Architektura MuratorWydarzeniaKWK Promes i HORIZONE Studio. Wykłady w Chorwacji

KWK Promes i HORIZONE Studio. Wykłady w Chorwacji

3 maja na Wydziale Architektury Politechniki w Zagrzebiu oraz 4 maja w Bibliotece Uniwersyteckiej w Splicie odbędą się prelekcje Roberta Koniecznego (KWK Promes) oraz Bartłomieja Kisielewskiego (HORIZONE Studio)

Wykłady w Chorwacji - Bartłomiej Kisielewski i Robert Konieczny

Spotkania odbywające się w ramach cyklu “Modern Architecture – an Engineer's Approach”  prezentują charakterystyczne technologie oraz detale konstrukcyjne, które są integralną częścią każdego projektu. Cykl wykładów to przewodnik po technologiach, systemach konstrukcyjnych i technicznych rozwiązaniach współczesnej architektury.
Założeniem wykładów organizowanych przez Chorwackie Stowarzyszenie Architektów jest prezentacja postaw projektowych architektów z różnych krajów europejskich.
W swoich wykładach architekci Bartłomiej Kisielewski oraz Robert Konieczny opowiedzą o projektach, w których oryginalne rozwiązania konstrukcyjne oraz detale architektoniczne wpłynęły na charakter budynku. Na zakończenie opowiedzą o najlepszym realizacjach w architekturze polskiej w ostatnich latach.

Czytej także: nagroda dla Muzeum LotnictwaNIE materialna architektura, wystawa KWK Promes na Politechnice Gdańskiej - maj 2012


Więcej informacji:
Horizone Studio:   www.horizone.com.pl
KWK Promes:     www.kwkpromes.pl
Strona organizatora: www.arhitekti-hka.hr/hr/strucno-usavrsavanje/suvremena-arhitektura---inzenjerski-pristup-poljska,254.html

Siedziba Epol Soft na Białorusi projektu Horizone Studio W przyszłym roku  za naszą wschodnią granicą rozpocznie się realizacja siedziby firmy Epol Soft: polsko-białoruskiej spółki z branży IT. Budynek projektu pracowni Horizone Studio stanie przy jednej z głównych ulic Brześcia.
SILO – nowe ekomiasteczko w Jaworznie projektu Horizone Studio Na terenie dawnej cementowni w Jaworznie planowana jest realizacja wielofunkcyjnego zespołu według projektu Horizone Studio. Kompleksową inwestycję realizowaną przez brytyjskiego dewelopera wyróżniać ma między innymi zrównoważona gospodarka odpadami, pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych i duża ilość zieleni.
Zespół biurowy Textorial Park II Rusza budowa kolejnego etapu Textorial Park na Księżym Młynie. Zgodnie z projektem Horizone Studio na terenie założenia powstaną też nowe punkty handlowo-usługowe oraz wysokiej jakości przestrzeń publiczna z elementami małej architektury, zielenią i placami zabaw
Biurowiec Ericpol w Łodzi Budynek stanął na terenie dawnego ogrodu pałacowego Karola Scheiblera, jednego z największych łódzkich przemysłowców. Założenie to architekci odtworzyli we współczesnej formie, projekt zieleni czyniąc istotnym elementem inwestycji – pisze Marcin Waloryszak.
Biurowiec Ericpol w Łodzi W budynku zrezygnowano z sufitów podwieszanych i tradycyjnej klimatyzacji, zaproponowano natomiast systemy stropów termoaktywnych TABS. Wypełnione schłodzoną wodą i zatopione w żelbetowej konstrukcji rury, oddają zimno do masy żelbetu, obniżając temperaturę pomieszczeń – o realizacji nowoczesnego biurowca w centrum Łodzi, powstającego na terenie objętym ochroną konserwatora zabytków, piszą architekci Bartłomiej Kisielewski i Robert Strzeński.
Projekt nowego biurowca Ericpol w Łodzi W centrum Łodzi, u zbiegu ulic Sienkiewicza i Tymienieckiego powstaje nowy biurowiec Ericpol o powierzchni ok. 11,5 tys. metrów kwadratowych Projekt czterokondygnacyjnego biurowca przygotowało krakowskie biuro architektoniczne HORIZONE Studio Darasz Kisielewski Strzeński