Architektura MuratorWydarzeniaGaleria Architektury SARP: filmy o architekturze. Andrea Palladio i Jean Prouvé

Galeria Architektury SARP: filmy o architekturze. Andrea Palladio i Jean Prouvé

Galeria Architektury SARP zaprasza w środę 5 czerwca na trzecie spotkanie z cyklu Videoteka Ryszarda, prowadzone przez Ryszarda Nakoniecznego. Na spotkaniu zobaczyć będzie można filmy prezentujące twórczość Andrea Palladio i Jeana Prouvé

Videoteka Ryszarda to cykl spotkań organizowanych raz w miesiącu w Galerii Architektury SARP w Katowicach. Na spotkaniach wyświetlane są krótkometrażowe filmy, przedstawiające najciekawsze realizacje architektury europejskiej, zarówno te najnowsze, jak i starsze, które zajęły już miejsce w historii architektury europejskiej.

Obiekty wybiera i prezentuje Ryszard Nakonieczny – architekt, teoretyk architektury i tkanki miejskiej. Jak dotąd, w ramach cyklu zobaczyć można było:  Mediatekę w Sendai  (2001) autorstwa Toyo Ito, La Maison de Verre  (1932) autorstwaPierre’a Chareau, Bernarda Bijvoët oraz Louisa Dalbet, Centrum Nauki i Techniki Phaeno w Wolfsburgu (2005) Zahy Hadid

Trzecie spotkanie, zaplanowane na 5 czerwca poświęcone będzie obiektom autorstwa Andrea Palladio Willa Barbaro w Maser (ok. 1558 ) oraz metalowy dom w Nancy (1953) Jeana Prouvé.
Filmy w języku angielskim.

Videoteka Ryszarda vol. 3
5 czerwca 2013 roku, godz. 18.30
Galeria Architektury SARP
ul. Dyrekcyjna 9, Katowice

Dyplom Roku SARP 2020 – laureaci Dorocznej Nagrody im. Zbyszka Zawistowskiego Dyplom Roku SARP Poznaliśmy laureatów konkursu o nagrodę Dyplom Roku SARP 2020. Tegoroczną edycję honorowym patronatem objął Jürg Burri – Ambasador Szwajcarii w Polsce, a partnerami merytorycznymi są dwie szwajcarskie firmy: Geberit i Schindler.
#ArchitekciDlaKlimatu. Inicjatywa Koła Architektury Zrównoważonej SARP Trwa globalny tydzień protestów dla klimatu. Polscy architekci dołączają do akcji, proponując deklarację budownictwa proekologicznego.
Młodzi na SARP U40 Ogólnopolskie Spotkania Młodych Architektów SARP U40 to inicjatywa podjęta w 2018 roku przez szczeciński oddział stowarzyszenia. W dniach 17-18 maja w Lublinie pod hasłem Przemiany odbyła się druga edycja wydarzenia. Relacjonuje Katarzyna Gucałło.
Znamy wyniki finału polsko-niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA-SARP 2019 Nagrodę główną wygrała Dominika Strzałka z Politechniki Krakowskiej za pracę Miedzianka, the history of disappearing. Ceremonia wręczenia Nagród i wyróżnień odbyła się 16 czerwca 2019 r. w siedzibie ZG SARP w Warszawie.
Architekci Oddziału Warszawskiego SARP – cykl spotkań Warszawski oddział SARP zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu prezentującego stołeczne biura projektowe. Gośćmi wieczoru będą Błażej Hermanowicz i Stanisław Rewski z pracowni HRA Architekci.
Zabytki Syrii w szkicowniku architekta – wykład Wojciecha Zabłockiego 7 marca 2019 roku odbędzie się kolejny wykład z cyklu Duże A organizowanego przez wrocławski SARP. Tym razem prelegentem będzie Wojciech Zabłocki, który w latach 80. pracował w Syrii, gdzie zaprojektował m.in. kompleks hali widowiskowej i basenów olimpijskich w Aleppo oraz Ośrodek Olimpijski w Latakii.