Architektura MuratorWydarzenia"Informator Budowlany-murator" i "Informator Instalacyjny-murator" na Budmie 2015

"Informator Budowlany-murator" i "Informator Instalacyjny-murator" na Budmie 2015

Z okazji jubileuszu 20-lecia istnienia "Informator Budowlany-murator" i "Informator Instalacyjny-murator" zapraszają do udziału w teście wiedzy branżowej. Stoisko Informatorów w Strefie Testów (hala nr 2) będzie można odwiedzić w dniach 10–12 marca.

Aby wziąć udział w turnieju wystarczy zarejestrować na stanowisku komputerowym i jak najszybciej poprawnie odpowiedzieć na pięć losowo wybranych pytań. Na zwycięzców czekają nagrody, m.in. szlifierka kątowa, wycinarka do płytek lub młot udarowo-obrotowy.

"Informator Budowlany-murator" i "Informator Instalacyjny-murator" od 20 lat wspierają branżę budowlaną i instalacyjną poprzez przekazywanie rzetelnych informacji o produktach i ofercie producentów działających na polskim rynku. Początki "Informatora Budowlanego-murator" sięgają 1995 roku, kiedy rozpoczęto wydawanie tego tytułu w postaci zeszytów tematycznych dodawanych do miesięcznika "Murator". Na przestrzeni lat jego forma zmieniała się i od 2012 roku ukazują się trzy autonomiczne części o tematyce budowlanej: "Konstrukcje, Izolacje, Chemia, Wykończenie", "Pokrycia Dachowe i Akcesoria", "Stolarka Otworowa i Akcesoria" oraz oddzielny tom "Informatora Instalacyjnego-murator". Zamieszczany w prezentacjach kod 2D umożliwia bezpośrednie przejście do serwisu Tuznajdziesz.pl – nowoczesnej bazy produktów i rysunków CAD, cennego źródła wiedzy o producentach oraz bazy artykułów poradnikowych.

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2015 to 24. edycja największych targów branży budowlanej w Polsce. Impreza obędzie się w dniach 10-13 marca.

Tagi:
Projektowanie budynków od 2017 roku. Konferencja budowlana muratora Od stycznia przyszłego roku nastąpi zaostrzenie wymagań w zakresie efektywności energetycznej budynków. W jaki sposób nowe przepisy wpłyną na projektowanie i realizację budynków mieszkaniowych? Odpowiedź na to i inne pytania poznają uczestnicy konferencji, która odbędzie się 16 listopada w Warszawie.
Cyfrowy dostęp do bazy artykułów "Muratora". Sprawdź! Ponad 1400 artykułów z miesięcznika i dodatków redakcyjnych, wydania specjalne, poradniki na start. Do tych treści zyskasz dostęp na Murator.pl.
Warunki techniczne - dodatek do marcowego "Muratora" „Warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie” to dodatek specjalny do marcowego numeru miesięcznika „Murator”. Zebrano w nim aktualne przepisy wraz z komentarzami ekspertów.
Remont roku 2016 Czasopismo "Murator" ogłasza konkurs na Remont Roku 2016. Do konkursu mogą być zgłaszane remonty ukończone, planowane i w trakcie realizacji. Łączna wartość nagród finansowych wynosi 40 tys. złotych.
Zrównoważone budownictwo w Polsce – przykłady najlepszych praktyk Gdzie przebiega granica między troską o ochronę klimatu a zwykłym ekomarketingiem? Czy efektywność energetyczna budynków, w których mieszkamy i pracujemy może pozytywnie wpływać nie tylko na środowisko, ale też na nasze samopoczucie? I jakie wyzwania stoją jeszcze przed inwestorami w związku z procesem obniżania zapotrzebowania na energię budynków? Między innymi na te pytania próbowano odpowiedzieć podczas konferencji Zrównoważone budownictwo w Polsce – przykłady najlepszych praktyk zorganizowanej przez miesięcznik „Murator”, portal muratorplus.pl oraz „A-m”.  
Działanie serwisu www.architektura.murator.pl W związku z pożarem Mostu Łazienkowskiego w Warszawie i uszkodzeniem światłowodów, w dniu 14.02.2015 w godzinach wieczornych, strona internetowa "Architektury-murator" mogła być miejscowo niedostępna lub działała wadliwie. Ze względu na te nieprzewidziane okoliczności, termin naboru zgłoszeń do konkursu Życie w Architekturze został wydłużony do poniedziałku 16.02.2015 do godziny 10:00.