Architektura MuratorWydarzeniaKonkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej wschodniej części Wyspy Pomorskiej we Wrocławiu

Konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej wschodniej części Wyspy Pomorskiej we Wrocławiu

Firma Topacz Investment Sp. z o. o. ogłasza otwarty, jednoetapowy konkurs na koncepcję budynku mieszkalno-usługowego wraz z otoczeniem. Termin nadsyłania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie upływa 18 maja  

Wyspa Pomorska we Wrocławiu - otoczenie

Obszar, którego zagospodarowanie stanowi zadanie konkursowe, obejmuje wschodnią część Wyspy Pomorskiej.  Wyspa znajduje się w historycznym centrum miasta, w obrębie Śródmiejskiego Węzła Wodnego. Projekt uwzględniać musi sąsiedztwo zabytkowej zabudowy, cennej pod względem historycznym i krajobrazowym. Z terenem sąsiadują: południowa część Mostu Pomorskiego, Śluza Mieszczańska, marina na północnym korycie Odry, budynek z obiektami gastronomicznymi na parterze i mieszkaniami ponad parterem, południowa część Mostu Uniwersyteckiego, ul. Grodzka, barokowy gmach główny Uniwersytetu wrocławskiego, kamienice przy ul. Grodzkiej, zabytkowa elektrownia wodna.

Terminy
23.04.2012 ogłoszenie konkursu
18.05.2012 składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie
22.05.2012 weryfikacja wniosków przez Sąd Konkursowy
23.05.2012 wysłanie zawiadomień o dopuszczeniu do udziału w konkursie i zaproszenie do składania prac konkursowych
13.06.2012 składanie zapytań związanych z regulaminem konkursu
1.10.2012 składanie prac konkursowych, ostatni termin nadejścia prac wysłanych poczta
18.10.2012 rozstrzygnięcie konkursu


Nagrody
I nagroda - 50 000 zł
II nagroda - 30000 zł
III nagroda - 20000 zł

Kryteria oceny prac konkursowych
Jury konkursowe przy ocenianiu prac brać będzie pod uwagę walory architektoniczne i urbanistyczne, w tym rozwiązania przestrzenne i funkcjonalne, jakość powiązania przestrzenne z otaczającymi kompleksami zabudowy i zagospodarowania.

Skład Sądu Konkursowego
Stefan Müller – przewodniczący
Piotr Fokczyński
Wojciech Jarząbek
Krystna Kirschke
Tomasz Kurzewski
Marcin Michalak
Tomasz Ossowicz
Sekretarzem organizacyjnym konkursu jest Marcin Michalak – Topacz Investment Sp. z o.o.

szczegółowe informacje: www.topacz.pl/konkurs.html

 

Nagroda Integracyjna BDA – SARP: wyniki konkursu na identyfikację wizualną Poznaliśmy laureatów konkursu na opracowanie identyfikacji wizualnej Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP. Jury poza nagrodą główną przyznało również trzy równorzędne wyróżnienia honorowe.
Konkurs SARP Furmańska: nowa siedziba nauk społecznych na Powiślu Uniwersytet Warszawski i Stowarzyszenie Architektów Polskich zapraszają do udziału w konkursie na projekt nowego budynku dydaktycznego na Powiślu. Składanie wniosków do 26 października.
Paweł Grobelny z nagrodą DNA Paris Design Awards 2020 Poznański skwer zaprojektowany przez Pawła Grobelnego został kolejny raz wyróżniony – tym razem w ramach DNA Paris Design Awards.
Dom przyszłości z dachem solarnym SunRoof: konkurs dla architektów i studentów Firma SunRoof zaprasza do udziału w międzynarodowym konkursie na projekt domu przyszłości z dachem solarnym. Pula nagród wynosi 4000 euro.
Jump the Gap 2020 – specjalna pandemiczna edycja. 5 zwycięskich projektów Konkurs designu jumpthegap® ogłasza zwycięzców specjalnej edycji 2020 skoncentrowanej na nowych produktach i rozwiązaniach, które odnoszą się do obecnej sytuacji pandemii w sferze higieny, infrastruktury sanitarnej i jakości życia. Wszystkie projekty w konkursie jumpthegap® otrzymały nagrodę w wysokości 1000 EURO.
Przestrzeń wspólna jest wartością – Nagroda NIAiU Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki ogłosił trzecią edycję konkursu na najlepsze prace magisterskie dotyczące przestrzeni wspólnych i budynków użyteczności publicznej. Zgłoszenia do 7 września.