Architektura MuratorWydarzeniaBUDMA 2020 – wydarzenia dla architektów

BUDMA 2020 – wydarzenia dla architektów

Najnowsza edycja targów BUDMA odbędzie się w dniach 4-7 lutego 2020 roku. W programie tradycyjnie prezentacja najnowszych osiągnięć w dziedzinie szeroko rozumianej architektury i budownictwa, ale też spotkania i dyskusje na temat technologii jutra oraz kolejna odsłona konkursu Architecture BUDMA Award!

BUDMA 2020 – wydarzenia dla architektów
Zwycięzca konkursu Architecture BUDMA Award 2019: Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, proj. BAAS Arquitectura, Grupa 5 Architekci, Małeccy Biuro Projektowe

Najnowsza, 29. edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA odbędzie się w dniach 4-7 lutego 2020 roku. Jak co roku do Poznania przyjadą najważniejsi producenci materiałów i nowoczesnych rozwiązań, by zaprezentować swoje bestsellery i nowości. Nie zabraknie też wydarzeń skierowanych bezpośrednio do architektów. Jednym z nich jest konkurs na najlepsze budynki, przestrzenie i obiekty małej architektury Architecture BUDMA Award. Zgłoszeń mogą dokonywać zarówno sami architekci, jak i organizacje zawodowe, firmy wykonawcze, inwestorzy i użytkownicy oraz organy administracji publicznej i samorządowej. Jedyny warunek – realizacje muszą być oddane do użytku między 1 stycznia 2017 roku a 31 grudnia 2019 roku. Organizatorzy czekają na propozycje do 9 stycznia 2020 roku.

Forum Designu i Architektury BUDMA 2020

Forum Designu i Architektury D&A to dwudniowy cykl dyskusji architektów i designerów z branżą budowalną. W 2020 roku w targowej Iglicy zostaną podjęte takie zagadnienia jak dostępność budownictwa mieszkaniowego czy projektowanie obiektów i terenów publicznych sprzyjających integracji. Nowością Forum D&A będą warsztaty prowadzone przez uznanych twórców i naukowców, w których udział wezmą młodzi architekci, designerzy i studenci.

Szkice Architektoniczne – konkurs dla studentów i uczniów

W ramach targów BUDMA 2020 odbędzie się też VI edycja konkursu Szkice Architektoniczne skierowanego tym razem nie tylko do studentów kierunków projektowych, ale też uczniów szkół średnich. Umiejętność szkicowania to technika coraz bardziej zapomniana przez uczniów, a później studentów architektury i architektów, wypierana przez programy graficzne. A przecież prawdziwe pomysły rodzą się w głowie i w pierwszej kolejności przenoszone są na papier w celu ich utrwalenia – przekonuje Karol Fiedor, przewodniczący Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP. Tegoroczny temat to „Człowiek – Architektura – Środowisko”. Spośród wszystkich nadesłanych prac 10 zostanie zaprezentowanych podczas targów, a trzy najlepsze zdobędą nagrody finansowe. Termin nadsyłania szkiców upływa 18 grudnia 2019 roku.

Forum Gospodarcze Budownictwa Build 4 Future

Jedną z propozycji targów BUDMA 2020 dla architektów będzie też Forum Gospodarcze Budownictwa Build 4 Future. Panele dyskusyjne prowadzone przez producentów, inwestorów, wykonawców i przedstawicieli administracji publicznej dotyczyć będą m.in. zmian prawnych i podatkowych, które czekają sektor budowlany, a także wyzwań i zadań zapowiadanych na najbliższe lata.

BUDMA 2019 – podsumowanie 28. edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Blisko 50 000 gości, 1000 wystawców, 43 produkty nagrodzone Złotym Medalem MTP, ponad 150 targowych premier rynkowych, a także prezentacja biur architektonicznych i rozstrzygnięcie pierwszej edycji konkursu Architecture BUDMA Award. Podsumowujemy tegoroczną odsłonę Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2019.
Budma Award 2019 – znamy finalistów konkursu ABA – Architecture Budma Award Jury pierwszej edycji konkursu Architecture BUDMA Award do ścisłego finału nominowało pięć obiektów. Wyniki poznamy 12 lutego podczas gali otwarcia Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2019.