Architektura MuratorWydarzeniaDolnośląski Festiwal Architektury – przegląd najciekawszych wydarzeń

Dolnośląski Festiwal Architektury – przegląd najciekawszych wydarzeń

Już 20 października rusza 7. edycja Dolnośląskiego Festiwalu Architektury, tym razem pod hasłem „Miasto w zieleni”. Po raz pierwszy w kilkuletniej historii DoFA zaprezentuje tak szerokie spektrum środków, za pomocą których mieszkańcy mogą wpływać na kształtowanie własnego otoczenia.

Dolnośląski Festiwal Architektury – przegląd najciekawszych wydarzeń

7. edycja Dolnośląskiego Festiwalu Architektury odbędzie się we Wrocławiu w dniach 20-27 października pod hasłem „Miasto w zieleni”. Zaplanowane wydarzenia i dyskusje mają ukazać znaczenie zieleni w strukturze miasta, wskazać sposoby na jak najlepsze wykorzystanie ,,zielono-niebieskiego" potencjału stolicy Dolnego Śląska oraz przyczynić się do współtworzenia zrównoważonego, przyjaznego naturze miejskiego krajobrazu. Tegoroczną DoFę rozpocznie wykład „Project design is research”, hiszpańskiego architekta Alberto Campo Baezy, profesora w madryckiej ETSAM (20 października, Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, sala 7). Zaplanowano też seminarium „Miasto w zieleni: Wczoraj - Dziś - Jutro" z udziałem przyrodników, badaczy fauny i flory oraz ekologów, a także projektantów specjalizujących się w zakładaniu lub rewaloryzacji terenów zieleni i urzędników (26 października, Muzeum Architektury). Wśród kilkudziesięciu różnorodnych inicjatyw warto wymienić jednodniowe wystawy odbywającą się 23 października: „Ekosystemy na przykładzie Singapuru” w Muzeum Architektury oraz „Budowniczy Wrocławia – Anna i Jerzy Tarnawscy” w Art Hotelu przy ul. Kiełbaśniczej 20. Nie zabraknie też licznych wycieczek architektonicznych i pokazów filmowych oraz promocji książki „Miasta-ogrody jutra” Ebenezera Howarda, która będzie towarzyszyć wykładowi historyk sztuki Agaty Gabiś pt. „Miasta-ogrody – świat i Wrocław, utopia i rzeczywistość" (23 października, Muzeum Architektury). Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, na wycieczki obowiązują zapisy w dniach 12-13 października, więcej informacji oraz pełen program festiwalu tu.

Warsztaty projektowe w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury Do 11 października trwa nabór na interdyscyplinarne warsztaty projektowe w ramach 7. edycji Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA, który w tym roku odbędzie się pod hasłem Miasto w zieleni. Warsztatom towarzyszyć będą wykłady międzynarodowych specjalistów z dziedziny kształtowania krajobrazu i placemakingu.
Dolnośląski Festiwal Architektury – woda w mieście Jaką rolę odgrywa woda we współczesnym mieście? I czy władze Wrocławia mają świadomość i plany, jak różnicować charakter przepływających przez to miasto rzek? – m.in. nad tymi zagadnieniami zastanawiali się organizatorzy piątej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Architektury (DoFA), który odbył się na początku października 2015 roku – relacja Aleksandry Czupkiewicz.
Konkursy architektoniczne w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury 2014 Celem konkursów architektonicznych organizowanych przez wrocławski SARP jest promowanie dokonań młodych architektów, dobrych rozwiązań z zakresu przestrzeni publicznej oraz architektury wnętrz i dizajnu. Konkursy odbywają się w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury 2014