Architektura MuratorWydarzeniaFikcyjne miasta. Wystawa

Fikcyjne miasta. Wystawa

Fikcyjne miasta to cykl rysunków młodego wrocławskiego architekta Pawła Floryna. Prace można oglądać do 8 listopada w Galerii Prozy we Wrocławiu.

Fikcyjne miasta. Wystawa

Fikcyjne miasta inspirowane są ulubionymi miejscami, budynkami, podróżami, ideami czy wzorami z tkanin. Odręcznie wykonywane prace mogą budzić skojarzenia z aksonometrycznymi mapami i projektami architektonicznymi. Wspólną cechą układów jest czytelna geometryczna zasada, według której zorganizowano przestrzeń. Zespołom budynków towarzyszy zawsze rozbudowana sieć zieleni i przestrzeni wspólnych. Na podstawie rysunków Justyna Brząkała przygotowała animacje będące tłem dla muzyki wykonywanej na żywo podczas wernisażu przez Michała Mrozka i Jakuba Mrozka. Dodatkowy element stanowi seria pocztówek zaprojektowanych przez architektkę Ewę Floryn. Paweł Floryn jest laureatem kilku konkursów architektonicznych, współautorem m.in. zwycięskich koncepcji przebudowy schodów terenowych stanowiących przedłużenie ulicy Śliskiej w Krakowie oraz zagospodarowania obszarów Wzgórza Andersa i terenów między ulicą Zawalną a kanałem Różanka we Wrocławiu. Wystawa towarzyszy wrocławskiemu festiwalowi filmów o architekturze MIASTOmovie 7: Architektura publiczna. Jej kuratorką jest Katarzyna Śmigielska.

Klub Proza, Przejście Garncarskie 2, Wrocław

28 września – 8 listopada 2019, pon.-niedz. 16:00-20:00h (wernisaż: 28 września, godz. 19.00)

Więcej informacji.

Projektujmy zabytki! Rysunki architektoniczne Tomasza Turczynowicza Hasło „projektujmy zabytki” utkwiło w pamięci Tomasza Turczynowicza podczas wycieczki studentów architektury do Kazimierza nad Wisłą z profesor Małgorzatą Handzelewicz-Wacławek w 1975 roku.  Myślał o nim podczas pracy nad kolejnymi projektami, począwszy od zespołu katechetycznego w Radomiu z lat 1980-1981. Idei tej zadedykował również wystawę w Muzeum Architektury, prezentującą rysunki projektów powstałych w większości na zlecenia i związanych z konkretnymi lokalizacjami.
PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ 15. edycja wystawy „PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ. Rysunki architektoniczne i makiety nowych warszawskich inwestycji” organizowana przez Centum ŁOWICKA. 137 tematów – w tym nagrodzone Muzeum Historii Polski.