Architektura MuratorWydarzeniaBiuro Projektów Lewicki Łatak w Memphis. Wykład

Biuro Projektów Lewicki Łatak w Memphis. Wykład

Festiwal Memphis in May organizowany od 39 lat w Memphis, w stanie Tennessee, tym razem jako kraj partnerski gości Polskę.

Biuro Projektów Lewicki Łatak w Memphis. Wykład
Kazimierz Łatak i Piotr Lewicki w pracowni, fot. archiwum architektów

Przez miesiąc w różnych częściach miasta odbywać się będą wystawy, koncerty i inne atrakcje. Wśród nich – w cyklu The Distinguished Architects of the World Series – zaplanowana została prezentacja twórczości znanej krakowskiej pracowni Biuro Projektów Lewicki Łatak. Wykład ilustrowany przykładami zrealizowanych projektów poświęcony będzie specyfice projektowania w zabytkowym kontekście. Wydarzenie współorganizuje lokalny oddział American Institute of Architects.

5 MAJA Fogelman Center, The University of Memphis, Stany Zjednoczone

www.memphisinmay.org

Kładka w Busku-Zdroju Kładka w Busku to wielka rzeźba o własnej dramaturgii, zmieniająca swój wygląd z każdym krokiem obserwatora w otwartym, relatywnie banalnym krajobrazie – o nowej realizacji Biura Projektów Lewicki Łatak pisze Janusz Sepioł.
Osiedle Family Hub w Krakowie Osiedle smukłych, kameralnych szeregowców na obrzeżach Krakowa jest odzwierciedleniem marzenia o własnym domku na przedmieściach. O nowej realizacji Biura Projektów Lewicki Łatak pisze Grzegorz Stiasny.
Kładka / Dobczyce Realizacja, po jubilersku dopracowana w detalach, w nieoczywisty sposób wiąże różne światy form. O kładce pieszo-rowerowej w Dobczycach autorstwa Biura Projektów Lewicki Łatak pisze Janusz Sepioł.
Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak z nagrodą Międzynarodowej Unii Architektów (UIA) Krakowscy architekci Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak zdobyli wyróżnienie w konkursie o nagrodę Międzynarodowej Unii Architektów im. Vassilisa Sgoutasa za realizacje na rzecz osób wykluczonych. Jury doceniło ich wkład w tworzenie przestrzeni sprzyjających integracji i ułatwiających życie osobom z niepełnosprawnościami.
Obserwatorium / Niepołomice Pomimo trudnego tematu rozbudowy i ograniczonego budżetu architektom udało się umiejętnie połączyć nową bryłę z istniejącym planetarium. O nowej realizacji Biura Projektów Lewicki Łatak pisze Maciej Hawrylak.
Biuro Projektów Lewicki Łatak we Wrocławiu Berlińską wystawę Biura Projektów Lewicki Łatak będzie można zobaczyć we Wrocławiu! Ekspozycja, na którą składa się kilka wybranych przez pracownię realizacji, do 25 sierpnia prezentowana będzie w Muzeum Architektury.