Architektura MuratorWydarzeniaDebata o problemach współczesnych miast w Instytucie Kultury Miejskiej

Debata o problemach współczesnych miast w Instytucie Kultury Miejskiej

Jak planować współczesne miasta podlegające silnemu procesowi suburbanizacji, jak zmierzyć się z dynamicznym rozwojem miast azjatyckich i przed jakimi wyzwaniami obecnie stoją miasta afrykańskie? To tylko niektóre z zagadnień, które poruszone zostaną podczas debaty organizowanej w ramach Mentors&Students Research Lab - Urban Transformations 2014

W niedzielę 08.06.2014 o godzinie 11:00 w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku odbędzie się debata pod hasłem "Między globalnymi pytaniami a lokalnymi odpowiedziami: Jak uczynić miasta dobrymi miejscami do mieszkania?" Spotkanie poświęcone będzie problemom, z którymi zmagają się współczesne miasta w państwach takich jak: Argentyna, Stany Zjednoczone, Ghana, Francja, Holandia, Niemcy i Chiny.

Debata stworzy okazję do rozmowy w gronie planistów z całego świata, którzy przyjeżdżają do Polski ramach projektu Mentor&Student Research Lab – Urban Transformations – 2014 realizowanego przez studenckiego koło naukowe Laboratorium Ewolucji Miejskich z Politechniki Gdańskiej oraz the International Society of City and Regional Planners we współpracy z Instytutem Kultury Miejskiej. W ramach debaty poruszone zostaną zagadnienia takie jak: planowanie miast podlegających silnemu procesowi suburbanizacji, ożywianie miast europejskich, które stają się muzeami, dynamiczny rozwój miast azjatyckich oraz wyzwania, przed którymi stoją współczesne miasta afrykańskie.

O problemach współczesnych miast opowiedzą:
- Richard Stephens
- Alexander Boakye Marful
- Markus Appenzeller
- Christian Horn
- Oscar Bragos

Debatę poprowadzą: Hanna Obracht-Prondzyńska i Sławomir Ledwoń

Więcej informacji o wydarzeniu i panelistach na stronie: urbantranformations.urbancloud.pl

Debata odbywa się w ramach MENTOR & STUDENT RESEARCH LAB - 2014 URBAN TRANSFORMATIONS
Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ 39/40, Gdańsk
Niedziela, 08.06.2014 Godzina: 11.00
Organizatorzy: Koła Naukowe Laboratorium Ewolucji Miejskich the International Society of City and Regional Planners

Miasta, mity, mistyfikacje Jakie zabytki oprócz krzywej wieży znajdują się w Pizie? Jak wyglądało Nagasaki przed wybuchem bomby atomowej? Co wspólnego ma Tel Awiw z Gdańskiem? W Instytucie Kultury Miejskiej co miesiąc odbywają się wykłady poświęcone różnym miastom w kontekście historii, ideologii i mitologii.