Fundacja im. Stefana Kuryłowicza ma na celu wspieranie oraz promocję odważnej i odpowiedzialnej twórczości architektonicznej. Inicjuje również działania popularyzujące zawód architekta oraz upowszechniające zasady ładu architektonicznego i urbanistycznego w przestrzeni publicznej. Ponadto Fundacja wspiera przedsięwzięcia wspomagające rozwój społeczności lokalnych i innych instytucji działających na rzecz dobra publicznego, w tym, na rzecz ochrony i konserwacji zabytków. Fundacja przyznaje nagrodę im. Stefana Kuryłowicza w dwóch kategoriach – konkurs Teoria i stypendium Praktyka.

Aukcja odbędzie się w dniu 25 września o 19.00 w Domu Mody VitKac w Warszawie.