Architektura MuratorWydarzeniaDesign Centrum Kielce. Otwarcie siedziby nowej instytucji promującej wzornictwo

Design Centrum Kielce. Otwarcie siedziby nowej instytucji promującej wzornictwo

Zakończyła się przebudowa zespołu budynków, mieszczących do lat 70. XX wieku kieleckie więzienie. W zmodernizowanych wnętrzach znalazły się galeria i biblioteka oraz pracownie, pozwalające na realizacje różnorodnych projektów: studio ceramiczne, pracownia 3D, warsztat modelarsko-stolarski
 

Andreas Steinemann
Otwarcie Design Centrum Kielce

Inauguracja działalności Design Centrum Kielce połączona będzie z otwarciem trzech wystaw, a także licznymi wydarzeniami towarzyszącymi, wykładami projektantów oraz warsztatami. Gościem specjalnym będzie Giulio Cappellini, włoski dizajner, wykładowca i biznesmen.
Równolegle prezentujący będzie projekt przygotowany przez Kielecki Park Technologiczny „Kreacja- Innowacja-Design”, obejmujący wystawę prac studentów Akademii Sztuk Pięknych oraz konferencję poświęconą współpracy projektantów i przedsiębiorców. Wystawa Pięknych będzie zwieńczeniem projektu realizowanego przez Kielecki Park Technologiczny we współpracy z Design Centrum Kielce.

Obok DCK na kieleckim Wzgórzu Zamkowym powstanie Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, prezentujące historię regionu.

Wystawy

Design=wzornictwo
Na wystawie znajdą się prace Marteena Baasa, Marcela Wandersa, Alessandro Mendiniego, Ronana i Erwana Bouroullec, Richarda Huttena zestawione z realizacjami polskich pracowni i dizajnerów, między innymi Agnieszki Bar, Arka Wolskiego, Karoliny Bik, grupy Kabo & Pydo.

From regular to bold. A journey through the swallows of young design evolution
Kolekcja Hansa Maiera-Aichena pozwoli na zapoznanie się z pracami młodych studentów i absolwentów Karlsruhe University of Arts and Design. Kurator wystawy wierzy, że to właśnie najmłodsi twórcy mogą być niezależni i proponują najbardziej innowacyjne rozwiązania.

ðe SIGN
Ekspozycja prac Radosława Nowakowskiego, muzyka i pisarza, prowadzącego eksperymenty związane ze sztuką książki.

 Otwarcie Design Centrum Kielce
23-24. 06.2012
ul. Zamkowa 3, Kielce


 

Tagi:
Nowa Intymność w Eindhoven Odbywający się w Eindhoven Dutch Design Week (DDW) to największy festiwal dizajnu na północ od Alp. W tym roku w nawiązaniu do szerzącej się pandemii COVID-19 jego temat przewodni brzmi Nowa Intymność.
Projekt: Mars W pięćdziesiątą rocznicę lądowania na Księżycu londyńskie Design Museum zaprasza na Marsa. Pokazując rolę jaką dizajn i architektura odegrają w podróży na Czerwoną Planetę i w trakcie jej kolonizacji, londyńscy kuratorzy poszerzają nasze myślenie o projektowaniu dla Ziemi.
Projekt Empatia Dom z papieru, minikuchnia do małego mieszkania, kurtka ze śpiworem oraz miniaturowa skrzynka z akcesoriami edukacyjnymi – takie projekty można zobaczyć na wystawie dizajnu pomocowego zatytułowanej Empatia, teraz!
STEPS AHEAD. Najlepszy dizajn z Polski i Węgier Wystawa STEPS AHEAD pokazuje najciekawsze przykłady wzornictwa przemysłowego, które powstały w obu krajach po zmianie systemu politycznego i gospodarczego.
Nowa Galeria Wzornictwa Polskiego Ponad 100 lat polskiego wzornictwa na 300 m2 – już od 15 grudnia można zwiedzać nową galerię w Muzeum Narodowym w Warszawie. Jej przestrzeń zaaranżowało młode biuro projektowe Matosek/Niezgoda.
Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem Około 100 wystawców zapowiedziało swoją obecność na krakowskich Targach Dizajnu Zaprojektowani. Program wydarzenia, odbywającego się w dniach 24-26 listopada, obejmuje wystawy, warsztaty, targi dizajnu, a także spotkania z projektantami.