Architektura MuratorWydarzenia„Historia, polityka i architektura” – wykład Stana Berbecia w Luksemburgu

„Historia, polityka i architektura” – wykład Stana Berbecia w Luksemburgu

Na zaproszenie Luksemburskiego Centrum Architektury LUCA polski architekt Stan Berbeć wygłosi wykład poświęcony ewolucji centrum Warszawy.

„Historia, polityka i architektura” – wykład Stana Berbecia w Luksemburgu

Wykład będzie próbą odpowiedzi na pytanie jak obchodzić się z architektonicznymi śladami dawnych reżimów - konserwować, niszczyć czy przebudowywać? Za punkt wyjścia biorąc zniszczenia wojenne i budowę Pałacu Kultury architekt omówi koncepcje przekształcenia jednej z najważniejszych przestrzeni publicznych stolicy, w tym projekty opracowane w ramach trzech konkursów architektonicznych na zagospodarowanie placu Defilad.

Stan Berbeć od 1981 roku mieszka i pracuje w Wielkim Księstwie Luksemburg jak i po za jego granicami. Jest laureatem nagrody głównej drugiego Biennale Architektury w Krakowie oraz laureatem europejskiej nagrody za rekonstrukcję miasta Bruksela. Od 1 do 22 lipca jego projekty, rysunki i makiety można oglądać na wystawie w Centrum Sztuki Nei Liicht w Dudelange.

Wykład odbędzie się 13 lipca o godzinie 19.00 w audytorium Banku Luksemburga przy Bd Royal 14 w Luksemburgu. Wstęp wolny.

Tagi:
Architektura Zagrzebia w latach 1850-1918 – wykład Pracownia Obszaru Postjugosłowiańskiego na Uniwersytecie Warszawskim zaprasza na wykład profesora Dragana Damjanovicia, wybitnego znawcy architektury okresu habsburskiego.
O Architekturze: Bolesław Stelmach W najbliższy czwartek Bolesław Stelmach na Politechnice Warszawskiej. Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury PW zaprasza na wykład z serii O Architekturze.
Odile Decq w Warszawie. Wykład Francuska architektka, ututytułowana projektantka muzeów, już w marcu w Warszawie. Fundacja im. Stefana Kuryłowicza zaprasza na wykład z serii Od wizji do projektu.
"Dlaczego innowacyjność jest ważna?" - pełen wykład Caroline Bos [FILM] Holenderska architektka z UNStudio porusza temat innowacyjności jako kluczowego narzędzia w procesie projektowym poprzez pryzmat ukończonych realizacji pracowni. Wykład został wygłoszony 16 listopada podczas gali konkursu "Innowacje w Architekturze".
Cykl wykładów "Mistrzowie Architektury": Henning Larsen Architects Dzisiaj w Katowicach o projektach jednego z największych biur w Skandynawii opowie jeden z partnerów w pracowni - Jacob Kurek.
Architektura Chin. Studio Neri&Hu z wizytą w Polsce We październiku 2017 roku chińscy architekci z pracowni Neri-&-Hu odwiedzą Polskę. W ramach wykładu podczas targów Warsaw Home opowiedzą o swojej interdyscyplinarnej praktyce projektowej.