Architektura MuratorWydarzeniaLetnie kolonie z rewitalizacją w tle

Letnie kolonie z rewitalizacją w tle

Na portalu Polakpotrafi trwa zbiórka funduszy, dzięki którym słynny już Jeż Izy Rutkowskiej ma szansę odbyć swoje pierwsze w życiu wakacje. Opiekunami zwierzaka będą dzieci z wrocławskiego Przedmieścia Oławskiego, które pomogły powołać go do życia.

Letnie kolonie z rewitalizacją w tle
Dzieci z Przedmieścia Oławskiego i ich Jeż, fot. dzięki uprzejmości artystki
Wąż w służbie rewitalizacji – polski projekt w Madrycie! Artystka Iza Rutkowska inicjuje w Madrycie nowy miejski program, polegający na rewitalizacji wybranych przestrzeni poprzez działania skierowane głównie do najmłodszych użytkowników. Pierwsza odsłona projektu miała miejsce 5 listopada podczas Światowego Forum Urbanistycznego UN-Habitat dotyczącego walki z przemocą oraz edukacji na rzecz tolerancji i pokoju.
Historia jednego podwórka: ciąg dalszy Zaniedbane podwórko w rejonie ulic Mierniczej, Łukasińskiego, Prądzyńskiego i Komuny Paryskiej we Wrocławiu należy niewątpliwie do najsłynniejszych tego typu przestrzeni w Polsce. Dostępny jest już film dokumentalny stanowiący podsumowanie kilkuletnich działań w jego obrębie.
Zapisz się do Szkoły Nauk Praktycznych! Rekrutacja do 31 marca Tylko do 31 marca można nadsyłać zgłoszenia do nowej edycji Szkoły Nauk Praktycznych. Wśród tegorocznych wykładowców Iza Rutkowska, Paweł Jaworski i Hugon Kowalski.
Podwórko im. Wszystkich Mieszkańców według Hugona Kowalskiego Wiemy, jak może wyglądać słynne już podwórko im. Wszystkich Mieszkańców na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu. Wizualizacje zagospodarowania przestrzeni opracował architekt Hugon Kowalski. Do 2 października wrocławianie mogą głosować na tę koncepcję w najnowszej edycji budżetu obywatelskiego.
Nowa odsłona pomnika Walki i Pracy w Tychach W Polsce trwa kolejny etap prowadzonej od ponad 20 lat wielkiej dekomunizacji ulic i pomników. Proces ten odbywa się zwykle bez udziału mieszkańców. Najnowszy projekt Izy Rutkowskiej ma rozbudzić dyskusję o roli pomników w przestrzeni publicznej i oswojeniu tego typu dziedzictwa PRL-u.
Podwórko im. Wszystkich Mieszkańców: film i dyskusje o rewitalizacji w 10 miastach Film podsumowujący projekt działań animacyjnych, jakie na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu przeprowadziła Iza Rutkowska rusza w trasę po Polsce, by inspirować do dyskusji o sztuce relacyjnej oraz strategiach rewitalizacji. Premiera 7 czerwca we wrocławskim kinie Nowe Horyzonty.