Architektura MuratorWydarzeniaChristos Passas z Zaha Hadid Architects o nowoczesnej przestrzeni miejskiej

Christos Passas z Zaha Hadid Architects o nowoczesnej przestrzeni miejskiej

Grupa medialna DMNTR, wydawca popularnego w Ukrainie magazynu „Dom i Wnętrze”, zaprasza na konferencję „Modern Urban Space”. Gościem specjalnym wydarzenia będzie architekt Christos Passas z brytyjskiego biura Zaha Hadid Architects. W programie także prelekcje Macieja Franty z Franta Group oraz Ostapa Ivaniva z APA Wojciechowski Architekci.

Christos Passas z Zaha Hadid Architects o nowoczesnej przestrzeni miejskiej

Już 1 lutego w hotelu Royal Tulip w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona projektowaniu nowoczesnych przestrzeni miejskich. Gościem specjalnym wydarzenia, organizowanego przez ukraińską grupę medialną DMNTR, będzie Christos Passas z biura Zaha Hadid Architects. Passas pracuje w ZHA jako starszy architekt od lutego 1998 roku. Na przestrzeni lat brał udział w projektowaniu obiektów o różnej skali i funkcji, w tym mostu Szejka Zajida w Abu Zabi, Centrum Sztuki Współczesnej Rosenthal w Cincinnati czy Centrum Sztuki Współczesnej MAXXI w Rzymie, ale też w opracowywaniu różnego typu dokumentów planistycznych i analiz urbanistycznych, by wymienić tylko masterplan dla dzielnic Kartal i Pendik w Stambule.

W programie także prelekcje Macieja Franty z katowickiej pracowni Franta Group oraz Ostapa Ivaniva, absolwenta Wydziału Architektury Politechniki Lwowskiej, jednego z partnerów w biurze APA Wojciechowski. Udział w konferencji jest bezpłatny, obowiązuje jednak REJESTRACJA. „Architektura-murator” jest patronem medialnym wydarzenia.

Konferencja „Urban. Modern public space”
Kiedy:
1 lutego, godz. 16.00-22.00
Gdzie: Hotel Royal Tulip, Warszawa, ul. Grzybowska 49

Tagi:
Stół Zahy Hadid za ponad 2 mln zł? Warszawska DESA Unicum wystawia stół Mesa projektu Zahy Hadid z 2007 roku. Jego cena może przekroczyć 2 mln zł.
Hyperloop. Zaha Hadid Architects dla innowacji w transporcie Hyperloop to nowy superszybki środek transportu. Nie porusza się po szynach czy jezdni, ale mknie w powietrzu, w tunelach. Projektowaniem rozwiązań dla tego futurystycznego pojazdu na terenie Włoch zajmie się słynna londyńska pracownia architektoniczna Zaha Hadid Architects.
Nowa stacja moskiewskiego metra od Zaha Hadid Architects Moskiewskie metro każdego roku przewozi 2,5 miliarda pasażerów, a ich dzienna liczba dochodzi do 10 milionów. Nową stację podziemnej kolei w Moskwie zaprojektuje londyńskie biuro Zaha Hadid Architects. W swoim zwycięskim konkursowym projekcie architekci zaproponowali innowacyjny system oświetlenia i informacji dla pasażerów.
Egzoszkielety w architekturze: projekt konstrukcji hotelu Morpheus w Makao Stalowy egzoszkielet hotelu Morpheus projektu biura Zaha Hadid Architects docenił ostatnio brytyjski Instytut Inżynierów Konstruktorów (IStructE), przyznając budynkowi główną nagrodę w kategorii Innowacje budowlane w corocznym konkursie Structural Awards. Prezentujemy szczegółowe założenia projektu egzoszkieletu, nad którym pracowali specjaliści z BuroHappold Engineering.
Wieżowiec Zahy Hadid otwarto dla publiczności Generali Tower można było odwiedzić po raz pierwszy w niedzielę 15 października 2017. Mediolańska wieża ma 170 metrów wysokości, jej budowa zakończy się na początku 2018 roku.
Matematyczna galeria Zahy Hadid Przy projektowaniu wystawy o matematyce inspiracją dla Zahy Hadid były prądy powietrza wywoływane przez unoszący się samolot. Otwarta w grudniu w londyńskim Muzeum Nauki Mathematics: The Winton Gallery jest jedyną stale dostępną muzealną ekspozycją stworzoną przez znaną architektkę.