Architektura MuratorWydarzenia"Uniwersytet Warszawski jutra. Innowacje w przestrzeni kampusów" - debata architektoniczna na UW

"Uniwersytet Warszawski jutra. Innowacje w przestrzeni kampusów" - debata architektoniczna na UW

Jaki może być przyszłość uczelnianych kampusów? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć architekci z Polski i zagranicy. W najbliższy czwartek Uniwersytet Warszawski zaprasza na spotkanie z serii "Widoki na przyszłość".

"Innowacje w przestrzeni kampusów akademickich" - debata na UW
Robocza makieta Powiśla, źródło: BIPA UW

Debata będzie dotyczyła różnic między współcześnie budowanymi kampusami a tymi historycznymi, jak również ogólnie roli kampusów uczelnianych w przestrzeni miejskiej - to wszystko w świetle nowych inwestycji planowanych przez Uniwersytet Warszawski.

W dyskusji udział wezmą:

  • prof. UW dr hab. Anna Giza-Poleszczuk, prorektor UW ds. rozwoju
  • arch. Marlena Happach, dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Miasta Stołecznego Warszawa
  • arch. Lise Mesliand, była dyrektor planistyki francuskiej Agencji Rządowej Planowania Paris-Saclay
  • dr hab. inż. arch. Bolesław Stelmach, Dyrektor Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki
  • arch. Peter Swinnen, były Naczelny Architekt Flandrii

Spotkanie odbędzie się 11 stycznia, w godzinach 18:30-20:00 w Auli Starej Biblioteki przy Krakowskim Przedmieściu 26/28. Organizatorem jest Klub Absolwentów UW. Więcej informacji dostępnych jest na stronie wydarzenia.

Debata tłumaczona będzie symultanicznie na język polski i francuski. Wstęp jest darmowy - rejestracja pod adresem https://styczniowa-debata2018-klubu.evenea.pl.

Tagi:
Gdynia i Tel Awiw w Warszawie. Debata Bogna Świątkowska, Justyna Glusman, Jakub Bielecki i Paweł Kowalski porozmawiają w Muzeum POLIN o tym, czego Warszawa może nauczyć się od Gdyni i Tel Awiwu.
Młode dziedzictwo – chronić, ale jak? Debata Jaka jest wartość „najntisów”, czyli architektury lat 90.? Na zakończenie cyklu warsztatów „Uwaga! Zabytek” odbędzie się debata o ochronie młodego dziedzictwa architektury z udziałem Michała Krasuckiego, Anny Cymer, Aleksandry Stępień-Dąbrowskiej i Mikołaja Kołacza.
Dojrzałość dobrze zaprojektowana. Debata Jak uwzględnić potrzeby osób starszych w projektowaniu? Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie zaprasza na dyskusję 23 marca.
I komu to przeszkadzało? Debata W najbliższy wtorek odbędzie się debata poświęcona najnowszym wyburzeniom i przekształceniom warszawskiej architektury. Wydarzenie towarzyszy premierze strony internetowej www.tubylotustalo.pl, na której znajdzie się mapa nieistniejących stołecznych zabytków.
Mies van der Rohe Award 2013. Debata Otwieranie nowych horyzontów Pięć okrągłych stołów, przy każdym zaś moderator, laureat nagrody, zdobywca wyróżnienia, finalista z 2013 roku, krytyk architektury, członek jury z 2013 roku oraz architekt z Barcelony - debatę Otwieranie nowych horyzontów/ Breaking New Ground opisuje Ivan Blasi
Warszawa: ład przestrzenny czy chaos. Jubileuszowa debata w warszawskim Domu Spotkań z Historią We wtorek 27 marca w DHS  odbędzie się szesnasta już debata poświęcona problemom ładu przestrzennego w Warszawie