Architektura MuratorWydarzeniaDorte Mandrup w Warszawie

Dorte Mandrup w Warszawie

Gościem kolejnego spotkania z cyklu Od wizji do projektu będzie duńska architektka Dorte Mandrup, autorka takich realizacji jak Wadden Sea Centre w Ribe czy Salling Tower w Aarhus. Na wykład zapraszają Fundacja im. Stefana Kuryłowicza oraz Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej.

Dorte Mandrup w Warszawie
Projekt Centrum Lodowych Fjordów w Ilulissat na zachodnim wybrzeżu Grenlandii

Dorte Mandrup od 1999 roku prowadzi w Kopenhadze własne studio – Dorte Mandrup Arkitekter. Pracownia zatrudnia obecnie ponad 70 osób, a na koncie ma m.in. takie realizacje jak wieża widokowa w Aarhus, przedszkole Råå Forskola po szwedzkiej stronie cieśniny Sund czy centrum turystyczne Parku Narodowego Morza Wattowego w Ribe w południowo-zachodniej Danii. Charakterystyczne dla biura poszanowanie naturalnego krajobrazu i liczne nawiązania do lokalnych tradycji budowlanych zaowocowało też wygraną w konkursie na projekt Centrum Lodowych Fjordów w Ilulissat na zachodnim wybrzeżu Grenlandii. W ubiegłym roku rozpoczęła się budowa tego obiektu, który – według słów autorów – ma być hołdem oddanym niesamowitej i surowej przyrodzie lodowca Sermeq Kujalleq.

Dorte Mandrup przyjedzie do Warszawy na zaproszenie Fundacji im. Stefana Kuryłowicza i Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. 18 października wygłosi wykład z cyklu „Od wizji do projektu” zatytułowany „Conditions”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie premiera książki „Terrain vague jako przestrzenie kulturotwórcze” autorstwa Małgorzaty Neumann i Zofii Zuchowicz, tegorocznych laureatek Konkursu TEORIA. Nie zabraknie również prezentacji finałowego projektu „Oddział Warszawa” Agnieszki Dąbek, która w tej edycji zdobyła Stypendium PRAKTYKA.

„Od wizji do projektu” wykład Dorte Mandrup
Kiedy: 18 października, godz. 18.00
Gdzie: WA PW, ul. Koszykowa 55, Warszawa