Architektura MuratorWydarzeniaŁódź Design Festival. Niezrealizowane projekty Łodzi

Łódź Design Festival. Niezrealizowane projekty Łodzi

Łódzka klubokawiarnia Owoce i Warzywa zaprasza na wystawę Łódź: miasto nieskończone. Niezrealizowane projekty architektoniczne w Łodzi (1945-89)

Łódź: miasto nieskończone. Niezrealizowane projekty architektoniczne w Łodzi (1945-89)
Łódź: miasto nieskończone. Niezrealizowane projekty architektoniczne w Łodzi (1945-89)

Łódź lat 1945-1989 to przede wszystkim miasto marzeń. Marzeń o metropolii. Marzeń o nowoczesnym city – twierdzi Błażej Ciarkowski, architekt i historyk sztuki, kurator wystawy przypominającej niezrealizowane łódzkie projekty architektoniczne.
Wśród wybranych koncepcji znalazły się między innymi budynki mieszkalne z zielonymi tarasami, które powstać miały wokół Placu Wolności; imponujące budynki łódzkich uczelni; Muzeum Sztuki w parku na Zdrowiu. Łodzi nie brakowało nigdy wizji rozwoju. Ekspozycja przedstawi kreślone z rozmachem plany, stawiając równocześnie pytanie o możliwość realizacji wybranych projektów. 

Wystawa  prezentowana będzie do 4 listopada 2013 w klubokawiarni Owoce i Warzywa (Traugutta 9, Łódź). Oficjalne otwarcie i spotkanie z Witoldem Millo, autorem niektórych spośród prezentowanych na wystawie projektów zaplanowane jest na sobotę 19 października. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18:30


Łódź nieskończona - wystawa niezrealizowanych projektów architektonicznych w Łodzi (1945-89)
Owoce i Warzywa, Traugutta 9, Łódź
Organizator: klubokawiarnia Owoce i Warzywa i dr Błażej Ciarkowski
Wystawa stanowi jedno z wydarzeń Łódź Design Festival 2013.

Łódź nieskończona - wystawa niezrealizowanych projektów architektonicznych w Łodzi (1945-89) Owoce i Warzywa, Traugutta 9, Łódź
Łódź nieskończona - wystawa niezrealizowanych projektów architektonicznych w Łodzi (1945-89)
Owoce i Warzywa, Traugutta 9, Łódź
Willa Benissa nad morzem Śródziemnym według projektu Q2Studio z Wrocławia Wrocławska pracownia architektoniczna Q2Studio zaprojektowała minimalistyczną willę, która powstanie w hiszpańskim miasteczku Benissa nad Morzem Śródziemnym.
Hotel Hampton by Hilton w Kaliszu Pod koniec 2018 roku zostanie oddany do użytku hotel, który powstaje w dawnej fabryce fortepianów w Kaliszu. Wejdzie on w skład kompleksu hotelowo-biurowego Calisia One.
Konkurs architektoniczny „ReVita Wielkopolsko”. Rewitalizacja wieży ciśnień we Wronkach Projekt rewitalizacji wieży ciśnień we Wronkach wygrał IV edycję konkursu architektonicznego "ReVita Wielkopolsko". Zadaniem konkursu było stworzenie koncepcji programowo-funkcjonalnej oraz projektu urbanistyczno-architektonicznego dla obiektów poprzemysłowych znajdujących się na opuszczonych terenach Wielkopolski
Nowe domy przysłupowe. Wyniki konkursu Jak może wyglądać współczesna wersja tradycyjnego budynku z Krainy Domów Przysłupowych? Przedstawiamy projekty architektów i studentów architektury nagrodzone w konkursie Stowarzyszenia Dom Kołodzieja i Stowarzyszenia Fachring Umgebindehaus
W ramach cyklu ŚWIADOME WNĘTRZE 2010 prelekcję pod tytułem „YES IS MORE” wygłosi Kai-Uwe Bergmann z duńskiego biura architektonicznego Bjarke Ingels Group Gra ze słynnym cytatem Miesa van der Rohe "Less is More" określa innowacyjne podejście grupy w tworzeniu projektów architektonicznych.
10 tys. dolarów za sztuczną wyspę w kształcie kuli Projekt biura Marek Rytych Architekci wśród najlepszych na świecie koncepcji połączenia tunelem - Azji i Ameryki Północnej.