Architektura MuratorWydarzeniaPrezent dla zarejestrowanych użytkowników. E-wydanie "Architektury-murator" nr 7/2014

Prezent dla zarejestrowanych użytkowników. E-wydanie "Architektury-murator" nr 7/2014

Dziękujemy za rejestrację w serwisie architektura.murator.pl. Dla naszych pierwszych użytkowników udostępniliśmy e-wydanie lipcowego numeru "Architektury-murator". Zapraszamy do lektury!

Architektura murator nr 7/2014

PRZECZYTAJ E-WYDANIE ARCHITEKTURY-MURATOR NR 7/2014

W numerze:

KONTEKSTY Innowacyjna Holandia – nowe pomysły na lepsze miasto

REALIZACJE Filharmonia Szczecińska nowym symbolem miasta

WNĘTRZA Dwie sale koncertowe – we Wrocławiu i w Łodzi

TECHNIKA Muzeum Cywilizacji Europejskiej w Marsylii

WARSZTAT Muzeum Warszawskiej Pragi – o realizacji będącej ogromnym wyzwaniem konserwatorskim i inżynieryjnym pisze Małgorzata Golenko

ZAWÓD ARCHITEKT Alberto Veiga, współautor Filharmonii Szczecińskiej, o twórczym napięciu między poszanowaniem kontekstu a potrzebą projektowania nowoczesnych, ekspresyjnych form.

Wystawa, filmy i dyskusje z okazji 40 lat pracy Ewy P. Porębskiej w mediach architektonicznych Archikolaże to osobiste refleksje o przełomach w achitekturze, o ludziach architektury, o architektonicznych ideach i przewartościowaniach.
„Architektura-murator” z prezentem! Do bieżącego wydania dołączamy najnowszy numer magazynu „Architekt Wnętrz”. Pakiet dostępny m.in w salonach Empik i dla prenumeratorów.
Wartości w architekturze: ostatnia dyskusja i podsumowanie cyklu Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na piąte, ostatnie spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Anny Cymer, Anny Dudzińskiej, Grzegorza Stiasnego, Marcina Szczeliny, Huberta Trammera i Ewy P. Porębskiej poprowadzi Tomasz Fudala.
Miasto dla ludzi: polscy eksperci w Gruzji Na zaproszenie Fundacji Solidarności Międzynarodowej polscy eksperci promowali w Gruzji idee inkluzywnego projektowania urbanistycznego. Rodzime doświadczenia w tym zakresie prezentowała m.in. Ewa P. Porębska, redaktorka naczelna „Architektury-murator”.
Priorytety w architekturze [FILM] Prezentujemy nagranie drugiej dyskusji z cyklu Wartości w Architekturze. Tym razem zaproszeni przez redakcję goście dyskutowali na temat priorytetów: jakie były, są, a jakie będą? Spotkanie z udziałem Urszuli Forczek-Brataniec, Macieja Miłobędzkiego i Zbigniewa Maćkowa poprowadziła dziennikarka Anna Dudzińska.
Priorytety w architekturze: kolejna dyskusja „Architektury-murator” Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na drugie spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Urszuli Forczek-Brataniec, Macieja Miłobędzkiego i Zbigniewa Maćkowa poprowadzi dziennikarka Anna Dudzińska.