Architektura MuratorWydarzeniaII Forum Przestrzenie Miejskie

II Forum Przestrzenie Miejskie

16 września w Warszawie odbędzie się II Forum Przestrzenie Miejskie. Hasłem przewodnim konferencji będzie "Infrastruktura mieszkaniowa, kulturalna i rekreacyjno-sportowa w polskich miastach".

II Forum Przestrzenie Miejskie

Tematami II Forum Przestrzenie Miejskie – odbywającej się cyklicznie ogólnopolskiej konferencji naukowej – będą tym razem: infrastruktura kulturalna i rekreacyjno-sportowa (z naciskiem na zagadnienia miejskiej polityki kulturalnej i programy rozwoju regionalnego), problematyka ładu w przestrzeni publicznej w kontekście wprowadzonej niedawno ustawy krajobrazowej oraz osiedla w miastach XXI wieku, w tym problemy modernizacji budynków wielkopłytowych. Wydarzenie towarzyszy targom Warsaw Build 2015.

Organizatorzy: Targi Warsaw Build, Art Medios Szkolenia i Konferencje.
16 września, Warszawskie Centrum EXPO XXI
www.forumprzestrzeniemiejskie.pl

 

Magdalena Gawin: stop betonozie! Nowa wykładnia konserwatorska dotycząca rewitalizacji historycznych terenów miejskich Generalna konserwator zabytków Magdalena Gawin zapowiedziała zmianę tzw. wykładni konserwatorskiej w kwestii modernizacji historycznych rynków i placów. Ma być mniej betonu i kamienia, a więcej zieleni.
Dość patriarchalnych symboli w przestrzeni publicznej! Pomnik konny Izy Rutkowskiej Polska artystka Iza Rutkowska rozprawia się z patriarchalnymi symbolami opresji w przestrzeni publicznej państw kolonialnych. Zaczęła od Hiszpanii, teraz czas na Włochy i Francję.
Park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK: startuje realizacja konkursowego projektu eM4 Pracowni Architektury Brataniec Park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK już w przyszłym roku stanie się atrakcyjną, zieloną przestrzenią do wypoczynku i rekreacji. Według projektu eM4 Pracowni Architektury Brataniec powstaną m.in. place zabaw i ścieżka dydaktyczna nawiązująca do historii Cichociemnych. Posadzone zostaną także nowe drzewa i krzewy.
Pomnik Drzewa w Wieleniu: nowy trend rewitalizacji przestrzeni miejskiej? Pomnik Drzewa w Wieleniu odsłonięto pod koniec ubiegłego roku w ramach szeroko zakrojonej „rewitalizacji” miasta, ale media dopiero teraz zainteresowały się tematem. Wszystko za sprawą jednego postu.
Nowy Skwer Sportów Miejskich w centrum Warszawy projektu JAKABE Kolejny w Warszawie Skwer Sportów Miejskich powstanie nad stacją metra Ratusz Arsenał. Za zagospodarowanie przestrzeni odpowiada krakowskie biuro JAKABE Projekty.
Przestrzenie publiczne nowej normalności Pandemia pokazała, że możliwa jest zmiana priorytetów dotyczących funkcjonowania miast i ich przestrzeni publicznych. Przyglądając się nowym trendom i proponowanym rozwiązaniom, przedstawiamy osobistą perspektywę autora – 15 miesięcy z życia urbanisty Michała Stangla w czasach pandemicznych obostrzeń.