Architektura MuratorWydarzeniaBIM Panel Polska – weź udział On-Line!

BIM Panel Polska – weź udział On-Line!

24 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się dyskusja panelowa na temat "BIM - Wyzwania i perspektywy polskiej branży budowlanej". Dzięki transmisji on-line, dyskusja będzie dostępna dla zainteresowanych na terenie całego kraju.

BIM Panel

Dyskusja "BIM - Wyzwania i perspektywy polskiej branży budowlanej" odbędzie w Centrum Prasowym Międzynarodowych Targów Poznańskich. Dzięki internetowej transmisji, każdy będzie mógł wziąć w niej udział.

Tematyka BIM Panel Polska będzie się koncentrować wokół kwestii związanych z różnymi standardami projektowymi, rozwojem idei BIM (Building Information Modeling) w Polsce, wzajemnym oddziaływaniem na siebie poszczególnych grup zaangażowanych w proces inwestycyjny oraz wzajemnymi oczekiwaniami tych grup względem siebie, zasadnością zmian ustawodawczych dotyczących BIM.

Z wymienionymi zagadnieniami zmierzą się projektanci, producenci i wykonawcy. Swój udział zapowiedzieli już: Paweł Wierzowiecki (Graph’it Studio), Robert Modzelewski (DCS Design Construction), Szymon Dorna (PM Group) oraz Igor Pilutkiewicz (RHEINZINK). Gościem specjalnym panelu będzie Wiktor Piwkowski, sekretarz generalny Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, w latach 1990-2010 prezes firmy PERI Polska. Informację o kolejnych prelegentach już wkrótce.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: www.procad.pl/bimpanelpolska


PROCAD SA

PROCAD to spółka zajmująca się wdrożeniami systemów CAD od 1988 roku, której główną misję stanowi dostarczanie projektantom i konstruktorom skutecznych narzędzi wspomagających projektowanie i wytwarzanie.

Dziś PROCAD to jedna z największych spółek informatycznych działających na polskim rynku systemów CAD. Od początku istnienia firma związana jest z potentatem wśród producentów systemów wspomagających projektowanie, firmą Autodesk. W ciągu wieloletniej współpracy z Autodesk PROCAD otrzymywał wiele wyjątkowych statusów i wyróżnień, między innymi, już od roku 1995 miał tytuł Autodesk System Center. Ostatnio, jako jedna z nielicznych firm w Polsce, PROCAD otrzymał tytuł Autodesk Gold Partner. Największym wyróżnieniem była przyznana na corocznej, ogólnoświatowej konferencji Autodesk w roku 2000 nagroda Autodesk Systems Center of the Year 1999/2000 (dla regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki). Ofertę PROCAD uzupełniają: sprzęt komputerowy, Centrum Szkoleniowe, serwis urządzeń drukujących (głównie ploterów wielkoformatowych), usługi Działu Wsparcia Technicznego, a także coraz szersza oferta oprogramowania własnego autorstwa. W chwili obecnej w portfolio PROCAD znajduje się ponad 20 własnych aplikacji działających nie tylko jako nakładki lub biblioteki, ale także jako samodzielne programy.

Transmisję online można obejrzęć poniżej w dniu 24 lutego o godzinie 11:00.

Tagi:
BIM
Jak zaprojektować system wentylacyjny w środowisku Autodesk Revit? Bezpłatne szkolenie BIM dla architektów Jakie błędy najczęściej popełniają projektanci wentylacji? Jak stworzyć wysokiej jakości system wentylacyjny i wygenerować szczegółowe zestawienia z modelu? I na czym tak naprawdę polega modelowanie parametryczne? Centrum Szkoleniowe Siniat i Promat zaprasza na bezpłatne warsztaty on-line.
Bezpłatne szkolenie BIM dla architektów Centrum Szkoleniowe Siniat i Promat zaprasza na bezpłatne warsztaty on-line poświęcone wykorzystywaniu rozwiązań technologii BIM w praktyce architektonicznej. Podczas warsztatów nauczysz się m.in. praktycznego modelowania parametrycznego i dowiesz, jak unikać błędów dzięki koordynacji geometrii 3D. Liczba miejsc ograniczona!
Osiedle Mieszkanie Plus Ratuszowa w technologii BIM Projekt osiedla Mieszkanie Plus Ratuszowa według projekt BE DDJM Architekci powstanie w technologii BIM. Ten nowy zespół na warszawskiej Pradze ma zostać oddany do użytku na przełomie 2021 i 2022 roku.
Metodyka BIM: krok po kroku Na polskim rynku BIM dzieje się coraz więcej. William Gibson – autor znanej powieści „Neuromancer”– napisał: Przyszłość już nadeszła, jedynie nie jest jeszcze równomiernie porozkładana. Na razie nie przypomina to jeszcze gorączki złota (czy raczej gold rush, bo działania odnoszą się głównie do standardów angloamerykańskich), tym bardziej jednak należy zadbać o zachowanie pewnych reguł, z którymi technologia BIM jest nierozłącznie związana.
Vectorworks 2020 – najnowsza odsłona oprogramowania BIM i CAD. Jakie ma zalety Vectorworks 2020? 10 września swoją premierę miała najnowsza wersja oprogramowania BIM: Vectorworks 2020. Tłumaczymy, o jakie funkcje została wzbogacona i czym różni się od poprzedniej. Zalety Vectorworks 2020.
Nowe oblicze BIM 2019 – prelekcje i warsztaty! Lex Ransijn, Agron Derella, Dariusz Kasznia i Roberto Minnucci to tylko niektórzy eksperci technologii BIM, którzy wystąpią podczas listopadowej konferencji Nowe oblicze BIM 2019! „Architektura-murator” jest partnerem medialnym wydarzenia.