Architektura MuratorWydarzeniaKurt Schwitters i Zaha Hadid. Wystawy

Kurt Schwitters i Zaha Hadid. Wystawy

Ekspozycja Kurt Schwitters: Merz poświęcona jest jednemu z najbardziej znanych europejskich artystów XX wieku działającemu na pograniczu sztuki i architektury, autorowi słynnego rozrastającego się i zamieszkanego kolażu Merzbau.

Kurt Schwitters i Zaha Hadid. Wystawy
Aranżacja wystawy prac Kurta Schittersa przygotowana przez Zahę Hadid, fot. Courtesy of Galerie Gmurzynska

Prace dadaisty prezentowane są w przestrzeni zurychskiej galerii całkowicie przekształconej przez zmarłą niedawno architektkę Zahę Hadid, która tworząc tę aranżację złożyła hołd Schwittersowi. Kilka lat wcześniej w tym samym miejscu można było zobaczyć przygotowaną przez nią wystawę rosyjskiego suprematyzmu.

Natomiast twórczość samej Zahy Hadid prezentowana jest obecnie w Wenecji, równocześnie z biennale architektury. Na wystawie w Palazzo Franchetti zobaczymy wszystkie jej ważne projekty, także te niezrealizowane lub będące w trakcie realizacji. Szczególny nacisk położono na opracowywane i wdrażane przez biuro Zaha Hadid Architects innowacje w dziedzinie architektury parametrycznej i druku 3D.

Kurt Schwitters: Merz

do 30 września, Galerie Gmurzynska, Zurych

www.gmurzynska.com

Zaha Hadid Exhibition

do 27 listopada, Palazzo Franchetti, Wenecja

www.palazzofranchetti.it

www.zaha-hadid.com

Tagi:
Wystawa w Muzeum Piłsudskiego na dzień przed otwarciem [GALERIA] Prace nad wystawą Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku dobiegły końca. Od 11 listopada będzie dostępna dla zwiedzających. Ekspozycja, według projektu firm Ralph Appelbaum Associates, WXCA i Platige Image,  mieści się w podziemnej części nowego budynku i składa z sześciu galerii, prezentujących kolejne etapy życia marszałka.
Spotkania ze sztuką pod patronatem „Architektury-murator” Galeria Sztuki ToTuart zaprasza na nowy cykl wystaw „SPOTKANIA ToTuart” w Centrum Praskim Koneser. Od września do grudnia 2020 roku odbędzie się siedem wystaw prezentujących prace polskich artystów współczesnych. „Architektura-murator” jest patronem medialnym wydarzenia.
Monika Sosnowska: topografie modernizmu. Monografia dorobku artystyki w warszawskiej Zachęcie Najnowsza wystawa w Zachęcie to pierwsza tak duża monograficzna prezentacja dorobku Moniki Sosnowskiej organizowana w Polsce. Na przykładzie zebranych prac, konsekwentnie poddających rewizji tradycje modernistyczne w architekturze, można prześledzić konceptualizację i przemiany jej twórczości, od inspiracji charakterystycznym kodem stylu międzynarodowego, przez nowe odczytanie powojennych utopii w architekturze, po fascynację konstrukcjami kratownicowymi Władimira Szuchowa. „Architektura-murator” jest patronem medialnym ekspozycji.
MuFo: wystawa w Muzeum Fotografii. Wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt wystawy stałej w nowej siedzibie Muzeum Fotografii MuFo w Krakowie. Jury postanowiło przyznać tylko dwie nagrody. Pierwszą zdobyło JAZ+Architekci, drugą – Pracownia Macieja Siudy.
Europejskie dziedzictwo ze znakiem jakości. Nagrody Europa Nostra 2020 Nagrody Dziedzictwa Europejskiego / Europa Nostra 2020 otrzymało 21 projektów z 15 krajów, a wśród nich dwa, w których realizację zaangażowana była Polska.
Cały świat to Bauhaus! Idee Bauhausu w Warszawie do 21 czerwca Wystawa „Cały świat to Bauhaus” w ośmiu sekcjach prezentuje najważniejsze idee słynnej szkoły projektowania i ich wpływ na wszystkie sfery codziennego życia. Ekspozycji towarzyszy bogaty program przygotowany przez SARP i Instytut Goethego w Warszawie.