Architektura MuratorWydarzeniaMakiety najwybitniejszych polskich budowli do sklejania - kolekcjonerski dodatek do miesięcznika "Architektura-murator"

Makiety najwybitniejszych polskich budowli do sklejania - kolekcjonerski dodatek do miesięcznika "Architektura-murator"

Już od 27 maja wielbiciele najlepszej współczesnej architektury stać się mogą posiadaczami miniaturowej Cricoteki – modelu budynku Muzeum Tadeusza Kantora i siedziby Ośrodka Dokumentacji Sztuki Cricoteka. Makiety wybitnych budowli do własnoręcznego wycinania i sklejania, dołączane będą bowiem od numeru 6/2015 do kolejnych edycji "Architektury-murator".

Makieta Cricoteki
Fot. Kalbar

Możliwość kolekcjonowania miniatur budynków - finalistów organizowanego przez miesięcznik Architektura- murator konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE – to wyjątkowa propozycja dla pasjonatów architektury współczesnej i kolejny pomysł redakcji na szeroką promocję najlepszych wzorców architektury powstającej w Polsce.

Wartością każdej z wycinanych makiet jest fakt, iż projektowane są osobiście przez członków zespołów, które tworzyły rzeczywiste budynki.

Kolekcję otwiera makieta Muzeum Tadeusza Kantora i siedziby Ośrodka Dokumentacji Sztuki Cricoteka (autorzy budynku - Q2 Konsorcjum – nsMoonStudio i Wizja, autor makiety: Paweł Kurtyka / Wizja). Dodatkiem do kolejnego numeru będzie model domu jednorodzinnego w Lublińcu (Dyrda Fikus Architekci).

Tagi:
Piotr Nawara o Cricotece [FILM] Wykład Piotra Nawary na temat siedziby Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie (proj. nsMoonStudio i Wizja). Prezentacja odbyła się w ramach otwartych obrad jury towarzyszących konkursowi Innowacje w Architekturze 2017.
Jak złożyć makietę Cricoteki? Składamy pierwszy model z kolekcjonerskiej serii dołączanej do kolejnych numerów "Architektury-murator".
Nagroda Architektoniczna Polityki dla Cricoteki Po burzliwych obradach jury, Grand Prix przyznano Ośrodkowi Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka, projektu IQ2 konsorcjum nsMoonStudio i Wizja. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w Służewskim Domu Kultury.
Nowa siedziba Cricoteki w Krakowie Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka to nie tylko obiekt stricte architektoniczny, ale również dzieło rzeźbiarskie, w którym możemy odczytywać wiele znaczeń. Powstał budynek wybitny, konsekwentny i stylistycznie jednorodny, spójny z osobowością artysty, któremu jest poświęcony
Kraków frontem do rzeki - o Cricotece Tomasz Bobrowski Po latach chaotycznego rozwoju przywraca się ideę miasta zwróconego frontem do rzeki, planując nowe inwestycje w rodzaju zrealizowanego ostatnio Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka.
Nawiązanie do ambalażu - o Cricotece Natalia Zarzecka Instytucja pomyślana jako rozwinięcie idei Kantora nie może stać w miejscu. Pragniemy kontynuować dotychczasową działalność archiwalną, badawczą i wystawienniczą związaną z osobą i twórczością Tadeusza Kantora i poszerzać ją o nowe działania zarówno z obszaru prezentacji sztuki współczesnej, jak i wybranych wątków i tematów historycznych.