Architektura MuratorWydarzeniaGdynia Design Days 2019 – znamy program festiwalu

Gdynia Design Days 2019 – znamy program festiwalu

Już 6 lipca startuje kolejna edycja Gdynia Design Days. Są jeszcze miejsca na główne wydarzenie festiwalu poświęcone projektowaniu usług, produktów interaktywnych i szeroko rozumianych strategii biznesowych.

Gdynia Design Days 2019 – znamy program festiwalu
LUNARES, Anna B. Gregorczyk

Hasłem 12. edycji Gdynia Design Days jest Polaryzacja. Słowo to wyklucza nijakość i brak zaangażowania. Tylko dialog osób pewnych swoich przekonań daje możliwość wyznaczenia nowatorskich strategii. Wypracujemy metody działania w designie i biznesie dla spolaryzowanej rzeczywistości. Poszukamy alternatywnych materiałów przyjaznych środowisku, przeanalizujemy wykorzystanie sztucznej inteligencji i ludzkiego ciała jako źródła surowców, a także zadamy pytanie o znaczenie empatii i wiedzy o zdrowiu w designie – zapowiadają organizatorzy.

Gdynia Design Days 2019 – znamy program festiwalu
Wystawa "Print ‘n paste", fot. UAU Studio

W tym roku specjalnie dla projektantów wydarzenia podzielone zostały na 6 bloków tematycznych. W ramach bloku MIASTO + ARCHITEKTURA, który zaplanowano na 11 lipca przewidziano m.in. warsztaty prowadzone przez Laboratorium Innowacji Społecznych, a także wykład Macieja Siudy Zjawiska i pojęcia przyszłości.

Ważnym elementem festiwalu jest coroczny przegląd prac młodych polskich twórców, którzy w niedalekiej przyszłości będą odpowiedzialni za projektowanie otaczających nas produktów, przestrzeni, usług i procesów. W ramach ekspozycji #następna generacja swój dorobek zaprezentują najlepsi studenci z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Katowicach, School of Form oraz Politechniki Koszalińskiej.

Gdynia Design Days 2019 – znamy program festiwalu
Na wystawie „(nie)śmieci” duet kuratorski: Agnieszka Jacobson-Cielecka i Karol Murlak zaprezentują̨ wybrane pary obiektów, łączące materiał i cel, dla którego został wykorzystany.

Polecamy też wystawę „We need more space”, prezentującą zarówno makiety baz księżycowych, modele łazików marsjańskich, rakiet i czujników, jak i kulisy projektów badawczych realizowanych z udziałem polskich specjalistów, a także ekspozycję „2°C”, w ramach której będzie można przyjrzeć się głównym przyczynom zmian klimatu, jak również poznać przykładowe produkty czy rozwiązania zaprojektowane z myślą o ochronie środowiska.

Głównym wydarzeniem festiwalu ma być jednak konferencja Design talks Business Summit poświęcona projektowaniu usług, produktów interaktywnych i szeroko rozumianych strategii biznesowych. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny dostępne tu. Pełen program wydarzenia na stronie Gdynia Design Days 2019.

Gdynia Design Days 2019
Kiedy: 6-14 lipca
Gdzie: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny

Gdynia Design Days 2019 – znamy program festiwalu
Gdynia Design Days 2016. Festiwal Hasło dziewiątej edycji Gdynia Design Days brzmi Odzyskane i odnosi się do historii Gdyni, która w tym roku obchodzi swoje 90. urodziny.
Dizajn w twoich rękach - pod tym hasłem w dniach 13 - 30 czerwca 2011 odbędzie się kolejna edycja Gdynia Design Days W programie między innymi dyskusja na temat rozwoju miasta poprzez biznes kreatywny, wycieczki szlakiem modernizmu, oraz panel dotyczący przestrzeni publicznej, o której opowie Jakub Szczęsny z Grupy Projektowej Centrala. Wystapią także architekci z MooMoo, zaliczani przez „Wallpaper” do trzydziestu najlepiej zapowiadających się młodych biur architektonicznych na świecie